The Day Before zostało usunięte ze Steama


The Day Before znika ze Steama w parę dni po premierze po tym, jak twórcy ogłosili upadłość po wątpliwym sukcesie gry. Czy ktoś się spodziewał innego zakończenia tej nieprzyjemnej sytuacji?

Gra The Day Before, początkowo zapowiadana jako survival MMO, została usunięta ze Steam w związku z zamknięciem studia deweloperskiego. Ta decyzja nastąpiła po licznych skargach rozczarowanych graczy, którzy zarzucają Fntastic wprowadzenia ich w błąd poprzez dostarczenie gry typu extraction shooter, w odróżnieniu od survival MMO, które zostało obiecane podczas pierwotnej zapowiedzi gry w 2021 roku. Osoby, które uważnie śledziły dramat wokół The Day Before, nie byłyby zaskoczone jego usunięciem, ponieważ oszukańczy projekt firmy Fntastic spotkał się z natychmiastową krytyką w dniu premiery. Tysiące graczy żądało zwrotu pieniędzy i publikowało ostre recenzje na jego stronie Steam. Ostatecznie to doprowadziło do upadku studia, gdy oburzenie wokół krótkotrwałej strzelaniny wzmocniło się do niespotykanych poziomów po odkryciu, że strona internetowa Fntastic została zlikwidowana, a prezes studia zniknął.

Chociaż prośba graczy o usunięcie gry ze Steam została spełniona, niektórzy nadal nie są w pełni usatysfakcjonowani wynikiem. Teraz apelują do Valve o zwrot pieniędzy tym, którzy kupili grę. Jednak użytkownik Reddita zwrócił uwagę, że Steam wypłaca deweloperom wynagrodzenie w cyklu miesięcznym, co sugeruje, że pieniądze wypłacone Fntastic nadal znajdują się w posiadaniu Valve, a nie Fntastic. Ten sam użytkownik wspomniał również, że The Day Before ma wskaźnik zwrotów wynoszący 46%, co wskazuje, że Valve jest już w połowie drogi do zwrotu pieniędzy wszystkim poszkodowanym osobom.

To, czy Steam wyda pełne zwroty dla osób, które kupiły The Day Before, pozostaje niejasne, ponieważ Valve jeszcze nie wydało oficjalnego stanowiska w sprawie wad gry i następującego oburzenia graczy. Jednak ten rozwój niewątpliwie jest krokiem w kierunku naprawienia krzywd wyrządzonych przez działania Fntastic. Czy deweloper może zrealizować swoją pierwotną obietnicę stworzenia zombie-filled kooperacyjnej gry MMO, pozostaje jeszcze do zobaczenia. Tylko czas pokaże. Scam jest o tyle bardziej oburzający, bo trailery gry i zapowiedzi sugerowały naprawdę solidny tytuł, chociaż fanów gier mogło zaskoczyć to, że w zapowiedziach widać było głównie rendery, a mało samej rozgrywki. Poniżej materiał porównujący trailery i samą rozgrywkę. Jak dla mnie, to i nawet Days Gone wyglądał dużo lepiej na premierę.

The Day Before Trailer vs Reality - Direct Comparison! Attention to Detail & Graphics! PC ULTRA 4K

Poprzednio Fabuła filmów James Bond - krótkie omówienie!
Następny Disney Dreamlight Valley - Poradnik Osiągnięć i Roadmapa