Nadciąga nowe płatne DLC do The Riftbreaker – Metal Terror


Metal Terror

Zaplanowano rozszerzenie do ciepło przyjętej w zeszłym roku gry firmy EXOR Studios. Oto Metal Terror, pierwsze DLC do The Riftbreaker, czyli gry będącej połączeniem budowania bazy, gry strategicznej i tower defense.

Czas powrócić na Galatei 37 w Riftbreaker. Kapitan Ashley S. Novak wraz ze swoim mechem-zbroją którego nazywa Mr. Riggs będzie ponownie miała ręce pełne roboty. Znów będzie musiała stawić czoła hordom przeciwników. Nowe rozszerzenie zabierze bohaterkę na niezbadane dotąd rejony planety. Czekają ją tam nowe wyzwania, nowe dodatki w drzewku technologii które odkryjemy eksploatując nowy biom.  Oraz co najważniejsze, nowe bronie oraz wrogowie. Ashley przekona się, iż tym razem będzie miała do czynienia z przeciwnikami zupełnie innymi, niż do ter pory. Wszystko za sprawą dziwnego zjawiska astronomicznego, jakie dokona się podczas eksploracji Ashley. Ciekawość ta zaprowadzi bohaterkę w niezbadane dotąd części Galatei 37, gdzie setki lat temu wydarzyła się katastrowa skrywająca aż do dziś mroczne sekrety, które przyjdzie Kapitan Ashley wraz z nierozłącznym Mr. Riggs rozwiązać ów zagadki.

Czyżby tym razem mielibyśmy do czynienia z zaawanasowaną technologicznie rasą kosmitów?

W podstawce strzelaliśmy tylko do kosmicznych zwierząt, być może tym razem będzie nam dane walczyć z innymi przeciwnikami. Na wczesnych zdjęciach widać jak Ashley używa nowej technologii, mianowicie tarczy blokującej czerwone wiązki laserowe. Twórcy uchylili rąbka tajemnicy, jakoby nie tylko ludzie planowali skolonizować planetę Galatei 37. Niestety, wciąż nie otrzymamy trybu kooperacji. Na wspólną grę ze znajomym będziemy musieli jeszcze poczekać. Dodatek będzie wymagał podstawowej wersji the riftbreaker, a udać się w nową przygodę będziemy mogli podczas czynienia postępów w podstawce. Natomiast jeżeli już mamy za sobą ukończenie The Riftbreaker w tedy od razu będziemy mogli udać się w poznawanie tajemnic Metal Terror. The Riftbreaker gwarantował nam dużą porcje strzelanin i wybuchów a wielokrotnie nie milknące przez parę minut odgłosy wystrzałów, huków i eksplozji podczas ataku hord stworzeń zapewniały dużą porcję akcji i fajerwerków graficznych. Mam nadzieję, że Metal Terror będzie kontynuował ten nurt. Zwłaszcza, że ma być więcej wszystkiego. Początkowo DLC miało ukazać się pod koniec maja, lecz twórcy przesunęli premierę. Dokładna data nie jest jeszcze podana.

Dodatek do gry w dniu premiery można kupić tutaj – Riftbreaker: Metal Terror na Steam

Zobacz także:

Recenzja gry Riftbreaker

Poradnik do gry RiftbreakerPoprzednio Libertalia: Wichry Galecrest - recenzja - pirackie opowieści na kilku kartach
Następny Morze Piasku, Zatopiona Nadzieja - Horizon: Forbidden West #08