THQ Nordic ogłasza Valiant – squad based RTSa


The Valiant to RTS z elementami akcji i RPG zaprojektowany z myślą aby zapewnić nowe doświaczenia fanom gatunku. Akcja gry toczy się w XIII wiecznej Europie i na Bliskim Wchodzie. Będziemy dowodzić i rozwijać swoich wojowników w rozległej kampanii solo, trybie współpracy i PVP.

Starcia docelowo mają skupiać się bardziej na taktycznych starciach mniejszych oddziałów niż bitwach ogromnych sił. W grze dostępna będzie rozległa kampania gdzie każda misja ma stanowić wyzwanie przez fakt, że zależnie od misji musimy dobrać odpowiednie jednostki, umiejętności i wyposażenie. Dlaczego? Ponieważ nie ma możliwości budowania bazy. Nasi bohaterowie będą mieli również 3 drzewka umiejętności dzięki którym będziemy mogli dopasować ich bardziej do swojego stylu gry.

Theoderich von Akenburg czyli nasz główny bohater, który przysiągł nigdy nie chwycić za broń zostaje do tego smuszony przez etos rycerski. Jego były towarzysz Ulrich chce połączyć starożytną biblijną relikwię laskę Aarona na co nasz bohater nie może pozwolić, ponieważ sukces Ulricha oznaczałby poważne konsekwencje dla świata.

Oprócz kampanii dostępne będą również dwa tryby wieloosobowe: PvP i współpraca. W trybie współpracy dostępny będzie tryb Last Man Standing gdzie będziemy bronić się przed falami wrogów i bossami. Czyżby w końcu nadchodził następca Last Standa z Dawn of Wara II? Oczywiście jeżeli nam się powiedzie dostaniem punkty doświadcznia dzięki którym awansujemy wybranego bohatera dając mu nowe umiejętności i statystyki. W trybie PvP dostępne będą starcia 1v1 i 2v2 podczas których będziemy zdobywać punkty kontrole i wzmacniać swoje siły. Im więcej wygrywamy tym więcej przedmiotów kosmetycznych odblokowujemy.

The Valiant - Announcement Trailer

Poprzednio Batman: Wszyscy Kłamią - recenzja - wstawaj, Gotham Cię potrzebuje!
Następny Pacific Rim: The Black Sezon 2 Online - Recenzja - Gdzie są mechy?