Thrillery, które warto przeczytać jesienią!


 Jesień jest idealną porą roku na rozwijanie pasji do czytania. Dzisiaj polecam thrillery, które warto przeczytać!

Rzeczy, które robimy w ciemności – Jennifer Hillier

Thrillery które warto przeczytać

Fabuła „Rzeczy, które robimy w ciemności” skupia się na dwóch głównych bohaterach, Cindy i Henry. Cindy to młoda kobieta, która żyje pod fałszywym nazwiskiem i ukrywa swoją przeszłość. Henry to dziennikarz śledczy, który zaczyna prowadzić śledztwo w sprawie tajemniczego morderstwa. Jak się okazuje, przeszłość Cindy jest związana z tą sprawą, a jej tajemnice zaczynają wychodzić na jaw. W miarę rozwoju akcji, czytelnik jest wciągany w skomplikowaną i niepokojącą historię, która łączy przeszłość z teraźniejszością. Jennifer Hillier jest cenioną autorką thrillerów psychologicznych, a „Rzeczy, które robimy w ciemności” to kolejny przykład jej umiejętności tworzenia wciągających i emocjonujących opowieści.

Każdy jej strach – Peter Swanson

Thriller psychologiczny napisany przez Petera Swansona, amerykańskiego autora, który jest znany z tworzenia intrygujących i niepokojących historii. Fabuła „Każdego jej strachu” skupia się na głównej bohaterce, Abbie, która jest na początku nowego etapu w swoim życiu – małżeństwa z mężczyzną swoich marzeń. Jednak podczas swojego romantycznego podróż poślubną na pięknej wyspie zaczyna odkrywać, że jej mąż może skrywać mroczną tajemnicę. Książka eksploruje tematy takie jak obsesyjne miłości, tożsamość i sekrety z przeszłości. Z czasem Abbie zaczyna obawiać się o swoje życie i zastanawiać się, czy może ufać swojemu mężowi. Akcja powieści rozwija się w tempie, które utrzymuje czytelnika w napięciu.

Szeptacz – Alex North

Thrillery które warto przeczytać

Fabuła „Szeptacza” koncentruje się na głównym bohaterze, Tomie Kennedy’m, który po tragicznej śmierci żony postanawia rozpocząć nowe życie w spokojnym miasteczku Featherbank. Jednak Featherbank skrywa mroczną tajemnicę z przeszłości – serię makabrycznych morderstw, dokonanych przez tajemniczego oprawcę zwanego „Szeptaczem.” Teraz, po wielu latach przerwy, zaczynają znów pojawiać się zniknięcia dzieci. Tom, który jest detektywem, zostaje poproszony o prowadzenie śledztwa w tej sprawie, i wkrótce okazuje się, że jest to niezwykle trudne zadanie, ponieważ „Szeptacz” zdaje się znać każdy krok detektywa. W miarę jak akcja się rozwija, tajemnica „Szeptacza” staje się coraz bardziej intrygująca.  To mroczny thriller psychologiczny, który łączy elementy kryminału z nadprzyrodzonymi motywami. To opowieść o traumach, rodzinie i tajemnicach przeszłości.

Trzynaście – Steve Cavanagh

Thrillery które warto przeczytać

„Trzynaście” to thriller prawniczy napisany przez Steve’a Cavanagha. Jest to czwarta część serii, w której głównym bohaterem jest prawnik Eddie Flynn. Fabuła „Trzynastu” obraca się wokół procesu sądowego, w którym oskarżony jest sławny aktor, który jest oskarżony o morderstwo. Eddie Flynn zostaje zmuszony do obrony aktora, choć jest przekonany o jego winie. W miarę upływu czasu zaczyna się wydawać, że w procesie występuje coś znacznie bardziej złożonego, ponieważ liczba trzynaście staje się kluczowym elementem rozwiązania intrygi. Steve Cavanagh znany jest z tworzenia pełnych zwrotów akcji i emocjonujących thrillerów prawniczych. „Trzynaście” to zapewne pozycja, która spodoba się miłośnikom tego gatunku literatury, ponieważ łączy w sobie elementy prawnicze z intrygą kryminalną.

Błyski w mroku – Stacy Willingham

Fabuła „Błysków w mroku” skupia się na głównej bohaterce, Ellie, która jest nauczycielką, a także utalentowaną artystką. Po niefortunnym wypadku Ellie traci wzrok i zostaje przymusowo przeniesiona do specjalistycznego domu opieki. W miarę jak bohaterka adaptuje się do swojej nowej rzeczywistości, zaczynają się dziać tajemnicze i niepokojące rzeczy w domu opieki. Wkrótce odkrywa, że nie wszystko jest takie, jak się wydaje, a wśród mieszkańców i personelu skrywane są mroczne sekrety. „Błyski w mroku” to thriller psychologiczny, który zapewni czytelnikowi napięcie i niepewność oraz zagadki, które muszą być rozwikłane.

Po tamtej nocy –  Karin Slaughter

Po tamtej nocy opowiada historię Sary Linton, która próbuje zapomnieć o brutalnej napaści, która miała miejsce piętnaście lat temu. Sara jest zaręczona z detektywem policji, i ma nadzieję, że jej nowe życie pozwoli jej zostawić przeszłość za sobą. Książka ta jest częścią serii z głównymi bohaterami Sarą Linton i Jeffreyem Tolliverem. Fabuła „Po tamtej nocy” obraca się wokół zagadkowego morderstwa oraz tajemnic z przeszłości bohaterów. Główna bohaterka, Sara Linton, jest lekarzem patologiem, a jej były mąż, Jeffrey Tolliver, to detektyw. Razem próbują rozwikłać skomplikowany przypadek morderstwa w ich rodzinnym miasteczku. Pewnej nocy Sara przyjmuje do szpitala młodą kobietę, która została brutalnie pobita. Obrażenia kobiety są bardzo podobne do tych, których doznała Sara piętnaście lat temu. Sara jest przekonana, że ​​ta kobieta jest ofiarą seryjnego mordercy, który nęka jej miasto. Sara i Trent rozpoczynają śledztwo, które prowadzi ich do rodziny bogatego biznesmena. Bohaterka szybko zdaje sobie sprawę, że rodzina ta ukrywa wiele sekretów, które mogą być kluczem do rozwiązania sprawy. „Po tamtej nocy” to typowy thriller Karin Slaughter, w którym oprócz intrygującej zagadki kryminalnej czytelników czekają również rozbudowane postacie i emocjonalna głębia. Książka ta z pewnością przyciągnie miłośników literatury kryminalnej i thrillerów.

Pakt – Sharon Bolton

Thrillery które warto przeczytać

Książka „Pakt” autorstwa Sharon Bolton opowiada historię Megan, kobiety, która w wieku 17 lat została skazana na 20 lat więzienia za spowodowanie śmiertelnego wypadku samochodowego. Megan przyznała się do winy, aby chronić swoich przyjaciół, którzy byli również w samochodzie. Po 20 latach Megan zostaje zwolniona z więzienia. Jest zdeterminowana, aby odzyskać to, co straciła w wyniku swojego czynu. Postanawia skontaktować się ze swoimi przyjaciółmi i zmusić ich do wypełnienia obietnic, które złożyli jej w więzieniu. Megan zaczyna odwiedzać swoich przyjaciół, jeden po drugim. Wraz z każdym spotkaniem odkrywa kolejne tajemnice i kłamstwa, a wkrótce zdaje sobie sprawę, że jej przyjaciele nie są ludźmi, za których ich uważała. Książka „Pakt” to thriller psychologiczny, który porusza tematy przyjaźni, lojalności i zemsty. Bolton tworzy wciągającą i pełną napięcia historię, która trzyma czytelnika w niepewności do samego końca.

Daisy Darker –  Alice Feeney

Daisy Darker opowiada historię zjazdu rodzinnego, który kończy się tragicznie, gdy jeden z członków zostaje zamordowany. Akcja powieści rozgrywa się na wyspie pływowej u wybrzeży Anglii, gdzie rodzina Darkerów zbiera się, aby świętować 80. urodziny Nany. Rodzina pozostaje w separacji od lat, a każdy członek skrywa tajemnice. Kiedy nadchodzi przypływ, wyspa zostaje odcięta od kontynentu, a Mroczni zostają uwięzieni ze swoimi sekretami i mordercą. Powieść opowiedziana jest z perspektywy Daisy Darker, najmłodszej członkini rodziny. Daisy to młoda kobieta, która stara się pogodzić z własną przeszłością. Próbuje także zrozumieć sekrety swojej rodziny i powód, dla którego wszyscy tak się siebie boją. Wraz ze wzrostem przypływu napięcie wśród Darkersów rośnie. Jeden po drugim członkowie rodziny zostają zamordowani. Daisy jest zdeterminowana znaleźć zabójcę, zanim będzie za późno, ale aby tego dokonać, musi także stawić czoła własnej przeszłości.  Daisy Darker to dobrze napisany i trzymający w napięciu thriller. Feeney świetnie buduje napiętą i klaustrofobiczną atmosferę na wyspie. Autorka dobrze kreuje także bohaterów, sprawiając, że stają się wiarygodni i bliscy. Zwroty akcji powieści trzymają czytelnika w niepewności do samego końca.

Płonące dziewczyny –  C. J. Tudor

Thrillery które warto przeczytać

Książka „Płonące dziewczyny” autorstwa C.J. Tudor to thriller psychologiczny, który został opublikowany w 2021 roku. Fabuła skupia się na wydarzeniach mających miejsce w małym, ustronnym miasteczku w Anglii, gdzie nowa pastorka Jack Brooks, przybywa, by prowadzić parafię. Wkrótce po przybyciu do miasteczka Jack odkrywa tajemniczą historię związaną z miejscowym kościołem, w którym wydarzyła się zagadkowa tragedia, a także zniknięciem dwóch nastolatek, nazywanych „Płonącymi dziewczynami”. Akcja powieści skupia się na próbach rozwiązania tych tajemnic, a także na tym, jak przeszłość miasteczka wpływa na teraźniejszość. Książka łączy elementy kryminału z elementami horroru i thrillera psychologicznego, tworząc mroczną i intrygującą opowieść. „Płonące dziewczyny” to kolejna powieść C.J. Tudor, która wyróżnia się swoim napiętym klimatem i tajemniczą fabułą, charakterystycznymi cechami twórczości tej autorki. Jeśli interesujesz się thrillerami psychologicznymi z elementami nadprzyrodzonymi, ta książka może cię zainteresować.

 

Zobacz też: Co obejrzeć w październikowy weekend? Netflix, HBO i inne!

Poprzednio Endless Dungeon - Poradnik Postaci - Którą wybrać?
Następny Twórcy gry Achilles: Legends Untold opowiadają o swojej grze!