To koniec Bethesda Launcher


Bethesda wczoraj ogłosiła, że w tym roku Bethesda Launcher zakończy swój żywot. Czyżby otwieranie niewiadomo jakiej ilości aplikacji do uruchamiania gier  i wymuszanie korzystania z nich jednak nie było takie opłacalne?

Co z naszymi grami, funduszami w portfelu i zapisami?

Bethesda uspokaja, że wszystkie nasze rzeczy są bezpieczne. W kwietniu zostanie uruchomiony program migracji, który poprowadzi nas krok po kroku co i jak. Na ten moment wiadomo, że gry oraz fundusze z portfela będą przeniesione na platformę Steam; bardzo dobry krok ze strony Bethesdy. Zapisy z większości gier również zostaną przeniesione, lecz kilka będzie wymagało ręcznego transferu. W nich dalej będziemy używać konta Bethesda.net. Nasze konto na stronie Bethesdy nie zostanie usunięte i dalej będzie dostępne na stronie i w grze oraz będzie wpierane w nowych grach.

Do maja będzie można normalnie grać w gry przez Bethesda Launcher, ale twórcy sugerują rozpoczęcie migracji kiedy tylko to będzie możliwe. W maju Bethesda Launcher zostanie wyłączony, ale nasza biblioteka nie zostanie stracona.

Kilka dodatkowych kwestii

-Konto Bethesda.net nadal będzie potrzebne do wielu gier aby mieć dostęp do przedmiotów w grze jak mody, skiny oraz ekskluzywne newsy i aktualiazje.

-Jak wspomniane większość zapisów zostanie przeniesione automatycznie, ale część będzie trzeba przenieść ręcznie, jest tak np. w przypadku Wolfenstein: Youngblood. Później zostanie udostępnione FAQ dokładnie tłumaczące co i jak. Skiny czy waluta w grze również zostaną automatycznie przeniesione.

-Nie ma możliwości przeniesiena biblioteki na inną platformę niż Steam.

-Znajomi, którzy mają połączone konto Bethesda i Steam również zostaną przeniesieni.

Fallout 76

Na temat Fallouta 76 Bethesda przygotowała oddzielne FAQ.

The Elder Scrolls Online

TESO nie zostanie dotknięte zamknięciem Bethesda Launcher.

 

 

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Nieustraszeni: Normandia - recenzja - na froncie potrzeba dobrego dowódcy
Następny Horizon Forbidden West - Poradnik dla początkujących - O czym chciałem wiedzieć zanim rozpocząłem grę?