Top 10 Premier gier wideo – Luty 2022


Rozpoczynamy sezon ogórkowy i gracze już niedługo będą mogli wreszcie zagrać w naprawdę ciekawe gry. Co tutaj dużo mówić, luty prezentuje się niesamowicie atrakcyjnie i znajdzie się nawet sporo kandydatów na grę roku.

Muszę przyznać że miałem spory problem z selekcją gier do tego zestawienia. W lutym pojawi się naprawdę sporo produkcji, a nie chciałem ograniczać się jedynie do gier od dużych studiów. Znalazłem więc także parę mniejszych gier oraz tytułów niezależnych, więc każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie. Nie będę też ukrywać, że po suchocie jaka była w pierwszym miesiącu 2022 roku, to tym bardziej chętnie patrzę na najbliższe 30 dni. Chociaż nie mogę też zaprzeczyć, że zarówno Expeditions: Rome, jak i Uncharted: Kolekcja Dziedzictwo Złodziei będą bardzo wysoko na mojej osobistej liście. A w co ciekawego zagramy w lutym? Zapraszam do przeglądu gier w kolejności chronologicznej!

10. Pokemon Legends: Arceus

Data premiery: 28 stycznia 2022

Platforma: Nintendo Switch

Pierwszy tytuł właściwie z końcówki stycznia, a nie z lutego, ale nie chcę, żeby nie został wspomniany. Pokemon Legends: Arceus to kolejny ekskluzywny tytuł na konsolę Nintendo Switch, które w swojej rozgrywce będzie przypominać kultowe Breath of the Wild. Wcielamy się tutaj w bohatera, który w dalekiej przeszłości zajmie się eksploracją tajemniczej wyspy, odkrywaniem kolejnych pokemonów i wreszcie stworzeniem pierwszego pokedexa. Jest to gra, gdzie kierujemy postacią z trzeciej osoby i wraz z towarzyszącym nam jednym z trzech pokemonów, będziemy poszukiwać dzikie pokemony. Co ciekawe przyjdzie nam walczyć z pokemonami w ramach walki w czasie rzeczywistym. Czeka nas więc całkowicie nowe doświadczenie ze stajni Pokemon.

9. Dying Light 2

Data premiery: 4 luty 2022

Platforma: PC, PS5, XSX, PS4, XONE

Kontynuacja polskiej gry akcji z zombiakami w tle z 2015 roku. Jest to pierwszoosobowa gra akcji, w której eksplorujemy miasto opanowane przez zombie. Akcja gry dzieje się 20 lat po zakończeniu pierwszej części i będzie skupiać się na całkowicie nowej historii, dlatego też znajomość jedynki nie jest nam potrzebna do zabawy z kontynuacją. W Dying Light 2 wcielamy się w rolę kuriera, który będzie dostarczać paczki między ocalałym miastem, a nielicznymi osadami. W przeciwieństwie do pierwszej części, tym razem historia gry jest nieliniowa i będziemy w stanie podejmować różne wybory, które wpłyną na rozwój fabuły. Sama rozgrywka nie zmieni się mocno w porównaniu do pierwszej części – dalej eksplorujemy otwarty świat, tym razem ponad cztery razy większy od tego z poprzedniej gry, będziemy tworzyć bronie w ramach systemu craftingu oraz podróżować dzięki technikom parkour. Jako nowość możemy dodać, że w dwójce będziemy mogli się skradać oraz eliminować wrogów po cichu.

8. Sifu

Data premiery: 8 luty 2022

Platforma: PC, PS4, PS5

Tym razem mamy do czynienia z czymś nowym, gdyż tutaj wcielamy się w rolę mistrza kung fu. Ciężko sklasyfikować ten tytuł, gdyż sterujemy tutaj bohaterem w zmieniającej się w ramach przebiegu akcji kamerze i najbliżej jej chyba do chodzonych tytułów, znanych ze starszych generacji konsol. Taki powrót do przeszłości i nowatorskie podejście zachęca nas do sprawdzenie tej gry. Będziemy eksplorować kolejne pomieszczenia, szukać sekretów i wreszcie walczyć z przeciwnikami w ramach systemu walki. Nasi wrogowie nie raz będą mieć noże, a dodatkowo zawalczymy z trudnymi bossami. Ciekawostką będzie także to, że w trakcie kolejnych potyczek będziemy w stanie częściowo niszczyć plansze rozwalając w drobny mak stoły czy inne krzesła.

7. Unbound: Worlds Apart

Data premiery: 9 luty 2022

Platforma: PC, PS5, XSX, PS4, XONE, Switch

Czas na obiecanego indyka. Unbound: Worlds Apart to niezależna gra w stylu metroidvani. Gra cechuje się niecodzienną mechaniką, gdyż główny bohater w którego wcielamy się jest w stanie otwierać magiczne portale wokół swojej postaci, które zmieniają strukturę rzeczywistości i zobaczymy alternatywny wymiar. Dzięki temu trikowi, nasz bohater będzie mógł sobie poradzić z szalonymi trudnościami. Dzięki zmianie na alternatywną rzeczywistość, będziemy w stanie zmienić działanie praw fizyki lub też konstrukcję poziomów, co pozwoli nam na przejście dalej oraz odnalezienie kolejnych sekretów. Z czasem znajdziemy inne rodzaje portali, które pozwolą nam wpływać na świat w inny sposób i odkrywać nowe sekrety.

6. Lost Ark

Data premiery: 11 luty 2022

Platforma: PC

Kolejna próba wydania przez Amazon Games gry MMORPG. Tym razem jednak, zamiast tworzenia czegoś od podstaw co okazało się spektakularną porażką i właściwie dalej się okazuje, gdyż każdy kolejny patch psuje jeszcze więcej, niż naprawia. Czy korzystając z gotowca, jakim jest Lost Ark uda się wreszcie wydać działającą grę dla Amazon Games? Na szczęści będziemy mogli spróbować zagrać w tą grę za darmo. Lost Ark to izometryczna gra MMORPG, wyglądem przypominające Path of Exile lub też kultowe Diablo. Gra zaoferuje nam ponad 18 różnych klas postaci, które zmieniają trochę stereotypy z innych gier fabularnych i pozwalają nam bawić się w sposób niecodzienny i inny znanymi nam wojownikami czy też magami. Będziemy w stanie modyfikować nasze umiejętności, dopasowując je do naszego stylu gry, zawalczymy z hordami wrogów i wreszcie z potężnymi bossami.

5. Total War Warhammer III

Data premiery: 17 luty 2022

Platforma: PC

Trzecia część serii Total War, która skupia się na popularnej franczyzie Warhammera. To tak naprawdę duże rozszerzenie w stosunku do poprzednich części, gdzie otrzymamy nowe frakcje (w tym demony podzielone na czterech książąt) oraz nowe mechaniki i kampanie. Podobnie jak w przypadku bardzo lubianej przeze mnie dwójki, będziemy w stanie połączyć wszystkie tytuły w jedną olbrzymią grę. Oprócz sterowania demonami, wreszcie otrzymamy możliwość kierowania krokami sił Kisleva oraz pojawi się także nastawiony na obronę Kataj. Ciekawostką będzie także możliwość stoczenia olbrzymich bitew przy portalach demonów, które będą zwieńczone walką z bossem. A oprócz tego mamy do czynienia ze standardowym Total Warem, gdzie będziemy zdobywać miasta, rozwijać technologie oraz toczyć bitwy z wrogimi armiami.

4. Horizon Forbidden West

Data premiery: 18 luty 2022

Platforma: PS4, PS5

Horizon Forbidden West to kontynuacja jednej z najlepszych gier na poprzednią generację. Znowu wcielamy się w Aloy, która tym razem wyrusza na zachód Ameryki by znaleźć źródło tajemniczej plagi mogącej zagrozić życiu na planecie. Podobnie jak w poprzednim tytule, sterujemy Aloy za pomocą kamery trzecioosobowej. Będziemy eksplorować obszerny otwarty świat oraz walczyć z potężnymi maszynami, które przypominają różne zwierzęta. Tym razem pojawią się nowi potężni wrogowie, w tym przypominające mamuta lub też olbrzymią kobrę. Pojawią się także starzy znajomi, a Aloy do szybszego podróżowania otrzyma spadochron oraz nauczy się pływać. Aloy będzie też w stanie cicho wyeliminować wroga, a na dodatek otrzyma nowe, potężne bronie, które dadzą jej przewagę nie tylko siłową, ale i taktyczną. Szczególnie przydatne mogą być kleiste bomby, które spowolnią wrogów.

3. Destiny 2: Witch Queen

Data premiery: 22 luty 2022

Platforma: PC, PS5, XSX, PS4, XONE

Jest tylko jedno MMO, w które gram regularnie od lat do dzisiaj. Jest to właśnie Destiny 2. Już wiele razy mówiłem, dlaczego Destiny 2 jest najlepszym z MMO obecnie dostępnych na rynku i nie ma sensu tego ponownie powtarzać i skupimy się na samym dodatku. Wiedźmia Królowa zapewni nam całkowicie nowy wątek fabularny, gdzie powrócimy na marsa. Okaże się także, że Rój zacznie używać mocy światła, dzięki czemu jego żołnierze będą przywracać się do życia tak samo jak strażnicy. Do naszej dyspozycji otrzymamy także całkowicie zmienione drzewko umiejętności próżni, które będzie funkcjonowało i rozwijało się podobnie jak robiono to ze Stazą z poprzedniego dodatku. Wiedźmia Królowa zapewni nam także możliwość używania w walce Glewii, którą będziemy mogli modyfikować do naszego stylu gry.

2. Monark

Data premiery: 25 luty 2022

Platforma: PC, PS5, PS4, Nintendo Switch

Monark to gra JRPG, która w sposób niecodzienny podejdzie do tematu rozwoju głównego bohatera. Tutaj zamiast rozwijać siłę czy też inną zręczność, będziemy skupiać się na rozwoju różnych elementów osobowości (przypomina to trochę Personę 5 prawda?) i te właśnie elementy zapewnią nam nowe umiejętności gdyż główny bohater posiada nadprzyrodzone moce oparte właśnie na emocjach i osobowości. Będziemy wybrani przez samorząd uczniowski do rozwiązania tematu tajemniczej mgły, która otacza szkołę i sprawia, że niektórzy uczniowie mogą przechodzić do wymiaru demonów. Sama gra będzie opierać się na eksploracji oraz turowej walce z potężnymi demonami, wraz z jednym z czterech kompanów.

1. Elden Ring

Data premiery: 5 luty 2022

Platforma: PC, PS4, XONE, PS5, XSX

I nadchodzi król, czyli najmocniejszy kandydat na grę roku 2022 i mój osobisty faworyt. Jako olbrzymi fan gier typu soulslike nie mogę się doczekać premiery Elden Ring, która to gra zabierze nas tym razem do całkowicie nowego i do tego otwartego świata, przy produkcji którego pomagał sam autor kultowej sagi Pieśni Lodu i Ognia, czyli George Martin. Obszerny otwarty świat będziemy w stanie eksplorować na wierzchowcu, a dzięki zmienionej konstrukcji pojawią się całkowicie nowi przeciwnicy oraz bossowie. Sama walka i rozwój postaci będzie podobny do tego, który znamy z poprzednich odsłon serii Dark Souls lub też Bloodborne, czyli gra nie będzie rozwijała zręcznościowych idei znanych z Sekiro.

Podsumowanie

W taki o to sposób prezentują się najciekawsze premiery na luty 2022 roku. Jak widzicie jest sporo kandydatów do prestiżowych nagród czy też tytułu gry roku, więc fani wysokich jakościowo gier będą na pewno zadowoleni. Długo musieliśmy czekać na niektóre z tych gier, jednak mam nadzieję, że było warto i czeka nas bardzo intensywny luty.

 

 

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Laptopy gamingowe i komputery stacjonarne: czy to już rzeczywistość?
Następny Planszówkowi kurierzy - recenzja - szybka zabawa dla całej rodziny