Top 4 Gier na PC i konsole na Zimę


Przed nami mroźna zima i może nawet w tym roku popada trochę śniegu. A jeśli nawet biały puch nie dopisze i śnieg nie pokryje za bardzo naszych ulic, białego szaleństwa możemy doświadczyć w jednej z gier na PC i konsole na zimę. Oto nasz subiektywny ranking pięciu najciekawszych gier zimowych.

  1. Project Winter: Survivalowa gra w mroźnym klimacie

Jeśli lubicie survivalowe gry multiplayer, Project Winter bardzo wam się spodoba. W jednej sesji może uczestniczyć ośmiu graczy, którzy muszą współpracować aby zebrać niezbędne surowce, walczyć z dzikimi zwierzętami i naprawiać budynki. Kooperacja jest kluczem, ale jest tu haczyk. Jeden z graczy może być zdrajcą, który potajemnie utrudnia przetrwanie drużynie, a jego celem jest doprowadzenie do zagłady innych graczy. To niesamowita gra trzymająca w napięciu, w której posmakujecie groźnej zimy w tajemniczym otoczeniu.

  1. Steep: Zimowe sporty na najwyższym poziomie

Steep jest najbardziej dopracowaną grą o sportach zimowych jaka ukazała się w historii. Ten wydany w 2016 roku tytuł ze studia Ubisoft, dostępny na PC, Xbox One i PS4 przeniesie gracza w świat zimowych sportów ekstremalnych, dostarczając mnóstwo adrenaliny na alpejskich stokach. Wśród dyscyplin dostępnych w tej grze dostępne jest między innymi snowboard, narciarstwo zjazdowe oraz szybowanie z pomocą wingsuitów. Dodatkowe DLC wprowadzają jeszcze więcej lokalizacji (między innymi Alaska, Korea i Japonia), a także umożliwiają wzięcie udziału w ostatnich zimowych igrzyskach olimpijskich, które odbyły się w 2018 roku. Steep wyróżnia niesamowita grafika i otwarty świat, po którym możemy swobodnie się poruszać. To gra umożliwiająca rywalizację online, w której możemy zabawić się z graczami z całego świata.

  1. Seria Deluxe Ski Jump: Ląduj telemarkiem!

Chyba nie ma w naszym kraju gracza, który nie słyszałby o grze „w Małysza”. To seria która zyskała popularność po raz pierwszy już niemal 20 lat temu, gdy najlepszy polski skoczek narciarski w historii, Adam Małysz święcił swoje tryumfy na międzynarodowych zawodach. Deluxe Ski Jump nie wyróżnia się grafiką ani dopracowaniem. To raczej niezależna gra imprezowa, w której gracze na przemian próbują skoczyć jak najdalej, lądując też tak, aby zyskać jak najwięcej punktów od sędziów. Deluxe Ski Jump jest banalnie prosty w obsłudze, ale osiągnięcie w nim mistrzostwa zajmie wam mnóstwo czasu. To gra, która nie tylko spopularyzowała zimowe dyscypliny sportowe w Polsce i skłoniła młodych Polaków aby zaczęli je trenować, ale także zwiększyła zainteresowanie zakładami bukmacherskimi na sporty zimowe, dostępnymi u bukmacherów takich jak PZbuk. Dowód, że gra wcale nie musi mieć wspaniałej grafiki ani ogromnego budżetu aby przekonać do siebie miliony graczy.

  1. Frostpunk: Przetrwaj postapokaliptyczną zimę

To hit od polskiego developera 11bit Studios, który zaprezentował ponurą wizję postapokaliptycznej przyszłości. Na skutek katastrofalnego wybuchu wulkanu Krakatoa, na ziemi zapanowała wieczna zima, a ty wcielasz się w przywódcę grupki ocalałych, którzy muszą przetrwać w niewielkim mieście. Frostpunk to fantastyczna gra w zarządzanie miastem, w której zły krok może skazać twoją osadę na zagładę. Gra została doceniona licznymi nagrodami i sprzedała się w pierwszym roku w 1,4 milionach egzemplarzy. Ma też rewelacyjną muzykę, podkreślającą groźny klimat surowej zimy. Zagraj, jeśli lubisz wyzwania w strategii czasu rzeczywistego, w której zamiast prowadzić wojnę, musisz przetrwać.

 

No Comment

Zostaw komentarz

Previous Iron Harvest - Poradnik Solucja - Wszystkie misje Kampanii
Next One Outs: Recenzja anime o baseballu