Torres – Unboxing Gry – Król jest tylko jeden


Witajcie 🙂 dzisiaj przygotowałam dla Was coś lekkiego, mianowicie unboxing gry planszowej Torres, za którą w Polsce odpowiedzialne jest wydawnictwo Egmont. Sama gra zaś będzie miała swoją premierę 19 września.

Torres polega na budowaniu swojego zamku, tak by zdobywać za niego jak największą liczbę punktów. Grę możemy sklasyfikować jako grę logiczną, ponieważ wymaga ona dość sporo myślenia. Jesteśmy już po kilkunastu rozgrywkach i zarówno w przypadku rozgrywek dwuosobowych jak i czteroosobowych gra bardzo dobrze się skaluje. Grę testowaliśmy również na dzieciakach, więc jeżeli gracie najczęściej w gronie rodziny ze swoimi pociechami to gorąco polecam zakup. Sama rozgrywka trwa godzinę czasu, trzyma w napięciu i nie powoduje znużenia. Reszty niuansów dowiecie się jednak w recenzji gry, która pojawi się niebawem. Tymczasem czas zajrzeć do pudełka!

Tak się prezentuje wierzch pudełka od gry Torres. Pudło dość spore, solidne, z wysokiej jakości materiału. Z wierzchu śliskie, błyszczące.

 

Instrukcja do gry, dość gruba, ale między innymi dlatego, że jest w czterech językach. Napisana klarownie, i jasno.

 

Na tym zdjęciu widzicie planszę do gry. Jest wykonana starannie, z grubej tektury powleczonej śliską warstwą. Ma raczej standardowe rozmiary.

 

W opakowaniu znajdziecie również pojedyncze klocki, jeżeli można to tak nazwać, które składają się na piętrowy zamek. Przykładowe pojedyncze wieże zamkowe są na zdjęciu.

 

Zamki na planszy.

 

Karta pomocy gracza, która przybliża koszt poszczególnych akcji i trochę ułatwia tym samym.

 

Żetony punktacji odpowiadające kolorami pionkom graczy.

 

Tutaj mamy pionki graczy w czterech różnych kolorach (rycerze), oraz pionek króla.

 

Karty niezbędne do gry Torres, również w kolorach odpowiadających pionkom graczy.

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Agents of Mayhem - Recenzja - Stracony potencjał?
Następny Heroes of Might and Magic III - HD Edition - Poradnik jak zniszczyć legendę