Tower of Fantasy – Jak niszczyć skały? – Poradnik


Tower of Fantasy to gra, która niejako powstała na kanwie popularności Genshin Impact. Wiele rzeczy robi jednak inaczej i jedną z nich są elementy Metroidvanii, które od samego początku będą Wam przeszkadzać w eksploracji. Więc teraz zastanawiacie się, jak zniszczyć te paskudne skały na waszej drodze? Tutaj znajdziecie odpowiedź

Jedną z najważniejszych mechanik w Tower of Fantasy jest możliwość pozyskiwania i rozwijania różnych reliktów. Za ich pomocą będziemy mogli ułatwić sobie zarówno eksplorację i otwierać nowe ścieżki lub też aktywować sekrety. Mogą one nam też pomóc bezpośrednio w walce, aktywując potężne statusy, które w chwilę zdmuchną armie wrogów. Relikt o którym teraz rozmawiamy pomaga w jednym i drugim. Wyrzutnia rakiet lub też w oryginale Missile Barrage, to zarówno broń ofensywna zdolna w chwilę pokonać armię wrogów oraz narzędzie eksploracji, które pozwoli Tobie na otwarcie zamkniętych przejść oraz niszczenia ścian.

Tower of Fantasy A-01
W tej lokalizacji znajdziesz wyrzutnie rakiet. Nie musisz iść tam specjalnie, bo i tak w toku kampanii będziesz musiał eksplorować ten obszar.

Jak zdobyć Missile Barrage?

Missile Barrage zdobędziesz w trakcie wykonywania misji kampanii, właściwie na samym początku gry po paru godzinach rozgrywki. Znajdziesz je w Ruinach A-01, bardzo prostym dungeonie który będziesz wykonywać w ramach tutorialu do tych lokacji, gdzie będziesz zdobywać przedmioty potrzebne do ulepszania reliktów. Wiele reliktów pozyskasz właśnie w takich miejscach i tam też co tydzień będziesz w stanie wrócić i odnaleźć puzzle potrzebne do ulepszania. Kiedy już uzyskasz wyrzutnie rakiet, to w menu reliktów musisz ją aktywować. Wybierasz ją w odpowiednim miejscu (niestety mamy możliwość posiadania jedynie dwóch aktywnych reliktów w danym momencie) i już możesz używać rakiet do eksploracji oraz dewastacji.

Skały które możesz zniszczyć są bardzo charakterystyczne i wyróżniają się na tle zwykłych kamieni. Są nieraz popękane i między nimi zauważysz zawartość, które skrywają wewnątrz. Skały te znajdziesz na każdym etapie gry, a pierwsze z nich trafisz w lokacji na wschód od Astra Shelter, tuż pod olbrzymim łukiem skalnym. Na radarze zobaczysz także dwie ikony ukrytych w środku przedmiotów eksploracyjnych. Aby się do nich dostać musisz właśnie rozwalić skały. Musisz pamiętać, że takich reliktów w grze jest parę więc pewnie w przyszłości także trafisz na jakieś miejsca nie do przejścia. Niestety gra Tower of Fantasy trochę inaczej traktuje eksplorację niż w Genshin Impact i w sumie to jest dobra wiadomość, bo kto by chciał drugą taką samą grę?

Tower of Fantasy Missile Barrage
Oprócz tego, że Missile Barrage przydaje się do eksploracji, to jest też fantastyczną bronią wsparcia. Trochę nieobliczalną, ale jednak przydatną.

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Pokaz nowych gier THQ Nordic
Następny Macbook Air czy Pro? Który wybrać?