Tower of Fantasy – Wszystkie Simulacra – Postacie i Bronie


W grze Tower of Fantasy większość wartych uwagi broni jest równoznaczna z simulacrami, które one reprezentują. Zdobywamy więc pakiety broni oraz jednocześnie modele postaci, którymi możemy biegać w grze. Każda z nich ma swoją własną historię. Jakie simulacra można odnaleźć w Tower of Fantasy?

O ile wielu z bohaterów wygląda naprawdę świetnie, to między nimi nie ma żadnej różnicy w grze. W Tower of Fantasy możemy dowolnie mieszać postacie oraz zdobyte bronie, a sami bohaterowie zaprezentują nam jedynie niepowtarzalne dla nich samych historie, które będziemy mogli poznać na podobnej zasadzie, jak to było w Genshin Impact. Niemniej jednak będziemy chcieli zdobyć jak najwięcej postaci, bo to też oznacza rozszerzanie naszego arsenału. Bronie (i simulacra) dzielą się w grze na trzy rangi, z czego nas interesują tylko SR (fioletowa) oraz SSR (złota). Trzecia ranga, czyli niebieska oznacza zwykłe bronie, których będziesz chciał używać w grze jak najmniej. Jedynie w momencie dawania prezentów dla postaci i nabijania paska przebudzenia (Awaken) każdy z bohaterów otrzyma jakąś zdolność dodatkową. Nie będą to jednak game changery, chyba że jesteście hardcorowymi graczami i każdy procent poprawionych statystyk jest dla Was ważny.

Bronie SR w Tower of Fantasy

Bronie SR w Tower of Fantasy to bronie rzadkie, jednak dosyć często wypadające z losowań. Zdobędziemy je zarówno z powszechnych Black Nucleus jak i Gold Nucleus, które są znacznie rzadsze. Bez problemu bardzo szybko otrzymasz dostęp do wszystkich tych bohaterów. Osobiście miałem już ich odblokowanych wszystkich w momencie zrobienia 100% mapy w pierwszej lokalizacji, czyli Astra. Można powiedzieć, że będą to twoje podstawowe narzędzia zniszczenia. Można powiedzieć, że jest to Twój gang łatwych do pozyskania (hmm) waifu. Właściwie na tym poziomie znajdziesz sobie kobiety, co jest ciekawe bo na SSR znajdziesz sporo mężczyzn. Ciekawe czy to zamierzony zabieg Twórców?

Hilda

Broń: The Terminator

Pani Hilda korzysta z potężnego działka, które jest w stanie rozstawić zamieniając się w wieżyczkę. Ta strzela bardzo wolne i zadaje olbrzymie obrażenia. Jednak bardzo lubię strzelać działkiem, nawet jeżeli nie zadaje dużych obrażeń, to bardzo przyjemnie nabijać za jego pomocą headshoty. Kiedy przebudzisz tą postać, to zoptymalizujesz prowadzenie pojazdów. Jeżeli jesteś typem kierowcy, to skup się na tym bohaterze.

Echo

Broń: Thunderous Halberd

Echo posiada elektryczną włócznię i w zasadzie tyle. Dobre na wrogów wrażliwych na obrażenia elektryczne. Co ciekawe, przebudzona Echo wpływa pozytywnie na towarzyszy drużyny zwiększając obrażenia nawet o 6%, więc jeżeli jesteś typem drużynowym i mid maxujecie swoje postacie, to Echo musi znaleźć się w Waszej drużynie.

Ene

Broń: Pummeler

Młociara posługuje się zimowym młotem. Zadaje solidne obrażenia oraz zamraża wrogów, problemy są jednak dwa – zamrożenie gorzej działa na przeciwników elitarnych, a Ci zwykli umierają na tyle szybko, że i tak nie trzeba ich zamrażać. To jednak nieważne, ponieważ broń sama w sobie zadaje solidne obrażenia. Ene jest świetną postacią do rozwijania przebudzenia, ponieważ jej umiejętności pasywne zwiększają szybkość wspinania, szybowania czy też pływania aż o 20%.

Bai Ling

Broń: Nightingale’s Feather

Bai Ling to prawdopodobnie Twoja pierwsza łuczniczka. Niech nie zwiedzie Cię jednak wygląd obrazka i awatara – łuk tej postaci zadaje obrażenia fizyczne, a nie elektryczne. W przeciwieństwie do Genshin Impact tutaj obrażenia fizyczne służą także jako żywioł i mają swoje zastosowanie. Dobrze sobie radzą na przykład z niektórymi tarczami i osłonami. Bai Ling posiada specyficzną umiejętność dodatkową, ponieważ sprawia ona, że po użyciu skrzydeł do szybowania lub deski, bohaterka biega przez parę sekund trochę szybciej. Przydatność tego jest dyskusyjna.

Pepper

Broń: Staff of Scars

Pepper da Wam pierwszą i podstawową broń leczącą. Nie zadaje dużych obrażeń, ale regeneruje punkty życia (chociaż też nie powiedziałbym, że jest to game changer). Tak czy inaczej jeden ze slotów na bronie można poświęcić właśnie na broń odnawiającą punkty życia i do tego świetnie nada się kijek używany przez Pepper. Bohaterka ta jednak ma fenomenalną zdolność, gdyż potrafi ponad dwukrotnie zwiększyć efekty przywracające punkty życia. Nie jestem jednak pewien, czy nie jest to błąd gry lub też w tłumaczeniu.

Bronie i postacie SSR w Tower of Fantasy

Postacie SSR są ostateczną nagrodą w Tower of Fantasy. Zdobycie ich jest bardzo trudne (niewielka szansa wygranej w losowaniu), ale posiadają one najlepsze bronie oraz cechy wśród wszystkich bohaterów w grze. Do tego zdobywając co rzadsze postacie zdobędziecie także wieczną chwałę na dzielnicy. Warto więc ich szukać, niestety ulepszanie tych broni jest trudne, gdyż ryzyko wylosowania dwa razy tego samego rzadkiego bohatera jest niskie. Pozostają inne sposoby ulepszania, które będą od Was wymagały niestety farmienia rzadkich składników.

Crow

Broń: Thunderblades

Kruk posiada elektryczne sztylety, bardzo skuteczne w walce w zwarciu. Do tego ma zestaw niesamowicie potężnych perków, które zwiększają obrażenia w walce i zmniejszają otrzymywane obrażenia, o ile bohater nie jest z nikim w drużynie. Jeżeli jesteś samotnikiem, to ta postać będzie idealna dla Ciebie. No i gość lubi kotki. Jak go nie lubić?

Huma

Broń: Molten Shield VS

Huma to jedyna postać w grze, która nosi tarczę … albo topór … właściwie jest to tarczotopór, podobny trochę do tego z Monster Hunter World. Huma posiada perki, które sprawiają, że jest czymś na wzór tanka w grze Tower of Fantasy. Za każdym razem kiedy bohaterka otrzyma obrażenia, otrzymuje status, który po użyciu umiejętności nakłada na nią tarczę chroniącą przed utratą punktów życia. Trochę to skomplikowane, dlatego też ta bohaterka będzie posiadała trochę wyższy poziom trudności niż pozostali herosi, ale warto się jej nauczyć.

King

Broń: Scythe of the Crow

Król jest groźny i posiada nawet groźną, ognistą kosę. Kosa posiada specyficzny dla siebie moveset i zadaje solidne obrażenia. To jest także pierwsza broń SSR jaką odblokowałem w grze. King posiada także fenomenalne traity, które sprawiają, żę będzie się leczyć po pokonaniu paru wrogów. I liczby są wysokie, bo przy maksymalnym ulepszeniu uleczymy 10% obrażeń co 5 wrogów.

Tower of Fantasy Meryl

Meryl

Broń: Rosy Edge

Na reddicie poświęconym grze, krąży pogłoska, że jest to obecnie najsilniejsza postać w grze, zwłaszcza pod PvP. Nie wiem ile w tym prawdy bo nie gram PvP i nie wiem kiedy ją znerfią (a zrobią to na pewno) ale tak czy inaczej, Meryl to postać solidna, która solidnie będzie kosić wrogów zamrażając ich. Broń Meryl pozwoli jej na zamrażanie wody pod stopami, co ułatwi eksplorację dużych akwenów wodnych. Posiada ona dosyć specyficzną umiejętność, która obroni nas przed zamrożeniem oraz obrażeniami od zimna. Jeżeli walczycie z czymś co może Was zamrozić, to jest to fantastyczny trait, w innym wypadku raczej bezużyteczny.

 

Tower of Fantasy Samir

Samir

Broń: Dual EM Stars

Kolejna użytkowniczka podwójnych pistoletów, które jednak nie są tak widowiskowe jak u Nemesis. Samir to fajna postać, jeżeli jesteś dobry w uniki i kontrolę obrażeń, gdyż jej trait pozwoli na stopniowe zwiększanie się obrażeń tak długo, jak nie otrzymamy żadnych trafień od wrogów. Podejmiesz się wyzwania?

Tower of Fantasy Shiro

Shiro

Broń: Chakram of the Seas

Wszyscy czekali na waifu kocicę, jest i ona. Shiro lubi się w używaniu ataków wodnych, a jej czakram pozwoli na skuteczną walkę na każdym dystansie. Shiro posiada bardzo fajny i prosty trait, który solidnie zwiększy nasze obrażenia po tym, jak użyjemy jakiejś umiejętności. Niestety jest to jednorazowe wzmocnienie raz na parę sekund, więc trzeba używać umiejętności z głową by nie zszedł nam buff i żebyśmy nie zostali bez umiejętności.

Tsubasa

Broń: Icewind Arrow

Zgodnie z nazwą, Tsubasa posiada lodowy łuk, który po prawdzie nie różni się mocno od dwóch słabszych łuków w grze. Moveset pozostaje ten sam, jedynie obrażenia są większe i żywioł na broni pozwoli na kontrolę wrogów z dystansu. Tsubasa ma umiejętność, która zwiększa jej obrażenia o niewielki procent za każdym razem kiedy sama zada obrażenia. To się jednak stackuje do kilkunastu razy, więc jest to świetna postać do używania broni szybkich, takich jak pistolety, łuki czy też sztylety.

Zero

Broń: Negating Cube

Zero to jedyny użytkownik katalizatora w grze. Jest on więc typowo ofensywnym magiem, który do tego użyje ognia do unicestwiania wrogów. Zero jest specjalistą od reliktów i za każdym razem, jak użyje jakiejś umiejętności broni, przyspieszy odnawianie też reliktów. Jeżeli używasz reliktów w walce, to Zero sprawi, że ich użytkowanie będzie przyjemniejsze.

Tower of fantasy cocoritter

Cocoritter

Broń: Absolute Zero

Coco jest użytkowniczką wspierającego staffa. To oznacza, że jej broń będzie posiadała umiejętność leczącą, a dodatkowo zadaje obrażenia od lodu, co pozwoli na kontrolę przeciwników. Trait tej czarodziejki bezpośrednio wpływa na jej broń – jeżeli używa ona broni wsparcia, to zwiększa leczenie o 20%. Bardzo przydatne, nawet jeżeli grasz solo.

Limitowane SSR

Najrzadszymi bohaterami i broniami w grze są limitowani bohaterowie SSR którzy występują w rotacjach. Posiadają nieraz najpotężniejsze traity oraz unikatowe bronie. Tą sekcję będę uzupełniać na bieżąco, jak pojawią się nowi bohaterowie.

Tower of Fantasy nemesis

Nemesis

Broń: Venus

Nemesis w momencie pisania tego wpisu jest najbardziej poszukiwaną postacią w grze. I nie bez powodu bo posiada podwójne pistolety zadające solidne obrażenia, a jej umiejętność specjalna pozwoli na przywoływanie elektrod zadających obrażenia wrogom w obszarze aż 30 metrów oraz leczące sojuszników. Można śmiało powiedzieć, że jest ona jedną z najsilniejszych postaci w grze.

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Macbook Air czy Pro? Który wybrać?
Następny Świetne gry w pasjansa online, w które możesz grać za darmo