Tragiczny finał: 90 godzin w Baldur’s Gate 3 przerwane przez pragnienie!


Kolejna rozgrywka w Baldur’s Gate 3 w trybie Honor Mode skończyła się porażką, ale tym razem powodem nie była walka, a… romans! Co takiego zrobił gracz i czego musicie się wystrzegać, jeżeli gracie w tym trybie?

Dla tych, którzy nie znają trybu Honor Mode, to ekstremalnie trudny poziom gry. Przeciwnicy są silniejsi, walki bardziej wymagające, a do dyspozycji masz tylko jeden zapis gry. Wystarczy jeden niefortunny błąd w walce, by stracić cały postęp. Ale uwaga, w Baldur’s Gate 3, inspirowanym mechaniką D&D, możesz umrzeć także… od rozmowy. Właśnie dlatego w Honor Mode lepiej uważać na niezbadane opcje dialogowe. Niestety, jeden z graczy na Reddicie poświęcił ostrożność, by odkryć nową scenę romantyczną i… cóż, zapłacił za to utratą całego postępu.Nadeszła chwila prawdy dla pewnego gracza Baldur’s Gate 3, który stracił swoją 90-godzinną rozgrywkę w trybie Honor Mode… przez romans! W trzecim akcie gry, po 9 godzinach bezbłędnej rozgrywki, nasz bohater dotarł do Domu Nadziei, desperacko potrzebując klucza, który posiada jedynie Sukkub o imieniu Haarlep.

Being horny, lost my Honour run
byu/Burner_6_6_6_ inBaldursGate3

Zamiast stoczyć walkę i zabrać klucz z jej ciała, gracz zdecydował się na subtelny taniec uwodzenia, by zdobyć klucz za pomocą chytrości. Innymi słowy, wskoczył do łóżka z Sukkubem w gorącej scenie, która wiązała się z oddaniem duszy. To dość ryzykowne posunięcie w Honor Mode, i tak właśnie było. „Z wiedzą z internetu wiedziałem, że to mnie zabije, ale miałem mnóstwo zwojów wskrzeszenia, więc planowałem po prostu ich użyć” – wyjaśnił gracz. „No cóż, poszedłem za ciosem i oddałem jej duszę, a potem pojawił się ekran informujący o straconej rozgrywce w Honor Mode. W tle widziałem jednak resztę mojej drużyny wciąż żywą.” Rozważając, czy obejrzenie pikantnej sceny było tego warte, gracz doszedł do stanowczego „nie”. Wygląda na to, że musi zacząć od nowa i spróbować powtórzyć te 90 godzin gry. Może w kolejnym podejściu do Honor Mode w Baldur’s Gate 3 zajmie się Haarlep w bardziej tradycyjny sposób.

Raphael w Baldur's Gate 3

Jeżeli nie chcesz popełnić głupiego błędu podczas zabawy z Baldur’s Gate 3, to sprawdź nasz poradnik dla początkujących oraz poradnik z towarzyszami do gry. Może się Tobie też przydać nasz poradnik do trybu honorowego w Baldur’s Gate 3.

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Sarah J. Maas - Dom płomienia i cienia - recenzja
Następny Felix the Cat na Playstation 5? Dlaczego nie!