Trajan – kampania rozpoczęta!


Witajcie! Wczoraj gdy wybiła godzina 17 na portalu crowdfundingowym ruszyła z kopyta kampania feldowskiego Trajana. Ów Trajan rozwija dzielnie skrzydła pod kierownictwem wydawnictwa Sharp Games znanego nam wszystkim ze słynnej Gruzilli. Jak już wiecie albo i nie Trajan jest perełką w serwisie Board Game Geek, bowiem zajmuje 52 miejsce w rankingu aż tylu gier. Twórcą tej pozycji jest niemiecki autor licznych gier planszowych, Stefan Feld, znany między innymi z Zamków Burgundii. Feld jest specjalistą i mistrzem jeśli chodzi o tworzenie eurogier, dlatego myślę, że Trajan stanie się obowiązkową pozycją na półce, dedykowaną fanom tego rodzaju gier. Jeśli jesteście ciekawi Trajana, zapraszam do lektury!

Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu!

Trajan to gra planszowa którą możemy zaliczyć do kategorii gier strategicznych, może w nią grać od dwóch do czterech graczy. Jak sugeruje podtytuł akcja gry rozgrywa się w Rzymie za panowania cesarza Marka Ulpiusza Trajana. Naszym zadaniem jest wcielenie się w rolę bogatego i światłego obywatela Rzymu obdarzonego licznymi wpływami. W grze musimy walczyć o władzę i stabilną pozycję na jej szczeblach. Wszyscy wiemy jak łatwo spaść z drabiny społecznej a trudniej na nią się wdrapać. Dbając o swoją pozycję będziemy musieli umiejętnie zarządzać powierzonymi zasobami, wojskiem, kontrolować handel oraz dzielnie walczyć o poparcie senatu. Wykonując to musimy pamiętać, żeby zawsze być lepszych od swoich współgraczy.

Planszetki graczy mają  okrąg podzielony na kilka sekcji, toteż główna mechanika gry opierać się będzie na przenoszeniu znaczników po okręgu z jednej sekcji na drugą zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Pole na którym postawimy ostatni znacznik determinuje nam to jaką akcję  możemy w danym momencie wykonać. A jest ich kilka: portu, forum, wojskową, trajana, senatu, oraz budowy. Oczywiste wydaje się, że naszym głównym targetem w grze jest zdobycie jak największej liczby punktów zwycięstwa. Jednakże to nie jest wcale takie proste. Dobremu i szlachetnemu władcy powinno zależeć na dobru swojego ludu. I tak też jest w tym przypadku, każda niespełniona potrzeba ludu sprawia że tracimy jakże cenne punkty zwycięstwa.

Co znajdziemy w pudełku?

Ten punkt rozwinę w postaci graficznej, posiłkując się zdjęciem ze strony kampanii.

Aktualności

Kampania gry wystartowała wczoraj o godzinie 17. Głównym jej celem jest zebranie przez platformę kwoty w wysokości 50 000 złotych, która pozwala wydać grę. Jednak im więcej uda się nazbierać z Waszą pomocą, tym lepsze cele zostaną odblokowane. Jako ciekawostka powiem, że Sharp Games dba o Wasze portfele i z dniem wczorajszym zostały otworzone tak zwane Early Birds, czyli mówiąc po polsku promocje ograniczone czasowo. Niemniej jednak są bardzo atrakcyjne a gra z pewnością jest warta aby ją mieć.

Early Birds trwa do 15 stycznia do godziny 23:59. Płacicie wtedy jedyne 109 złotych a jest równowartość jednego egzemplarza gry i wszystkich odblokowanych celów kampanii.

Poza kampanią oczywiście cena będzie znacznie wyższa. Dlatego wspierajcie!

 

 

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Labyrinth: Paths of Destiny III Edycja - Recenzja gry
Następny Jak zostać kotem - Recenzja filmu