Transformers: War for Cybertron – Gramy Autobotami! – Gaming Diary


Kolejna część Gaming Diary oraz rozgrywki na YouTube w jakże zacną grę komputerową Transformers: War for Cybertron. Nie przedłużając, poniżej wrzucam kolejne filmiki z rozgrywki oraz krótki komentarz od gracza prowadzącego – czyli mnie 🙂 Otrzymałem parę informacji od czytelników że wpis jest ciekawy i czy będę kontynuować serię. No więc, to jest drugi odcinek i jeżeli będzie cieszyć się takim zainteresowaniem jak poprzedni, to czemu nie. Moje wypociny możecie oglądać także na kanale YouTube, który ciągle jeszcze jest w powijakach, ale w planach mam większe nim zainteresowanie w przyszłości. W każdym razie codziennie coś tam wrzucam więc śmiało możecie wracać.

Transformers: War for Cybertron – Kampania Autobotów

Chapter VI: Defend Iacon

Autoboty mają olbrzymi problem. Omega Supreme leży pokonany, przywódca autobotów – Zeta Prime jest prawdopodobnie martwy. Deceptikony szturmują stolicę Autobotów. Ostatni z prime, który dalej nie chce przyjąć swojego przeznaczenia mobilizuje wokół siebie siły i prowadzi niedobitki żołnierzy autobotów ku zwycięstwu w tej beznadziejnej walce z Deceptikonami oraz Dark Energonem. Długa wędrówka przez kolejne dzielnice miasta skutkuje potyczką z potężnymi maszynami oblężniczymi Deceptikonów oraz jednym z przywódców Megatrona, zdradzieckim latającym Deceptikonem – Starscreamem.

Na końcu walki, Optimus Prime dowiaduje się że Zeta jest przetrzymywany w więzieniu w Kaon – bardzo brzydkim miejscu będącym stolicą Deceptikonów.

Chapter VII: Kaon Prison Break

Najprostszym sposobem na dostanie się do więzienia jest … zostanie jeńcem. Optimus, wraz ze swoją grupą towarzyszy zostaje pojmany i sprowadzony do stolicy Deceptikonów, aby tam zostać osądzony we właściwy dla nich sposób. Czyli postawiony bezpośrednio pod pluton egzekucyjny. Sprzed ciężkich dział plutonu egzekucyjnego, ratuje ich w ostatniej chwili Air Raid (samemu niestety będąc pojmanym). Autoboty za linią wroga wędrują długą drogą aby znaleźć Zeta Prime oraz uratować swojego towarzysza, zanim jego spotka to samo co miało spotkać Optimusa i jego drużynę.

Niestety, na końcu wycieczki i po bardzo długiej walce z Soundwave oraz jego sługusami, okazuje się że Zeta Prime był sztucznie podtrzymywany przy życiu jako przynęta. Po pokonaniu  Soundwave, Zeta Prime ostatecznie umiera. Ostatnią nadzieją autobotów jest uzdrowienie serca Cybertronu. Aby to zrobić, należy odnaleźć strażnika, czyli pokonanego Omega Supreme.

Chapter VIII: To the Core

Bardzo długa misja, jedna z najdłuższych. Po tym, jak Optimus został już oficjalnie mianowany jako Prime, czyli przywódcę wojskowego Autobotów, jego pierwszym zadaniem od tajemniczej rady jest zbadanie oraz naprawa jądra Cybertronu. Aby to zrobić, mobilizuje najcięższe wsparcie czyli starego przyjaciela Ironhida oraz nowicjusza będącego dziwnie zafascynowanym ciężkim sprzętem Warpatha. Autoboty dosłownie wbijają się w obronę Deceptikonów zostawiając za sobą bardzo dużo złomu.

Po długich potyczkach, udaje im się dostać do przetrzymywanego w niewoli Omega Supreme. Aby uwolnić kolosa spod wpływu Dark Energonu wzywają medyka Autobotów – Ratcheta. Udaje im się w końcu zregenerować potężnego Autobota oraz dostać się do drogi prowadzącej do serca Cybertronu. Nie wiedzą jeszcze że najgorsze przed nimi.

Schodząc coraz niżej, autoboty spotykają kolejne armie deceptikonów oraz tajemnicze stworzenia będące naturalną formą obrony centrum Cybertronu. Toczą one nierówną walkę z deceptikonami oraz tajemniczym stworzeniem które wylęgło się w podkładach Dark Energonu i strzeże dostępu do niszczonego powoli jądra. Autobotom udaje się pokonać całe armie wrogów oraz finalnie niszczą tajemniczą maszynę Megatrona.

Niestety, Optimus Prime dowiaduje się że jądro jest na wyczerpaniu i aby zregenerować się będzie musiało przejść w tryb uśpienia. Będzie to trwało miliony lat i w tym czasie Cybertron nie będzie nadawać się do życia nawet dla Autobotów. Optimus Prime podejmuje decyzje o ewakuacji wszystkich autobotów z powoli umierającej planety.

Chapter IX: Aerial Assault

Niestety, Optimus nie wie że Megatron w swoim szaleństwie nakazuje zestrzelenie uciekających statków autobotów. Bezbronne okręty są bezlitośnie zestrzeliwane przez orbitujące nad Cybertronem potężne działo. Optimus Prime prosi swoich latających towarzyszy o zniszczenie tej potężnej maszyny. Nie wiedzą oni jeszcze, że działo jest kierowane przez Trypticona – najpotężniejszego z żyjących Deceptikonów, wiernego sługi Megatrona. Jedynym sposobem na oddalenie zagrożenia jest zestrzelenie Trypticona.

Aby to zrobić, towarzysze wlatują do samego wnętrza kolosa i niszczą specjalny mechanizm który zmusza Trypticona do przyjęcia jego prawdziwej formy. Wściekły Trypticon wyrusza na Iacon w celu zgładzenia Optimusa Prime. W akcie desperacji Jetfire i jego kumple niszczą plecak odrzutowy kolosa zmuszając go do bardzo brutalnego lądowania na obrzeżach Iacon city.

Chapter X: One Shall Stand…

Ostatnie zadanie które stoi przed Optimusem i jego towarzyszami to pokonanie potężnego Trypticona. Walka jest długa i ciężka, ale ostatecznie udało się im pokonać zaciągniętego w róg potwora Deceptikonów. Ciężko uszkodzony Trypticon spada w stronę czeluści Cybertronu. Optimus mobilizuje swoje ostatnie zasoby, aby zbudować Arkę, olbrzymi okręt będący centrum dowodzenia wszystkich pozostałych przy życiu Autobotów. Optimus jednak wie, że Megatron nie wypuści ich tak łatwo ze swoich szponów.

 

C.D.N …………………………

Previous Bodyguard Zawodowiec - Ochroniarz Doskonały - Recenzja Filmu
Next Vudu - Unboxing Szalonej Gry Tylko Dla Najlepszych Czarodziejów