Smartfony wykorzystujemy dziś na wiele sposobów. Wiele osób korzysta na nich z serwisów i aplikacji społecznościowych. Inni zaś odkrywają nowe gry mobilne w tym maszyny online. Facebook niedawno ogłosił wydanie zupełnie nowej aplikacji o nazwie Tuned, która ma być dostosowana specjalnie dla par. Co warto o niej wiedzieć?

Czym jest Tuned?

Tuned to zupełnie nowa aplikacja, która została opracowana przez pracowników Facebooka w ramach programów eksperymentalnych. Stworzyli oni bowiem nowe oprogramowanie, które stanowi połączenie komunikatora z serwisem społecznościowym. Różnica w porównaniu do klasycznego Facebooka polega na tym, że aplikacja ta powstała specjalnie dla osób będących w związku.

Dzieło zespołu NPE Facebooka pozwala nam wymieniać się muzyką choćby dzięki podpięciu profilu pod Spotify. Ponadto za pomocą tej aplikacji możemy wymieniać się zdjęciami, albumami, tworzyć notatki, publikować aktualizacje statusu, korzystać z naklejek online. Wymienić możemy obecnie pięć głównych funkcji, jakie dostępne są dla użytkowników aplikacji:

  • tworzenie prywatnego kanału przypominającego notatnik między parą
  • połączenie z kontem Spotify, aby udostępniać utwory i listy odtwarzania
  • ustawianie koloru swojego nastroju i zobaczenie, jak czuje się nasz partner/partnerka
  • wysyłanie zdjęć, notatek, kart, notatek głosowych
  • korzystanie z niestandardowych naklejek i reakcji.

Ta bezpłatna aplikacja na chwilę obecną jest dostępna tylko na iOS-a w Stanach Zjednoczonych oraz Kanadzie. W prosty sposób łączy pary za pomocą ich numerów telefonów. Gdy się zarejestrujemy, zostaniemy poproszeni o zaproszenie swojego partnera/partnerki. Czekając na dołączenie partnera, nadal możemy korzystać z Tuned i odkrywać, jak działają niektóre z głównych funkcji.

Poprzez przycisk “+” można publikować notatkę lub zdjęcie, udostępnić muzykę, stworzyć kartę, wysłać notatkę głosową lub poszukać naklejek do wysłania. Możemy także poszukać koła kolorów u góry, aby ustawić, jak się czujemy. Na przykład wybór czerwieni wywołuje uczucia takie jak słodko, przyjemnie.

Wszystkie nasze notatki i aktualizacje statusu pojawiają się na głównym ekranie w formie kanału informacyjnego przypominającego notatnik. Po prawej stronie aplikacji możemy uzyskać dostęp do swoich ustawień, a za pomocą dzwonka u góry możesz wyświetlić powiadomienia. To całkiem prosty do obsługi interfejs użytkownika.

Czy potrzebujemy jednak Facebooka, aby korzystać z Tuned? Na całe szczęście nie. Obecnie Tuned nie wymaga konta na Facebooku. Jednak należy pamiętać o tym, że korzysta z polityki danych Facebooka, więc nasze informacje mogą być wykorzystywane do kierowania reklam. Z informacji podanych przez twórców wiemy, że aplikacja jest dostępna dla osób od 13. roku życia.

Czy jest nam potrzebny Tuned?

Wiele osób już teraz zastanawia się nad tym, czy Tuned to dobre rozwiązanie. Ciężko jest do końca odpowiedzieć na to pytanie. Z jednej strony aplikacja ta ma być dedykowana dla par, czyli konkretnych użytkowników. Z drugiej jednak strony mamy już przecież do czynienia z Facebookiem, Messengerem czy WhatsAppem, z których wielu z nas na co dzień korzysta. 

Wiele funkcji Tuned wydaje się dziwnych i niepraktycznych. Publikowanie statusu, nastroju widoczne jest przecież tylko dla naszej dziewczyny czy chłopaka. W normalnej sytuacji chyba rozmawiamy ze sobą i wtedy wiemy o aktualnym nastroju drugiej osoby. Aplikacja ta wydaje się raczej skierowana do nastolatków, którzy być może więcej czasu spędzają online niż ze sobą, przez co nie wróżymy jej zbyt dużego sukcesu.

No Comment

Zostaw komentarz

Previous Nearby Share - nowość od Google
Next Transformers: Wojna o Cybertron Sezon 1 - Recenzja ze spoilerami