Użytkownicy Xboxa żądają Helldivers 2! Petycja zyskuje na sile!


Xboxowi gracze nie zostali pocieszeni słowami Phila Spencera, szefa Xboxa, który wyraził wątpliwości dotyczące korzyści z braku Helldivers 2 na konsolach Microsoftu. W odpowiedzi, fani rozkręcili petycję skierowaną do PlayStation, aby przekonać producenta do wydania kooperacyjnej strzelanki na Xbox Series X|S. Do tej pory zebrano blisko 23 000 podpisów, a inicjatywa jest przedstawiana jako „zwiastun nadejścia ukochanej serii na nowe platformy” i „potencjalny punkt zwrotny w trwającej wojnie konsol”.

Nieoczekiwana popularność Helldivers 2 od premiery – z liczbą aktywnych graczy na PC bijącą w tym tygodniu szczyty takich tytułów jak Destiny 2 i Starfield – sprawia, że postulat o grze na Xboxie nabiera nowego znaczenia. Idzie za nim bowiem idea przełamania „wojny konsol”, gdyż „promuje wizję gamingu, która celebruje różnorodność i współpracę pomiędzy platformami”. Petycja kontynuuje: „Udostępniając Helldivers 2 graczom Xboxa, PlayStation może wykonać śmiały krok w kierunku demontażu barier, które od dawna dzielą społeczność graczy”.

Impulsem do powstania petycji były komentarze Spencera w wywiadzie udzielonym po ogłoszeniu, że cztery gry Xbox trafią na inne platformy – mowa o Hi-Fi Rush, Grounded, Pentiment i Sea of Thieves. W rozmowie z Game File powiedział: „Powiem tak, kiedy patrzę na grę taką jak Helldivers 2 – a to świetna gra, gratulacje dla zespołu za wydanie jej na PC i PlayStation – nie jestem do końca pewien, komu w branży pomaga brak jej na Xboxie”. Najprawdopodobniej odnosząc się do trybu wieloosobowego i elementów usługi online, Spencer sugeruje, że Helldivers 2 to gra, której żywotność zależy od liczby graczy, a większa pula użytkowników dzięki wersji na Xbox mogłaby przynieść jeszcze lepsze wyniki. Jak widać, gracze PS5 i PC już teraz uczynili ją hitem.

Oczywiście, petycja nie zmusi Sony do zmiany planów co do platform docelowych. Przynajmniej na obecną chwilę, kto wie czy korporacje nie dogadają się na temat wymiany tytułów. Jednak czy chcielibyście zobaczyć Helldivers 2 na Xboxie?

Helldivers 2 to kooperacyjna strzelanka z widokiem z góry, która szturmem zdobyła serca graczy na PC i PlayStation. Jej niespodziewana popularność skłoniła społeczność Xboxa do podjęcia działań i walki o wydanie gry również na ich platformie. Petycja skierowana do PlayStation, która zebrała już blisko 23 000 podpisów, jest wyrazem nie tylko pragnienia graczy, ale także pewnej idei przełamania podziałów. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o grze, to koniecznie przeczytaj naszą recenzję oraz poradnik dla początkujących do omawianej gry. Może też Ciebie zainteresować przedstawienie wszystkich wrogów występujących w Helldivers 2.

Helldivers 2 [Playstation 5] - Recenzja - Czy warto kupić?

Nie bądź elf, dej suba!

Poprzednio Strona internetowa na WordPress - czy warto?
Następny Last Epoch - Czy gra posiada polską wersję językową?