Valve prosi graczy, by nie wdychali wydzielin ze Steam Deck


Steam Deck, potężna konsola przenośna, zyskała popularność nie tylko dzięki swojej wydajności w grach, ale także dzięki charakterystycznemu aromatowi wydobywającemu się z jej tylnych wentyli. Wielu użytkowników znajduje ten zapach przyjemnym i nawet wdychają opary, co przekształciło się w zabawną memę wśród społeczności Steam Deck.

Odpowiadając na tę praktykę, Valve oficjalnie odpowiedziało na zaniepokojonego użytkownika konsoli Steam Deck, który podzielił się swoim pytaniem na portalu reddit, @Metapod100, który zapytał o potencjalne konsekwencje zdrowotne regularnego wdychania oparów wentylacyjnych. Przedstawiciel Steama wyjaśnił, że chociaż same opary nie są niebezpieczne, to bezpośrednie wdychanie ich nie jest zalecane. Oficjalne stanowisko sugeruje, że chociaż opary nie stwarzają bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia, długotrwałe wdychanie ich może potencjalnie powodować dyskomfort lub podrażnienie. Chociaż niektórym może podobać się zapach, zaleca się zachowanie ostrożności i unikanie długotrwałego narażenia na opary.

I asked Valve about sniffing the vent and…
byu/Metapod100 inSteamDeck

 

As with all electronics, it is generally not recommended you inhale the exhaust fumes on your device. While there are no safety concerns with general usage, directly inhaling the device’s vent fumes should be avoided,

Jak w przypadku wszystkich urządzeń elektronicznych, ogólnie nie zaleca się wdychania spalin z urządzenia. Chociaż nie ma zastrzeżeń dotyczących bezpieczeństwa w przypadku ogólnego użytkowania, należy unikać bezpośredniego wdychania oparów wentylacyjnych urządzenia.

Zobacz też naszą recenzją gry Baldur’s Gate 3!

Valve zdaje sobie sprawę, że wdychanie oparów wentylacyjnych Steam Decka stało się zabawnym żarcikiem i memem wśród społeczności fanów. Niemniej jednak odradzają tę praktykę, ponieważ pozornie nieszkodliwy aromat mógłby potencjalnie zaszkodzić zdrowiu uzależnionego gracza. W związku z tym przedstawiciel Steama wydał oświadczenie prosząc graczy o „powstrzymanie się od tego zachowania dla bezpieczeństwa swojego zdrowia”. Jak można było się spodziewać, wielu użytkowników, którzy już przyzwyczaili się do uroku oparów, potraktowało oficjalną odpowiedź Valve z lekkim przymrużeniem oka. Kilku użytkowników żartowało o tym, że chce zostać pochowanych ze swoimi Steam Deckami, podobnie jak pochowana szabla rycerza, podczas gdy inni kategorycznie odmawiają rozważenia porzucenia tego nawyku. Inna grupa wyraziła rozczarowanie Valve za przyjęcie „drugiej strony” i nie poparcie wdychania oparów z przenośnego urządzenia. Podsumowując, dyskusja była zabawna i lekka. Warto podkreślić, że nie przeprowadzono szerokich badań nad długoterminowymi skutkami wdychania oparów emitowanych przez otwory wentylacyjne Steam Decka. Być może dlatego Valve zachęca graczy do powstrzymania się od tej czynności, bez względu na meme lub zapach. Jednak pożądany aromat stopniowo słabnie i z czasem znika.

Poprzednio Wędrujące Wieże - recenzja - znajdź swojego czarodzieja!
Następny Jak aktywować grę na platformie Ubisoft Connect (dawniej UPLAY)? Poradnik