VOD w listopadzie – Netflix, HBO, Prime i Disney!


Sprawdźmy premiery na VOD w listopadzie 2023 r. Co pojawiło się w tym tygodniu na Netflixie, HBO Max, Disney+ i Prime Video? A jakie premiery miały miejsce w kinach?

NETFLIX

CYBERBUNKER: PRZESTĘPCZE PODZIEMIE

VOD w listopadzie

Czteroodcinkowy serial dokumentalny, który opowiada historię grupy przestępców, którzy wykorzystali niemiecki bunkier wojskowy do prowadzenia działalności w darknecie. Serial rozpoczyna się w 2013 roku, kiedy niemieckie władze rozbijają grupę przestępców, którzy prowadzili nielegalny hosting usług w darknecie z bunkra wojskowego w miasteczku Traben-Trarbach. Wśród zatrzymanych jest Ralf Zimmermann, były żołnierz Bundeswehry, który był głównym organizatorem grupy. Serial przedstawia historię Zimmermanna i jego współpracowników, którzy byli odpowiedzialni za hosting wielu nielegalnych stron internetowych, w tym stron pornograficznych z udziałem nieletnich, stron handlujących narkotykami i bronią, a także stron promujących ekstremizm.

AKUMA-KUN

Anime na podstawie mangi o tym samym tytule autorstwa Shigeru Mizuki. Serial opowiada historię Ichiro Umoregi, chłopca wychowanego przez demona, który wraz ze swoim półludzkim partnerem Mefistofelesem III prowadzi paranormalne śledztwa w sprawach morderstw i tajemnic.

W SZPONACH TWIN FLAMES

VOD w listopadzie

Dokument, który opowiada historię kontrowersyjnej online’owej społeczności Twin Flames Universe, która żeruje na ludziach poszukujących miłości. Serial przedstawia świadectwa byłych członków społeczności, którzy opowiadają o przerażających praktykach stosowanych przez jej liderów, Jeffa i Shaleię. Wśród tych praktyk znalazły się m.in. zachęcanie do zachowań stalkingowych, czy wykorzystywanie finansowe. Serial dokumentuje również wysiłki rodzin byłych członków społeczności, aby uwolnić ich z jej wpływów.

SKANDAL BETTENCOURT: JAK OSZUKANO NAJBOGATSZĄ KOBIETĘ ŚWIATA

Sześcioodcinkowy serial dokumentalny na Netflixie, który opowiada historię oszustwa, którego ofiarą padła Liliane Bettencourt, najbogatsza kobieta świata w 2008 roku. Serial rozpoczyna się w 2007 roku, kiedy Francois-Marie Banier, francuski fotograf i przyjaciel Bettencourt, zaczyna otrzymywać od niej duże sumy pieniędzy. Banier jest wkrótce mianowany jej powiernikiem i opiekunem prawnym. W 2009 roku córka Bettencourt, Francoise Bettencourt Meyers, podnosi alarm, twierdząc, że jej matka jest wykorzystywana przez Baniera. Meyers oskarża Baniera o wyłudzenie pieniędzy od jej matki i o to, że zmanipulował ją, aby podpisała dokumenty, które zagrażają jej majątkowi. Sprawa Bettencourt staje się jednym z największych skandali finansowych we Francji. W 2010 roku Banier zostaje oskarżony o oszustwo i wyłudzenie. W 2015 roku zostaje skazany na pięć lat więzienia.

ZABÓJCA

VOD w listopadzie

Film jest adaptacją francuskiego komiksu o tym samym tytule autorstwa Alexisa Nolenta. Opowiada o płatnym zabójcy, który zaczyna przeżywać kryzys egzystencjonalny. Głównym bohaterem filmu jest Killer (Michael Fassbender), płatny zabójca, który jest uważany za jednego z najlepszych w swojej branży. Killer jest niezwykle precyzyjny i bezwzględny, ale również bardzo samotny i zgorzkniały. Pewnego dnia Killer otrzymuje zlecenie zabicia kobiety. Podczas wykonywania zlecenia, zaczyna się wahać. Zdaje sobie sprawę, że nie chce już dłużej zabijać ludzi. Killer postanawia uciec przed swoimi zleceniodawcami i zacząć nowe życie. Jednak Killer nie może się tak po prostu uwolnić od swojej przeszłości a jego zleceniodawcy nie zamierzają pozwolić mu odejść. Bohater musi więc wykorzystać wszystkie swoje umiejętności, aby przeżyć i zapewnić sobie wolność.

HBO MAX

BIRDMAN

 VOD w listopadzie

Komedio-dramat z czarnym humorem. W filmie występuje Michael Keaton jako Riggan Thomson, aktor, który próbuje odbudować swoją karierę reżyserując i grając w adaptacji broadwayowskiej opowiadania Raymonda Carvera „O czym mówimy, kiedy mówimy o miłości”. Kamera podąża za Rigganem, gdy zmaga się z presją reżyserowania spektaklu broadwayowskiego, własnymi osobistymi demonami i nieustanną obecnością swojego alter ego, Birdmana.

8 MILA

Film opowiada historię Jimmy’ego Smitha Jr., białego rapera z Detroit, który próbuje wyrwać się z biedy i ubóstwa. Główną rolę w filmie gra Eminem, który również napisał do niego muzykę. Film był sukcesem komercyjnym i krytycznym, zdobywając Oscara za najlepszą piosenkę oryginalną za „Lose Yourself”.

CZAS MROKU

VOD w listopadzie

Brytyjski dramat historyczny. Opowiada historię Winstona Churchilla w pierwszych dniach jego kadencji jako premiera Wielkiej Brytanii w czasie II wojny światowej. Główną rolę w filmie gra Gary Oldman, który otrzymał Oscara za najlepszego aktora za swoją rolę.  Czas Mroku poakzuje, jak ważni są liderzy w czasach kryzysu. Churchill jest przedstawiony jako przywódca, który jest gotów podjąć trudne decyzje, nawet jeśli są niepopularne.

MAGGIE

Film opowiada historię Wade’a (Arnold Schwarzenegger), ojca, który musi opiekować się swoją córką Maggie. Akcja filmu rozgrywa się w niedalekiej przyszłości, w świecie, który został dotknięty pandemią zombie. Wade mieszka w małym domku na wsi z Maggie, która jest jego jedynym dzieckiem. Dziewczynka jest chora na Necroambulizm, chorobę, która powoli zamienia ją w zombie. Wade wie, że Maggie nie ma szans na wyleczenie, ale nie chce się z nią rozstawać.

DISNEY+

KING’S MAN: PIERWSZA MISJA

VOD w listopadzie

Pierwsza Misja to thriller szpiegowski z elementami akcji, komedii i dramatu historycznego. Jest prequelem filmów Kingsman i rozgrywa się w czasie I wojny światowej. Opowiada o początkach organizacji Kingsman jako grupy szpiegów, którzy mają za zadanie powstrzymać grupę złoczyńców przed rozpoczęciem wojny.

PRIME VIDEO

COŚ

Coś opowiada historię grupy amerykańskich naukowców, którzy pracują w stacji badawczej na Antarktydzie. Pewnego dnia odkrywają na śniegu rozbity statek kosmiczny. W środku znajdują martwą istotę, która jest pokryta dziwnymi naroślami. Naukowcy postanawiają przeprowadzić autopsję, ale nieoczekiwanie istota ożywa i zabija jednego z nich. Szybko zdają sobie sprawę, że istota jest obcą formą życia, która może przybierać postać każdego organizmu, z którym wejdzie w kontakt. Wkrótce stacja badawcza zostaje opanowana przez kosmitę, który zaczyna niszczyć naukowców.

JEZIORO SALTON

VOD w listopadzie

Film opowiada historię Toma Van Allena (Val Kilmer), który postanawia zemścić się na handlarzach narkotyków, którzy zabili jego żonę. Van Allen jest byłym policjantem, który stracił pracę po tym, jak został przyłapany na braniu łapówek. Po śmierci żony Van Allen jest zrozpaczony i załamany. Postanawia, że jedynym sposobem na ukojenie bólu jest zemsta. Van Allen udaje się do wyschłego jeziora Salton, które jest mekką dla handlarzy narkotyków. Przybiera nową tożsamość i zaczyna pracować dla jednego z handlarzy. Wkrótce zdobywa ich zaufanie i zaczyna planować zemstę.

BEZ LITOŚCI 3. OSTATNI ROZDZIAŁ

Kontynuacja poprzednich części z serii Bez Litości. Film opowiada o dalszych losach Roberta McCalla (Denzel Washington), byłego agenta CIA, który wykorzystuje swoje umiejętności, aby pomagać potrzebującym i wymierzać sprawiedliwość. Akcja rozgrywa się w południowych Włoszech. McCall mieszka w małym miasteczku i prowadzi spokojne życie. Pewnego dnia poznaje młodą dziewczynę, Emmę (Dakota Fanning), która jest zmuszana do pracy dla miejscowej mafii. McCall postanawia jej pomóc i wkrótce staje do walki z mafią.

GHOST IN THE SHELL 2.0

VOD w listopadzie

Remake filmu Ghost in the Shell  z 1995 roku. Opowiada historię Major Motoko Kusanagi, cyborga-agenta, który bada sprawę tajemniczego terrorysty znanego jako Puppetmaster. Akcja filmu rozgrywa się w 2032 roku, w świecie, w którym ludzie i cyborgi współistnieją. Major Kusanagi pracuje dla Public Security Section 9, tajnej jednostki policji, która zajmuje się cyberprzestępczością.  Puppetmaster jest tajemniczym programem komputerowym, który może kontrolować ludzkie umysły. Major Kusanagi i jej zespół zostają wysłani, aby go powstrzymać.

PREMIERY KINOWE

MARVELS

Dalsze przygody Carol Danvers, Kamali Khan i Moniki Rambeau. Akcja rozgrywa się w kilka lat po wydarzeniach z Captain Marvel. Carol jest teraz znana jako Kapitan Marvel i jest jednym z najsilniejszych superbohaterów w galaktyce, Kamala jest młodą dziewczyną z Jersey City, która ma moce podobne do Kapitan Marvel a Monica jest agentką S.W.O.R.D., która bada tajemnicze wydarzenia, które mogą zagrażać całej galaktyce. Trójka bohaterek musi połączyć siły, aby powstrzymać nowe zagrożenie. Wkrótce okazuje się, że zagrożenie to jest znacznie większe, niż się spodziewały.

RAZ, DWA, TRZY… wchodzisz do gry! /All Fun and Games

VOD w listopadzie

Historia grupy nastolatków, którzy przypadkowo odnajdują stary nóż. Kiedy decydują się zagrać w grę, w której muszą wykonywać polecenia głosu, szybko zdają sobie sprawę, że gra jest czymś więcej niż tylko zabawą. Okazuje się, że nóż jest przeklęty i zmusza graczy do wykonywania niebezpiecznych i niemoralnych zadań. Jeśli gracze nie wykonają zadań, zostaną zabici. Nastolatkowie muszą znaleźć sposób, aby przerwać grę i uratować swoje życie. Wkrótce odkrywają, że gra jest związana z tajemniczą historią Salem i czarownicą, która została spalona na stosie.

 

 

Zobacz też: Premiery na VOD w listopadzie – Netflix, HBO, Prime!

Jeżeli szukasz innych filmów, to dobrą wyszukiwarką jest Bestflix.pl, który jest świetnym sposobem do wyszukiwania nowych filmów i seriali na platformie Netflix. Dodatkowo warto zainteresować się VPN, zwłaszcza kiedy wybrany przez Ciebie film na wieczór nie posiada polskiego wydania.

Poprzednio Risk of Rain powraca i to w wielu różnych odsłonach!
Następny Kiedy warto wybrać się do okulisty?