W jaki sposób gra w kasynie wpływa na poprawę zdrowia psychicznego?


 

W ostatnich latach popularność gier hazardowych w Internecie gwałtownie wzrosła, zwłaszcza od czasu pojawienia się darmowe spiny. Naturalnie, spowodowało to znaczny wzrost liczby badań w tej dziedzinie. Wraz z rosnącą liczbą kasyn online, rosną również statystyki dotyczące tego badania. W rezultacie uzyskano interesujące wyniki.


Choć niektórzy mogą szybko uznać gry online za zwykłą rozrywkę, badania pokazują, że kasyno na prawdziwe pieniądze może przynieść graczom znaczące korzyści dla zdrowia psychicznego. Przyjrzyjmy się bliżej wszystkim sposobom, w jakie iGaming sprzyja zdrowiu psychicznemu.

Trwała zabawa i emocje

Tak, wszyscy wiemy, że wygrywanie jest wspaniałe. Ale to nie jedyna część iGamingu, która może pobudzić nasz mózg do zabawy. Większość gier w kasynach online jest starannie zaprojektowana, aby dostarczać przyjemnych doznań zmysłom. Kiedy naciskasz wirtualną dźwignię automatu do gry lub po prostu patrzysz na ekran otwierający nową grę, Twój mózg pozwala Ci poczuć takie samo podniecenie, jak gdybyś stał przed bramą parku rozrywki i miał wejść do środka.

Jednym z najczęstszych problemów ze zdrowiem psychicznym, na które cierpi wiele osób, jest brak dopaminy, a istnieje bardzo niewiele sposobów na pobudzenie uwalniania w mózgu substancji chemicznych, takich jak dopamina i serotonina. Te substancje chemiczne są odpowiedzialne za takie uczucia jak:

radość;

podniecenie;

przyjemność;relaks.

Nakłonienie mózgu do wytwarzania tych substancji chemicznych może stanowić wyzwanie, zwłaszcza dla osób cierpiących na pewne zaburzenia psychiczne.

W tym miejscu z pomocą przychodzi iGaming. Zajęcia te mają na celu pobudzenie zmysłów, aby zapewnić dobrą zabawę, ekscytujące i przyjemne doświadczenia. Kolory powinny być przyjemne, dźwięki przyjemne, a cała gra powinna być jak najprostsza dla gracza. Nawet jeśli nie wygrywasz zbyt często, Twój umysł nadal jest zajęty innymi aspektami projektowania gier. I oczywiście wygrana w jackpota tylko potęguje to wspaniałe uczucie.

 

Stymulowanie aktywności mózgu

Projekty gier iGamingowych nie tylko poprawiają nasze samopoczucie, ale także pomagają nam lepiej myśleć. Istnieje coraz więcej badań nad korzyściami płynącymi z gier. Stymulacja płynąca z gier może pomóc każdemu w utrzymaniu aktywności umysłowej. To właśnie tutaj korzyści płynące z iGaming stają się bardziej widoczne.

Gry w kasynie online to świetny sposób dla dorosłych na utrzymanie aktywności umysłowej. Jest to ciągła stymulacja umysłowa. Od momentu wybrania gry do momentu wyświetlenia wyników i rozpoczęcia gry użytkownik stale otrzymuje informacje takie jak:

szanse na wypłatę;

jackpoty;linie wypłat;

zasady;

strategie;

znacznie więcej.

Wszystkie te czynności wymagają świadomego myślenia, które trenuje umysł do aktywności.

 

Umiejętności społeczne

Dzięki postępowi technologicznemu kasyna online są w stanie zapewnić wrażenia podobne do tych, jakie towarzyszą grze przy stole do gry w karty w stylu Las Vegas w Twoim domu. Dzięki poprawie jakości i praktycznie zerowemu opóźnieniu między wprowadzeniem danych przez gracza a odtwarzaniem wideo, gry w kasynie na żywo szybko stają się praktycznie nie do odróżnienia od prawdziwych gier rozgrywanych osobiście. To samo dotyczy komponentu społecznego.

Interakcje z innymi przy stole to świetny sposób na nawiązanie kontaktów towarzyskich w wesołym i ekscytującym otoczeniu. Taka interakcja jest również korzystna dla zdrowia psychicznego graczy. W takim środowisku, w zaciszu własnego salonu, można spotkać ludzi z całego świata. Nawet coś tak prostego, jak rozmowa tekstowa, może zdziałać cuda, jeśli Twój mózg będzie chciał uczestniczyć w zajęciach grupowych. A dla tych, którzy szukają czegoś więcej niż tylko czatu tekstowego, wiele kasyn na żywo oferuje bardziej ekscytujące sposoby na poznanie współtowarzyszy przy stole, tak jak w prawdziwym kasynie.

Trening uwagi

 

Kolejną dużą zaletą, która wiąże się z niemal każdą działalnością związaną z iGamingiem, jest zwiększona zdolność koncentracji. Każda gra, czy to automaty do gry, bingo, zakłady czy karty, wymaga pewnego poziomu koncentracji. Ciągła, skupiona koncentracja w celu jak najlepszego wykorzystania rozdania lub uzyskania informacji o aktualnych warunkach wygranej.

Co trzeba zrobić, aby trafić w dziesiątkę?

Jaka jest najlepsza ręka, którą mogę otrzymać?

Jaki jest mój ostateczny numer bingo?

Wszystkie te pytania pojawiają się w naszych głowach, gdy zbliżamy się do granicy między „Spróbuj jeszcze raz” a „JACKPOT!”. Ciągłe rozważanie ryzyka, celów i korzyści może wyostrzyć i udoskonalić umiejętności uważności.

W większości gier przydaje się uważna koncentracja. Z czasem Twój mózg opanuje zawiłości i niuanse Twoich ulubionych gier. Dzięki ćwiczeniom wymaganym do zapamiętywania, strategii i koncentracji poczujesz, że Twoja uwaga jest wzmocniona.

Podobne ćwiczenia są zalecane osobom z zaburzeniami koncentracji uwagi (ADD) i zespołem nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi (ADHD) i uważa się, że przynoszą one bardzo podobne korzyści. Mogą one pomóc ludziom w tworzeniu pamięci krótkotrwałej i lepszym zachowywaniu pamięci długotrwałej. Mogą one również pomóc graczowi skupić się na jednym przedmiocie przez dłuższy czas.

 

Uczenie się nowych umiejętności

Gry hazardowe pozwalają uczyć się nowych talentów, a jednocześnie dobrze się bawić. Uczysz się bardziej świadomie obserwować otoczenie, stawiasz przed swoim umysłem wyzwania, analizujesz wzory i liczby. Aktywne uczestnictwo mózgu w grze jest korzystne dla zdrowia psychicznego. Ćwiczenia umysłowe pomagają w stosowaniu strategii i taktyki w dążeniu do zwycięstwa. Na przykład, nauka nowej gry w kasynie wymaga zastosowania złożonej strategii, aby osiągnąć cel, jakim jest wygrana. Sprzyja to zdrowiu psychicznemu. Na przykład, aby wygrać w blackjacka, trzeba poznać zasady i zastosować własną strategię.

Wniosek

Regulacja emocjonalna, rozumowanie poznawcze, interakcje społeczne, utrzymywanie uwagi – wszystkie te elementy zyskują na popularności dzięki iGamingowi. Jest to nie tylko świetna zabawa, ale także korzystne dla zdrowia psychicznego.

 

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Poprzednio Most Smutku - King Arthur: Knight's Tale #02
Następny Fort - recenzja - pizza czy zabawki?