Połowa miesiąca już za nami, a na portalu jeszcze nie pojawił się NCWW. Czas naprawić ten błąd. Zapraszamy do naszego regularnego zestawienia gier w które ostatnio zagraliśmy.

Jak zwykle skupimy się na grach w które grałem w ciągu ostatnich paru tygodni, ale także wspomnę o grach, w które mam zamiar zagrać do końca czerwca. Zachęcam także do chwalenia się swoimi typami w komentarzach. W tym miesiącu pojawiło się całkiem sporo intrygujących nowości i sporo z nich udało nam się już ograć, dlatego też pojawiają się one w poniższym zestawieniu. A Wy w co graliście? Jakieś polecajki?


Tekst powstał we współpracy ze sklepem internetowym hulahop.pl


Keyforge: Czas Wstąpienia

Keyforge otrzymał swoje pierwsze rozszerzenie (sezon?) o nazwie Czas Wstąpienia. Nowe talie, nowe karty, nowe możliwości. Jak zapewne wiecie z recenzji, jestem olbrzymim fanem Keyforge i cała idea stojąca za tą grą bardzo mi się spodobała. Nowy starter oprócz wszystkiego co jest potrzebne do gry, daje nam także dwie maty, które bardzo się przydadzą. Jeżeli nie graliście jeszcze w Keyforge, to gorąco polecam. Gra jest bardzo dobra.

Keyforge w sklepie Hulahop.pl

Reykholt

Dla fanów gier w stylu europejskim także mamy coś ciekawego. Na rynku pojawił się Reykholt nakładem wydawnictwa Portal Games i gra od razu kupiła nasze serca. To prosta, bardzo przyjemna planszówka, skierowana zwłaszcza do osób lubiących Agricolę oraz zarządzanie zasobami. Poczytać możecie o niej w recenzji opublikowanej dosłownie parę dni temu. Gra otrzymała, bardzo słusznie, wysoką notę. Jednym słowem, Big Bad Dice poleca Reykholt.

Reykholt w sklepie Hulahop.pl

Fudżi

Kolejną nowością w którą szczęśliwie udało nam się zagrać jest kooperacyjna gra od wydawnictwa Lacerta o nazwie Fudżi. W grze tej wcielamy się w pielgrzymów, którzy muszą ze sobą współpracować, aby dotrzeć na szczyt tytułowej góry. Problem jednak jest taki, że w trakcie podróży góra pod nogami odmawia posłuszeństwa. Czy trzęsienie ziemi was pogrzebie? Czy wulkan wybuchnie? Przekonacie się jak zagracie. Gra to bardzo solidna i lekka kooperacja z motywem presji czasu. Warto zagrać.

Fudżi w sklepie Hulahop.pl

Wielka Pętla

Rowerzystom się w tym roku nie upiekło. A właściwie upiekło za mocno. Najpierw mieliśmy zimną, jesienną wiosnę i zaraz po niej agresywne upalne lato. Jeżeli nie należysz do świrów, którzy jeżdżą na długie rowerowe wycieczki w 35 stopni, to mam grę dla ciebie. Wielka Pętla od wydawnictwa FoxGames to bardzo lekka gra planszowa z motywem wyścigów. Wcielamy się w dwójkę rowerzystów i staramy się w taki sposób zarządzać energią obu kolarzy, żeby być pierwszemu na mecie. Zdaje się proste? Polecam zagrać, gra jest niewiarygodnie regrywalna dzięki generatorowi tras, bardzo prosta w obsłudze i ładnie wykonana. Ponadczasowy tytuł.

Wielka Pętla w sklepie Hulahop.pl

Aeon’s End Wieczna Wojna

Tak szczęśliwie się złożyło, że jestem posiadaczem gry Aeon’s End oraz nowej jej edycji o nazwie Wieczna Wojna. Jest to całkowicie nowa gra, stawiającymi przed graczami całkowicie unikalne wyzwania. Wieczna Wojna nada się idealnie zarówno dla fanów Aeon’s End, jak i osób które dopiero zaczynają przygodę z tą wyjątkową grą kooperacyjną. Cała zabawa polega na wcieleniu się w rolę maga, który odpiera atak Nemezis. Gra idealnie sprawdza się w wariancie jednoosobowym, więc jeżeli szukacie tytułu do rozgrywki solo, to zdecydowanie warto.

Aeon’s End W Hulahop.pl

Dark Domains

Kolejną grą w którą udało mi się zagrać jest Dark Domain. Jest to bardzo specyficzna gra planszowa, w której wcielamy się w początkującego Lorda Mroku, Pana Ciemności, Saurona 2.0 czy innego Smauga. Jako początkujący lord ciemności, będziemy skrycie budować swoją mroczną domenę, w taki sposób by bohaterowie jak najpóźniej dowiedzieli się, że jeden z lokalnych zarządców jest sługą zła. Oprócz zarządzania zasobami, które to są osią gry, gra posiada naprawdę solidną negatywną interakcję pełną negatywnych zagrywek i wrednej interakcji. Gra jest zwłaszcza dobra, kiedy można bawić się w grupie czteroosobowej, wtedy możesz liczyć na to, że jak będzie tobie dobrze iść, to pozostali gracze będą próbować tobie wbić szpilę. Gorąco polecam.

Nemesis

W ten tytuł jeszcze nie zagrałem, ale czeka na swoje ogranie. Nie mogę się doczekać pierwszej rozgrywki, gdyż gra wygląda po prostu majestatycznie, posiada przecudowne figurki i świetne grafiki. W grze wcielamy się w rolę pasażera statku kosmicznego i naszym zadaniem będzie przetrwanie przed nadciągającymi obcymi formami życia, które pragną nas zjeść. Yep, motyw z Obcego jest bardzo wyczuwalny, więc fani najbardziej klasycznej pozycji z gatunku Horror Science Fiction będą absolutnie zachwyceni. Więcej szczegółów z moimi wrażeniami już wkrótce.

 

1 komentarz

Poprzednio Godzilla II - Recenzja - Król Potworów jest tylko jeden
Następny Fudżi - RECENZJA - Nie zostawiaj swoich kompanów w tyle