W World of Tanks pojawiają się losowe wydarzenia!


Deweloperzy World of Tanks przedstawiają nową funkcję, która może znacząco wpłynąć na przebieg bitew: wydarzenia losowe. W jaki sposób wpłyną one na rozgrywkę w kultowej grze z czołgami w roli głównej?

Wydarzenia te są dynamiczne i mogą rozpocząć się w wyznaczonych strefach na czterech mapach w grze World of Tanks: Himmelsdorf, Ruinberg, Prochorowka i Bezpieczna przystań. Czerwony dym będzie wskazywał miejsce wydarzenia, a gracze otrzymają dodatkowe ostrzeżenia, kiedy zbliżą się lub przekroczą granicę strefy zagrożenia. Czołgiści powinni uważać w tych strefach, ponieważ ich pojazdy mogą zostać zniszczone przez spadające wraki. Każde z wydarzeń w pewnym stopniu zmienia topografię mapy, na której się odbywa. Dzięki temu gracze mają nowe możliwości taktyczne. Transformacja mapy może prowadzić do otwarcia alternatywnych ścieżek dla pojazdów, powstania nowych osłon lub pojawienia się nowych pozycji do ostrzeliwania wroga. W rezultacie akcja gry będzie bardziej dynamiczna, a rozgrywka będzie wymagała od graczy większej ostrożności. Wydarzenia losowe wzbogacą wrażenia z gry i jeszcze bardziej wciągną graczy w wirtualny świat pola bitwy.

Random events

Rodzaje wydarzeń będą się różnić w zależności od map. Przykłady:

– W Bezpiecznej przystani samolot rozbije się na dachu bunkru, prowadząc do zawalenia budynku, tworząc dodatkową osłonę pomiędzy samym bunkrem, a portem.

– Na mapie Himmelsdorf, nalot lotniczy trafi w lokomotywę opuszczającą dworzec kolejowy. Odłamki pociągu posłużą graczom za dodatkową osłonę. Co więcej, spadający sterowiec zmieni układ środkowego placu, tworząc zjazd ze wzgórza na pozycje bojowe ciężkich czołgów.

– Na mapie Prochorowka, samolot rozbije się w alejce, rozrzucając dookoła ogniste części, które posłużą graczom za nowe osłony.

Ruinberg jest pod ostrzałem lotniczym. W jego rezultacie pojawi się przejazd przez środek miasta, tworząc zupełnie nowy front na mapie.

Wydarzenia losowe zostaną udostępnione w nadchodzącej aktualizacji 1.23.


Wargaming to prywatna firma z siedzibą na Cyprze, która od 1998 roku zajmuje się produkcją gier komputerowych. Jest jednym z liderów branży gier i posiada 16 biur na całym świecie. Miliony graczy na wszystkich wiodących platformach gamingowych codziennie bawią się w tytuły Wargamingu, w tym World of Tanks, World of Warships i World of Tanks Blitz.

World of Tanks to pierwsza wieloosobowa drużynowa gra akcji online poświęcona starciom czołgów z czasów II wojny światowej. Gracze z całego świata mogą wziąć udział w epickich bitwach, wykorzystując ponad 800 pojazdów opancerzonych z 11 krajów, które zostały starannie odwzorowane z historyczną dokładnością.

Poprzednio Flashback 2 jest już dostępny na PC, Playstation 5 i Xbox Series X!
Następny Listopadowe premiery na VOD - co obejrzeć w weekend?