The Walking Dead: All Out War – Zapowiedź gry


Witajcie 🙂 dzisiaj przygotowałam dla Was zapowiedź gry Walking Dead: All Out War, która aktualnie funduje się na polskiej platformie crowdfundingowej wspieram.to. Gra rozwija się dzielnie pod skrzydłami wydawnictwa Czacha Games, które to powinno być Wam znane z gry planszowej Wojownicy Midgardu. Z uwagi na to, że wielu z Was wyczekuje tej gry, tak samo jak my postanowiłam przybliżyć Wam kilka informacji na jej temat.

Link do kampanii The Walking Dead: All Out War na wspieram.to

The Walking Dead

Tematyka gry opiera się na serialu o bardzo podobnej nazwie. Serial bardzo, bardzo znany przez większość ludzi, ekranizowany na podstawie komiksu. Akcja serialu The Walking Dead skupia się wokół gromadki ludzi, na czele której stoi policjant Rick. Owi ludzie za wszelką ceną starają się przetrwać w świecie post apo, zajętym przez zombie. Nie jest to takie proste, brakuje zasobów, podstawowych środków do życia, schronienia i również nie obejdzie się bez ofiar w ludziach. Fabuła serialu koncentruje się głównie na problemach grupki, kontaktach między ludzkich oraz na stawianiu czoła naprawdę ciężkim sytuacjom.

Świat żywych trupów

Kampania gry The Walking Dead: All Out War wystartowała z kopyta 15 stycznia 2018 roku, a potrwa do dnia 18 lutego, oczywiście gra zostanie wydana jeżeli zostanie zebrana cała kwota. Jednakże w tym przypadku możecie być spokojni, ponieważ wydawcy już zdążyli zebrać 70% wymaganej sumy pieniędzy niezbędnej do wydania podstawowej wersji.

The Walking Dead: All Out War to gra bitewna typu skirmish, odpowiednia dla od jednego do dwóch graczy. Jeśli oglądaliście serial The Walking Dead to pewnie domyślacie jakie zadania będą do wykonania w grze. Między innymi chodzi o zbieranie rzeczy, które będą nam niezbędne do przetrwania w czasie apokalipsy zombie. Do takich zasobów należą lekarstwa, amunicja, potrzebna broń, oraz coś bez czego nie da się przeżyć; żywność. Szczęśliwym zwycięzcą będzie osoba, która zdoła zebrać więcej dóbr. Ale jak zapewnia wydawca, nie jest to jedyny scenariusz gry. Oprócz opcji wyżej wymienionej będzie również możliwość walki między grupami ocalałych ludzi, co również wydaje się dosyć ciekawym rozwiązaniem.

Skirmish – co to takiego?

Wyżej wspomniałam, że fundowana gra będzie skirmishową grą bitewną. Te pojęcie jest bardzo znane głównie ze środowiska gier komputerowych, dlatego pewnie nie wszyscy wiecie co to właściwie jest. Skirmish w dosłownym tłumaczeniu pojmowane jest jako sprzeczka czy też potyczka. Skirmish to jest jeden z trybów rozgrywki wieloosobowej, spotykany w strzelaninach pierwszoosobowych oraz strategiach czasu rzeczywistego. W potyczce bierze udział zazwyczaj kilku graczy, którzy rywalizują między sobą o wyłonienie zwycięzcy.

Zazwyczaj w grach bitewnych znajdują się figurki, tak będzie i w przypadku The Walking Dead: All Out War. W wersji podstawowej gry znajdziecie figurki, które należy samemu pomalować. Bo granie niepomalowanymi to zbrodnia 🙂

Inną cechą charakterystyczną dla gier bitewnych typu skirmish jest przygotowanie terenu pod rozgrywkę. Należy do tego wykorzystać różnego rodzaju makiety. Jeśli jednak nie macie nic takiego w domu, bądź nie mieliście z czymś takim styczności, nie martwcie się. W opakowaniu gry znajdziecie znaczniki samochodów, oraz barykad, które zostały wykonane z tektury. Z pewnością wystarczy Wam to do rozgrywki, zresztą zawsze można pobawić się w małe planszówkowe DIY i stworzyć coś fajnego na ten cel.

Co, gdzie i za ile?

Jeśli macie ochotę wesprzeć ten zacny projekt, wystarczy wpłacić 155 złotych na platformie wspieram.to. W zamian otrzymacie egzemplarz gry łącznie z wszystkimi odblokowanymi celami kampanii. Uważam, że warto wesprzeć projekt wydawnictwa oraz uzbroić się w cierpliwość i poczekać na grę teraz, ponieważ jak gra wejdzie na półki sklepowe, cena z pewnością pójdzie ku górze; jej koszt wzrośnie do 200 złotych. Ponadto część z celów kampanii, jakie wydawnictwa ma do zrealizowania będzie dostępnych tylko i wyłącznie dla wspierających grę.

Celem podstawowym jest nazbieranie 30 tysięcy złotych, taka kwota jest wymagana by wydać podstawową wersję gry. Pozostałych dodatkowych celów jest bardzo dużo, bo aż 13. Każdy z nich może wnieść do Waszej rozgrywki nowe karty, które z kolei umożliwią Wam zrealizowanie wielu celów gry oraz szybsze wyeliminowanie przeciwnika z gry.

Ponadto dopłacając niewielkie sumy, możecie zainwestować w dodatki do gry, które uczynią rozgrywkę jeszcze bardziej epicką.

Dostępne dodatki:

  • 10 złotych – dostawa kurierem DPD
  • 50 złotych – laserowo cięty kamper
  • 55 złotych – mata gry, wykonana z neoprenu
  • 65 złotych – sceneria 3D do gry, wykonana z plastiku
  • 85 złotych – zestaw farbek, wraz z trzema testowymi figurkami oraz pędzelkiem

Podsumowanie

Moim zdaniem gra bitewna The Walking Dead: All Out War będzie doskonałą propozycją nie tylko dla osób lubiących bitewniaki, ale również i dla fanów serialu The Walking Dead, który cieszy się wysoką oglądalnością.

Gra będzie generowała różne emocje, a fani malowania figurek również znajdą w niej coś dla siebie. Z pewnością warto wesprzeć projekt i dać szansę grze na zaistnienie, ponieważ niesie ona za sobą nowe możliwości np. w postaci turniejów.

 

 

Poprzednio Battle Chasers: Nightwar - Recenzja - Niedocenione arcydzieło
Następny Overwatch - Blizzard World - Nowa mapa jak gwiazdka z nieba