Czas na drugi poradnik do kampanii z Warcraft 3 Reforged. Tym razem opowiem Wam o misjach nieumarłych w kampanii Kult Potępionych, gdzie świeżo mianowany na rycerza śmierci były paladyn Arthas będzie wykonywał polecenia Płonącego Legionu.

Poprzedni wpis, poradnik do Kampanii ludzi o nazwie Plaga Lordaeronu, zyskał całkiem fajną popularność, kontynuujemy więc naszą serię z kolejną kampanią, tym razem tą dotyczącą armii nieumarłych na usługach Króla Lisza oraz demonów z Kultu Potępionych. Czeka nas długa i trudna przeprawa w budowaniu nowej armii nieumarłych by finalnie przywołać najpotężniejszego demona do naszego świata tym samym skazując go na zagładę. Bawcie się dobrze 🙂 Parę uwag na początek:

  • jestem jedynym właścicielem zarówno tego poradnika, jak i filmów na kanale YouTube,
  • kanał także jest tylko mój – publikuję tam średnio dwa gameplaye dziennie, głównie gier które będą recenzowane na bigbaddice.pl. Możecie się przyłączyć do mnie subskrybując kanał. Ikonka do subskrypcji będzie poniżej,
  • wszystkie misje są ukończone na poziomie trudnym,
  • znaczna większość misji jest przeze mnie kończona za pierwszym razem (jeden wyjątek na danej liście) bez wcześniejszego czytania czy ogarniania misji. Jedynie ukończyłem grę kilka razy parę lat temu, jeszcze zanim Reforged było marzeniem graczy. Szczerze – po tym co dostaliśmy, trzeba uważać czego sobie marzymy,
  • w filmach pojawią się błędy gry – niestety wynika to oczywiście z niechlujstwa Blizzarda – czasem urwie dźwięk, znikną tekstury lub będą brzydko migać. Sztuczna inteligencja zarówno naszych jednostek, jak i wroga także szwankuje,
  • ogólnie kampania jest dużo łatwiejsza niż w oryginale, jednak została też w wielu miejscach zmieniona, dlatego nawet jeżeli tak jak ja wcześniej graliście w Warcraft 3, zachęcam do obejrzenia filmików.

Jeżeli się Wam podoba moja twórczość, to najlepszym tego wyrazem będzie subskrybowanie kanału na YouTube. Zostawcie też miły komentarz oraz łapkę w górę, na pewno Wam odpiszę.

Subskrybuj nasz kanał na YouTube

1. Pełznąc przez prochy

Pierwsza misja to zadanie szpiegowskie, gdzie słabiutki Arthras z bandą ghuli będzie musiał odnaleźć członków kultu potępionych. Będą to wieśniacy w czerwonych kubraczkach, są oni po prostu wszędzie i warto zaglądać pod każdy kamień. Szczegóły znajdziecie w filmiku poniżej, nie ma sensu bym rozpisywał się skręć w lewo i spójrz za drzewo, a tam znajdziesz kultystę z owcą.

2. Wykopując trupy

Kolejne zadanie wbrew pozorom nie jest takie proste jak się na początku wydaje, a wszystko dlatego że będziemy mieli dostęp tylko do dwóch jednostek – ghuli i wozów mięsa. O ile wóz mięsa jest chyba najlepszą machiną oblężniczą w grze (albo orkowy burzyciel), to już same ghule to chyba najsłabsza jednostka do produkcji podstawowa. Dodatkowo wozy mięsa będą równo niszczyć nasze wojska, jak i wrogów, dlatego patrz jak strzelasz. Trenuj hordy ghuli, staraj się żeby ciągle były tworzone nowe. Druga krypta może nie być głupim pomysłem. Będziesz musiał pokonać paru paladynów, z czego na samym końcu będzie Uther na 10 poziomie. Zrób naprawdę wiele ghuli i wozów mięsa by go zranić, a i tak licz się z dużymi stratami – taki bohater to jednoosobowa armia.

3. Wieczne Królestwo

Czas zwiedzić dziedzinę elfów w Wiecznym Królestwie. Nasza armia wzbogaci się także o Nekromantów z których będziesz korzystać przez większość gry. Na razie posiadają oni przywołanie szkieletów z zwłok wrogów, z czego będziesz korzystać często. Na wozy mięsa ładuj zwłoki (także z cmentarza) a przed bazą wroga rozładuj je i przywołaj parę szkieletów. W tej misji można fajnie się tym bawić przywołując prawdziwe hordy szkieletów, które będą dosłownie pochłaniać wioski elfów. Wybornie.

4. Klucz trzech księżyców

W tym zadaniu będziemy korzystać z sterowców, bo Sylwanas Pędziwiatr zniszczyła most. Debil Arthas w następnej misji zamrozi rzekę w tej samej sytuacji, tutaj jednak będziemy musieli sobie poradzić za pomocą właśnie portali i sterowców. Na szczęście otrzymamy fantastyczne biesy podziemi, których sieci ściągną wrogów latających na ziemię. Skup się na produkcji biesów, nekromantów oraz wozów mięsa i rozwalaj jedną bazę za drugą. Parę jednostek zostaw jednak do obrony bazy. Wrzuć im na wsparcie ziguraty i powinno być spoko.

5. Upadek Srebrnej Luny

Pierwsza misja, w której otrzymamy jednostki latające nieumarłych – Gargulce są nawet spoko, posiadają lekki atak na cele naziemny, ale ich głównym celem jest kontrola jednostek latających. Tutaj raczej na niewiele się to zda (chociaż parę latających jednostek elfy posiadają). Grupa gargulców jest jednak świetna do kontroli mapy i poczynań przeciwnika. Aby to podkreślić, cała misja będzie na tym polegała – twoim zadaniem jest przygotować ofensywę i zniszczyć bazę Sylwanas i jednocześnie kontrolować uciekających gońców mających powiadomić stolicę o zagrożeniu (od ładnych dwóch epizodów palimy ziemie elfów, a oni dalej nie wiedzą że coś jest nie tak). Kiedy już rozwalisz bazę Sylwanas, otrzymasz dostęp do Banshee (zawsze mniej jedną lub dwie pod ręką – w chwilę założą klątwę na armie wroga, przejmą elitarną jednostkę lub założą tarczę antymagii na naszego bohatera). Wyrusz zniszczyć Srebrną Lunę, jednak uważaj, tuż przed samym końcem pojawi się dwóch elfich bohaterów – jeden na 10 drugi na 6 poziomie i chwila nieuwagi spowoduje stratę całej armii (u mnie tak było).

6. Czas czarnej skały

Proste zadanie w której będziemy musieli zniszczyć obozy orków i dostać się do bramy demonów. Obozów jest parę, zacznij od zachodu tam jest zdecydowanie najsłabszy. Kolejne cele do twojej dyspozycji, używaj cienia by odnajdywać wrogów. Na szczęście oni będą atakować falami niezależnie od siebie więc obrona bazy będzie bardzo prosta. W tej misji uzyskasz też dostęp do Lodowych Żmijów i jest to prawdopodobnie najsilniejsza jednostka możliwa do produkcji w całej grze. Skup się w zasadzie tylko na nich – parę wozów mięsa i biesów podziemi do osłony bohaterów także się przyda.

7. Oblężenie Dalaranu

Misja została znacznie przerobiona przez Blizzard i ułatwiona. Pierwszego arcymaga możecie zabić w biegu po prostu zbierając siły i skupiając się na nim. Wstęga śmierci + Nowa mrozu, parę strzałów z wozów mięsa i arcymag zostanie zdmuchnięty. W ten sposób otrzymacie dostęp do pierwszej części miasta, a eksplorując je uzyskamy parę jednostek odpornych na magię niszczących nieumarłych. W sumie ich nie potrzebujecie bo arcymagowie nie są jakoś specjalnie głęboko pochowani i szybki rajd bohaterów lub lodowych smoków skutecznie ich zmiata.

8. Pod płonącym niebem

Ostatnia misja także została ułatwiona albo miałem szczęście. Wróg atakuje w równych odstępach czasu jedną stronę na raz, więc silna grupa krążąca między zagrożonymi atakami spokojnie starczy przez większość czasu. Buduj ziguraty, parę wozów mięsa za nimi i plugarstw z biesami (koniecznie opracuj sieci). Dopiero ostatnia minuta będzie kluczowa, gdyż wtedy przyjdzie zmasowany atak z wielu stron, a na czele atakujących armii będą bohaterowie na 10 poziomie. Nie masz szans ich zatrzymać, zgrupuj więc jednostki wokół lisza, a wcześniej zabuduj wszystkie wejścia ziguratami. Powinno to zatrzymać wroga na tą minutę.

No Comment

Zostaw komentarz

Previous Świętowanie Walentynek w Niemczech
Next Too Many Bones - Po jednej partii