Warhammer 40K Space Marine 2 – Edycja Kolekcjonerska


Space Marine II

Warhammer 40K – Space Marine 2 to tytuł, którego zdecydowanie nikomu nie trzeba przedstawiać. Zapewne wielu fanów śledziło wydarzenie Game Awards 2022 tylko po to, aby spośród wszystkich zwiastunów i ogłoszeń zobaczyć jeszcze więcej Warhammera!

Warhammer 40K – Space Marine 2 to druga część serii gier akcji TPP osadzonej w uniwersum Warhammera 40K. W tej produkcji po raz kolejny wcielimy się w Kapitana Titusa, który dzielnie stawi czoła hordom Tyranidów, odkrywając przy tym mroczne sekrety galaktyki.

Warhammer 40K – Space Marine 2 wyląduje na platformach:

  • XBox Series X,
  • PC,
  • Play Station 5,

Space Marine 2

Jak możemy przeczytać na oficjalnym profilu facebook, zamawiając edycję kolekcjonerską w przedsprzedaży, otrzymamy ręcznie malowaną statuetkę Porucznika Titusa walczącego z Tyranidem. Figurka ta zasługuje na specjalną uwagę, ponieważ jest wykonana z żywicy, a także jest malowana ręcznie. Ten malutki posążek uwiecznia chwilę, w której Tytus wymierza sprawiedliwość Tyranidowi za pomocą swojego miecza. W zestawie mamy mieć również książkę z pięknymi ilustracjami osadzonymi w świecie Warhammer 40K – Space Marine 2, które ukazują również proces tworzenia gry. Producent zapewnia, że wszystko to będzie w specjalnym, unikatowym Steelbook’u. Czym jest ów Steelbook? Jest to nic innego, jak limitowana seria gry, zapakowana w wysokiej jakości metalową obudowę – często z klasyczną lub specjalnie zamówioną grafiką.

Zamówienie kolekcjonerskiej wersji gry jest możliwe tylko za pośrednictwem Focus Entertainment. Warto jednak zaznaczyć, że każdy, kto złoży zamówienie do 16 lutego, otrzyma swoje egzemplarze już w pierwszym dniu premiery tej produkcji. Koszt edycji kolekcjonerskiej wyceniono na 249 Euro. Do tego należy jeszcze doliczyć koszt dostawy – 39 Euro.

Warhammer 40K – Space Marine 2 powstaje na poważnym fundamencie, którym jest ogromne zamiłowanie do marki. Nie ma jednak jeszcze daty premiery (wstępnie wiadomo jedynie, że ta ma mieć miejsce w 2023 roku), a niektórzy Internauci mają mieszane uczucia, co do produkcji. Wszystko to za sprawą gry Warhammer 40K – Darktide, który ma swoje za uszami. W telegraficznym skrócie: Warhammer 40K: Darktide został wydany na PC pod koniec zeszłego roku. Tytuł miał swoje problemy, ale gracze byli to w stanie zaakceptować. Problemy te jednak przeciągnęły się aż do bieżącego roku, w skutek czego Twórcy musieli wstrzymać prace nad wersją gry na konsole i Xbox, by zająć się naprawą wersji na PC. Wiele osób czuje z tego powodu rozgoryczenie i może mieć ograniczone zaufanie do najnowszego projektu. Zwłaszcza, gdy decydujemy się na wariant kolekcjonerski. Mimo wszystko wiarygodność Deweloperów została trochę nadwyrężona. Szczególnie po oświadczeniu wydanym przez Fatshark, w którym czytamy, że zespół „pragnie stworzyć wysoce wciągającą i stabilną grę o poziomie głębi, który pozwoli grać przez tygodnie, a nie godziny” lecz ostatecznie „nie spełnił tych oczekiwań”. Podsumowując – jest hype, jest jednak też niepewność, a to drugie z kolei nie pomoże w przypadku promocji kolejnego tytułu osadzonego w świecie Warhammera.

Poprzednio Fortnite - powrót wydarzenia Fortnite x Dragon Ball
Następny Nowinki znad planszy - Małe podsumowanie ostatnich newsów!