Wiadomość z ostatniej chwili: dodruk Brass 'a od Rebel.pl!


Brass Dodruk

 OFICJALNIE POTWIERDZONO, że za dodruk Brass 'a będzie odpowiedzialny wydawca Rebel.pl.

Jak czytamy na profilu Facebook Rebela, na BGG mieliśmy w ostatnich dniach swoiste trzęsienie ziemi. Po długim okresie czasu na pierwsze miejsce wskoczył Brass: Birmingham, detronizując na parę krótszych chwil grę Gloomhaven. Długo to nie trwało, nie mniej jednak mieliśmy w ostatnich dniach małe zawirowania w międzynarodowym rankingu gier planszowych.

Tym razem zapowiedź gry, która już była wydana po polsku, ale gracze bardzo wyczekują powrotu. Co to takiego? O tym dziś około godziny 21:00
Rebel, oficjalny profil na Facebook’u

Któżby się spodziewał takiego obrotu sprawy w przeddzień ogłoszenia informacji, że za dodruk będzie odpowiedzialny wydawca Rebel.pl (Sic!). Podejrzewałem, że tym tytułem zainteresuje się wydawnictwo Lucky Duck Games, które z producentem Roxley ma dość dobre kontakty. Widocznie nie było to im pisane. Rebel.pl słynie przede wszystkim z porządnego wykonania swoich gier, zatem są to jak najbardziej dobre wieści!

BrassCzy to znaczy, że Brass wróci na półki sklepowe? A i owszem! Potwierdza się zatem nasz wpis o tym, że będzie dodruk tej produkcji. Nie było to nic odkrywczego – nie jestem zaskoczony tym faktem, bo zdziwiłbym się, gdyby żadne z wydawnictw nie zainteresowało się tą produkcją, biorąc pod uwagę wysoką notę na BGG oraz ogromne zainteresowanie. Jednakże pośród fanów nie brakuje komentarzy, że rynek tą grą jest przesycony i na Brassa nie będzie już tak dużego popytu. Jest to w moim odczuciu błędne założenie, ponieważ rynek gier planszowych stale rośnie, a fanów gier stale przybywa. Mogę śmiało stwierdzić, że moim zdaniem po kawałek tortu Birmingham oraz Lancashire zgłosiło się nie jedno wydawnictwo, lecz kilka. Nie zdziwiłbym się, gdyby tak faktycznie było.

Oficjalnie nie wiadomo jeszcze, jaka będzie cena wyjściowa tej gry, ale z pomocą zawsze przychodzą specjalistyczne strony WWW, które często oferują promocyjne ceny oraz liczne okazje.  Miejmy nadzieję, że mimo ogromnego popytu na ten tytuł, nikt nie przyszaleje z wygórowaną stawką za tą produkcję. Wszystko ostatecznie zweryfikuje czas. Tymczasem możemy uzbroić się w cierpliwość, ponieważ jest ogromna szansa, że Brass zawita na półkach sklepowych ponownie już za parę krótkich miesięcy!

Poprzednio Wild Hearts – Osiągnięcia i Trofea – Jak zdobyć platynę?
Następny SkyShowTime za pół ceny na zawsze - sprawdzamy ofertę!