Wiedźmin 3: CD Projekt Red ujawnia wszystko, co nadejdzie w aktualizacji nowej generacji


CD Projekt Red w końcu udostępnił materiał z gry Wiedźmin 3: Dziki Gon w wersjach na PlayStation 5 i Xbox Series, ujawniając również każdą aktualizację, która pojawi się w nadchodzącej wersji nowej generacji.

Ujawniono podczas transmisji na żywo CD Projekt Red Twitch, programiści przedstawili ulepszoną grafikę, zupełnie nowe zadania i więcej opcji, które pojawią się w Wiedźminie 3, gdy darmowa aktualizacja zostanie wydana 14 grudnia.

CD Projekt Red potwierdził, że ustawienia graficzne zostaną dodane do konsoli, pozwalając graczom wybierać między 30 klatkami na sekundę z ray tracingiem lub 60 klatkami na sekundę bez. Będzie to dostępne na wszystkich konsolach nowej generacji, w tym na Xbox Series S.

DLC oparte na serii Wiedźmin Netflix zostało również rozszerzone o własną misję, która nagradza gracza ogłoszonym wcześniej pancerzem opartym na wersji Geralta Henry’ego Cavilla. Dodano również alternatywny strój dla Jaskiera, dzięki czemu wygląda jak Jaskier z serialu Netflix.CD Projekt Red ogłosił również, że w nowej generacji Wiedźmina 3 pojawi się funkcja wzajemnego postępu, co oznacza, że ​​gracze będą mogli dzielić się swoimi zapisami gry między PlayStation 5, Xbox Series i komputerami PC.

Do wersji gry na PS5 dodano dotykowe sprzężenie zwrotne, które wibruje kontrolerem na różne sposoby, gdy gracze zderzają się mieczami z wrogami lub rzucają magiczne ataki.

Mówiąc o tym, wprowadzono również ulepszenia jakości życia w zakresie władania magią. Inne ulepszenia jakości życia obejmują zmiany na mapie, ponieważ nowe ustawienie filtra usuwa wszystkie nieznośne znaki zapytania, które wypełniają każdy ze światów Wiedźmina 3. Ma to również na celu zwiększenie immersji w grze, ponieważ gracze mogą napotykać różne wydarzenia w bardziej naturalny sposób, zamiast traktować je jako listę kontrolną.

Minimapa stała się bardziej dynamiczna, cele na ekranie będą teraz znikać, gdy gracze będą eksplorować świat konno lub walczyć. Można je jednak ponownie wywołać za pomocą jednego naciśnięcia przycisku, dzięki czemu Geralt nie zgubi się podczas eksploracji kontynentu.

CD Projekt Red rozwiązał również szereg błędów i problemów z wydajnością, a także ulepszył różne modele i inne funkcje tła.

Na PC aktualizacja nowej generacji dodaje ray tracing wraz z bardziej rozbudowanymi opcjami dostosowywania i nowym trybem fotograficznym. Dodano również nowy kąt kamery, aby rozgrywka była bardziej dramatyczna i kinowa. Opcjonalna kamera znajduje się nieco bliżej Geralta i z boku, nieco podobnie do oryginalnego zwiastuna Wiedźmina 3.


Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Poprzednio Zapomniane Morza - recenzja - za pirackie opowieści, złoto i papugę!
Następny Pokemon - Tabela Słabości, Typów i Efektywności - Poradnik