Wielka Ucieczka – Unboxing


Hej, hej 🙂 wiosna pełną gęba, ja już żyję wakacjami i marzy mi się odpoczynek od szarej codzienności. Tymczasem mam dla Was unboxing pewnej przyjemnej gry, która taką właśnie ucieczkę Wam zagwarantuje. Mowa o grze Wielka Ucieczka, którą otrzymaliśmy od wydawnictwa Nasza Księgarnia Gry. Jest to nowa wersja słynnej Cartageny, która została ulepszona i wzbogacona o ciekawe elementy. Gra jest przeznaczona dla od dwóch do pięciu graczy, a świetnie się bawić mogą dzieciaki od 8 lat i wzwyż 🙂 Już pierwsze partie za nami i naprawdę gra się bardzo przyjemnie i wcale nie tak łatwo uciec. Zaglądamy więc do pudełka!

Tak prezentuje się opakowanie gry. Grafiki przedstawiające piratów są bajeczne, tak barwne pudełko na półce zachęca do grania.

 

Mamy i instrukcję, która również ładnie się prezentuje. Jest kolorowa, i jasno napisana. Reguły gry klarowne i nie budzące wątpliwości.

 

Właśnie tym wyróżnia się Nasza Księgarnia. Do gier dołączany jest woreczek umożliwiający zabranie ukochanej gry w podróż, oraz karta Megamocy, pasująca do każdej z gier.

 

W opakowaniu znajdziemy również 30 pionków piratów. Są porządnie wykonane a i każdy znajdzie kolor dla siebie.

 

Jak już była mowa o piratach to tutaj są znaczniki odpowiadające kolorami pionkom. Każdy z nich wykonany z grubej tektury.

 

Dzielni piraci chronią skarbów. Żetony skarbów stanowią urozmaicenie rozgrywki, jednakże nie wszystko złoto co świeci i nie każdy skarb zawiera coś miłego.

 

Kafelki terenu, z jednej strony mamy korytarze więzienia, z drugiej zaś ścieżki w dźungli. Kafelki bardzo barwne i solidne.

 

 

Ostatnim elementem jakże niezbędnym w rozgrywce są karty, dzięki którym możliwe jest poruszanie się. W pudełku mamy 102 karty z grafikami ukazanymi na zdjęciu wyżej.

 

Dziękujemy wydawnictwu Nasza Księgarnia za udostępnienie gry do unboxingu oraz recenzji!

 

 

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Scythe - Recenzja
Następny NCWW – Najlepsza gra planszowa na kwiecień 2017