Wild Hearts – Osiągnięcia i Trofea – Jak zdobyć platynę?


Zaczynasz zabawę z grą Wild Hearts i zastanawiasz się, w jaki sposób można zdobyć tam platynę? Już nie musisz, przedstawiam prosty i szybki poradnik ze wszystkimi osiągnięciami z tej gry oraz krótką informacją, jak zdobyć każdy z nich.

Od razu też zaznaczę, że Wild Hearts ogrywamy na Playstation 5, więc będę się miejscami odnosić do sterowania właśnie z tej konsoli. Będę używać też ogólnych znaczeń działań przypisanych pod dane przyciski (np. R1 to chwyt), więc jeżeli grasz na PC lub konsoli xbox, to powinieneś łatwo zidentyfikować który przycisk jest pod działaniem. Tak czy inaczej, Wild Hearts to gra, w której naszym zadaniem będzie polowanie na olbrzymie bestie zwane Kemono. Te potwory zmutowane przez lokalną faunę, będą stanowiły zróżnicowane wyzwanie, a jeżeli jesteście ciekawi tego, jak bardzo spodobała nam się sama gra, to musicie wiedzieć, że jako jedna z nielicznych dostała 9/10 w recenzji i osobiście nie mogę od niej się oderwać. Zanim jednak przejdziemy do samego poradnika, to zacznijmy od szybkiego FAQ.

Ile czasu potrzebuję, żeby zdobyć platynę w Wild Hearts?

W zależności od tego jak będziecie grać, to Wild Hearts możecie zdobyć platynę w około 40 – 50 godzin, lub też w znacznie dłuższym czasie, jeżeli nie skupicie się na zdobywaniu osiągnięć. Większość z nich skupia się na powtórzeniu danej czynności parę razy i w przypadku skupienia na samych osiągnięciach, to największym problemem będzie zabicie ponad 300 Kemono, czyli wzięcie udziału w ponad 300 polowaniach (lub w mniejszej liczbie, jeżeli robić będziecie więcej podwójnych polowań).

Czy są pomijalne osiągnięcia?

Nie, konstrukcja Wild Hearts przypomina Monster Hunter World, czyli większość lokacji jest dostępna do ponownego odwiedzenia. Wszystkie osiągnięcia są także związane z lokacjami, do których możemy wracać.

Ile razy muszę przejść Wild Hearts, by zdobyć platynę?

To nie tak, że Wild Hearts można przejść – po ukończeniu kampanii nadchodzi tak zwany endgame oraz odblokowane w nim tryby. Tam też możesz spokojnie dokończyć wszystkie zaległe osiągnięcia. Warto więc grać na początku tylko tak, żeby zaliczyć kampanię i odblokować wszystkie bronie, a potem dopiero skupić się na brakujących osiągnięciach. Ogólnie Wild Hearts jest bardzo przyjemną grą, a sama platyna łatwa do zdobycia, więc gorąco polecam tą grę.

Osiągnięcia  związane z fabułą i kampanią

Trofea: 5/49

Pierwsze 5 osiągnięć skupia się jedynie na ukończeniu kampanii fabularnej i odblokowaniu endgame. Skup się na skończeniu historii i wpadną one wszystkie. By nie spoilerować, nie będziemy ich tutaj opisywać.

Land of the Rising Sun

Mountain Splitter

Bonds of Enmity

Axer of Auspice

Reincarnation Cycle Stopper

Osiągnięcia związane z Karakuri w Wild Hearts

Osiągnięcia: 18/49

Kolejne osiągnięcia są związane z Waszym Karakuri – musicie stworzyć ich określoną ilość lub też użyć ich w odpowiednich momentach walki.

Budding Conjuror

Musisz stworzyć 200 podstawowych karakuri.

Expert Conjuror

Musisz stworzyć 1000 podstawowych karakuri – nie da się tego nie zrobić kończąc kampanię, chyba że naprawdę będziesz unikać tworzenia karakuri.

Karakuri Minato

Musisz stworzyć 15 smoczych karakuri w Minato

Karakuri Trail

Musisz stworzyć 30 smoczych karakuri w Harugasumi Way.

Karakuri Isle

Musisz stworzyć 30 smoczych karakuri na Natsukodachi Isle.

Canyon of Karakuri

Musisz stworzyć 30 smoczych karakuri w Akikure Canyon.

Karakuri Fortress

Musisz stworzyć 30 smoczych karakuri w Fuyufusagi Fort.

Fusion Conjuror

Musisz stworzyć 50 fusion karakuri. To może być np. ściana skrzynek lub flara ogłuszająca.

Memory Rouser

Musisz odblokować 20 Karakuri w drzewku rozwoju postaci.

Distance Devourer

Musisz przebyć 10 000 metrów za pomocą karakuri. Z czasem odblokujesz karakuri transportowe, więc za ich pomocą bez problemu wbijesz ten achievment.

Master of the Skies

Musisz przelecieć 15 metrów szybując. Znajdź jakiś wysoki punkt i zbuduj karakuri do szybowania (podstawowe). Polataj sobie i ciesz się z osiągnięcia.

Man-Machine Master

Musisz użyć karakuri do ataku 100 razy. Może to być np. wyskok ze skrzyni na potwora.

Counter Specialist

Musisz przerwać działanie potworów za pomocą karakuri 20 razy. Może to być np. szarża potwora, którą przerwiesz zbudowaną bramą albo szybujący atak bestii.

Walka i kemono w Wild Hearts

Osiągnięcia: 27/49

Powyższe osiągnięcia dotyczą walki z kemono Wild Hearts. Dotyczyć będą między innymi zabicia określonej liczby potworów, ale także i zrobienia określonych czynności podczas walki. Znajdzie się tutaj parę trudnych osiągnięć, do których dorzucam też parę trików.

Left Arm Leverager

Musisz użyć umiejętności „hunter’s arm” 30 razy. Robisz to łapiąc się potwora (R1 tak jak przy wspinaczce) oraz wciskając odpowiedni przycisk, kiedy pojawi się komunikat. Musisz być w zielonej przestrzeni energii, która pojawia się po zniszczeniu części potwora.

Kemono Hunter

Musisz zabić 30 kemono. Prościzna 😛

Relentless Kemono Hunter

Musisz zabić 300 kemono – będzie to wymagało od Ciebie sporo zabawy w endgame.

Single Minded

Musisz zabić 50 kemono za pomocą jednego rodzaju broni. Czyli np. za pomocą łuku. Po prostu znajdź ulubioną broń i jej używaj. Albo dwie ulubione bronie.

Volatile Vocation

W pewnym momencie gry traficie na podrasowane wersje potworów – deeply volatile. Musisz pokonać taką bestię po raz pierwszy.

Vanquisher of the Volatile

Jak wyżej, tylko podrasowane potwory musisz pokonać w każdej z map gry.

Mighty Marmelizer

Musisz pokonać jednego z potężnych kemono w czasie poniżej 5 minut. Możesz to zrobić na dziku, kiedy bardzo podrasujesz postać lub też na innym potężnym potworze po odblokowaniu end game po prostu cofając się.

Flawless Crystal

Musisz pokonać Kemono, zanim trafi cię chociaż raz. Oznacza to zabicie potwora bez otrzymania obrażeń. Jeżeli z jakiegoś powodu nie zdobyłeś tego osiągnięcia przypadkiem (mi wpadło podczas polowania z łukiem), cofnij się do początkowych etapów i za pomocą silnego bursta zabij szczurka.

Fair Means or Foul

Musisz aktywować przypadłość na potworku 20 razy. Oznacza to też, że potrzebujesz specjalnej broni, która będzie mogła nałożyć taką przypadłość. Reszta jest raczej logiczna, prawda?

Osiągnięcia związane z ekwipunkiem w Wild Hearts

Osiągnięcia: 36/49

A teraz czas na osiągnięcia związane z tworzeniem przedmiotów i zarządzaniem ekwipunkiem. Będzie też trochę o zarabianiu kasy.

Style Seeker

Musisz pomalować pancerz po raz pierwszy. Możesz to zrobić w Minato, kiedy ta opcja zostanie odblokowana.

Human Believer

Musisz osiągnąć maksymalny poziom człowieczeństwa w danej zbroi. Oznacza to stworzenie specjalnego pancerza z najwyższym współczynnikiem człowieczeństwa.

Kemono at Heart

Musisz osiągnąć maksymalny poziom kemono w danej zbroi. Oznacza to stworzenie specjalnego pancerza z najwyższym współczynnikiem kemono.

Unrivaled in Arms

Musisz zdobyć jakąś bardzo potężną broń. Oznacza to stworzenie jednej z ostatnich broni w danym drzewku rozwoju. Temat pod endgame.

Bewitched by Bathing

W Mikono będziesz mógł w pewnym momencie gry rozwijać łaźnię. Musisz rozwinąć ją na każdy możliwy sposób.

Hidden History

Musisz znaleźć jeden dokument historyczny. Znajdziesz taki np. w Mikono, podczas rozmowy z dziewczyną gdzie eskortujesz ją potem na wyspę.

Superlative View

Musisz wybudować wszystkie ulepszenia oraz dekoracje w Mikono.

Big Spender

Musisz wydać 30000 monet w sklepie w Mikono. Z czasem pojawią się tam też przydatne przedmioty, więc da się zrobić.

Jack of All Trades

Musisz zdobyć 90 pieczęci od Nobumitsu. Oznacza to zadania z Mikono, które otrzymujesz od gildii rybackiej.

Pozostałe osiągnięcia

Osiągnięcia: 48/49

Tender Touch

Musisz pogłaskać małe kemono 30 razy. Jeżeli będziesz się rozglądać i uda ci się podkraść do takiego, to łatwo zrobisz te osiągnięcie. Jeden z takich zwierzaków znajduje się w zrujnowanej wiosce, w budynku przy pierwszej lokalizacji gdzie zaczynamy grę. Chodzi tam też ojciec dzieciaków, więc uważaj.

Snare Specialist

Musisz złapać 100 zwierzątek w dziczy. Te wszystkie motylki, żabki itp. się wliczają.

Tsukumo Whisperer

Musisz się zaprzyjaźnić z ponad 200 tsukomo. Na każdej mapie jest ich 50, więc w praktyce musisz złapać je wszystkie. Zdecydowanie jeden z najbardziej upierdliwych achievmentów w grze.

Quintessence of Form

Musisz ulepszyć jedną formę tsukomo do maksimum. Polecam obrońcę, by ściągał z Was jak najczęściej wrogów.

Team Hunter

Musisz pokonać inne potwory w 20 rozgrywkach online. Nie musi to być u innego gracza, możesz ich też ściągać do siebie.

Artful Assister

Musisz udzielić wsparcia 5 razy. Dotyczy to łowcy, który pojawia się co jakiś czas w Minato.

Helpful Heart

Musisz wskrzesić jednego z graczy, który padł podczas rozgrywki online. Prędzej czy później ktoś na pewno padnie ;p

Charmed by the Hunt

Musisz znaleźć pierwszy talisman w otwartym świecie. Rozglądaj się, a znajdziesz. Wbrew pozorom jest ich tam całkiem sporo.

Threaded Harmony

Musisz ulepszyć jedną smoczą jamę do maksimum. Jest to Temat pod endgame bo dopiero wtedy znajdziesz wymagane materiały.

Haven Hunter

Musisz aktywować wszystkie obozy w grze. Powinno się nabić automatycznie z czasem odblokowywania map.

Commencing of Quests

Musisz wykonać jedno zlecenie dodatkowe w Minato. Pojawią się zaraz po odblokowaniu miasta.

Subsistence Skills

Musisz po raz pierwszy przetworzyć żywność. Możesz to zrobić w suszarni, którą możesz zbudować już na początku gry.

Platyna

Osiągnięcia: 49/49

WILD HEARTS

Brawo łowco, masz platynę w Wild Hearts! To było niezłe polowanie, prawda?

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio I Am Jesus Christ - najnowszy zwiastun symulatora Jezusa
Następny Wiadomość z ostatniej chwili: dodruk Brass 'a od Rebel.pl!