Wo Long: Fallen Dynasty – Osiągnięcia i Trofea – Jak zdobyć platynę?


Potrzebujesz pomocy z osiągnięciami w Wo Long: Fallen Dynasty lub jakieś trofea sprawiają większe problemy? Dobrze trafiłeś, w tym poradniku wyjaśniamy jak zdobyć wszystkie osiągnięcia i jak zdobyć upragnioną platynę.

Wo Long: Fallen Dynasty podobnie jak Nioh 2 będzie posiadało do zdobycia szereg osiągnięć oraz raczej niespotykanych mechanik jeżeli chodzi o rozgrywkę. W tej grze możemy bez problemu cofać się i powtarzać misje żeby odnaleźć wcześniej zagubione rzeczy czy też wykonać działania związane z jakimś osiągnięciem. Oznacza to, że w teorii nie musimy przechodzić gry parę razy i nie ma tutaj osiągnięcia za New Game+, ale w praktyce prawdopodobnie będziemy musieli powtarzać parę misji. Przynajmniej o ile nie stosowaliśmy się do rad z tego poradnika i od razu nie zdobywaliśmy wszystkich przedmiotów.

Platynę w Wo Long: Fallen Dynasty zdobywa się w około 40 – 50 godzin, w zależności jak wiele misji będziecie powtarzać oraz jak bardzo umiejętnym graczem jesteście. Gra jest typowym soulsem, więc spodziewaj się powtarzania walk z bossami, którzy do najprostszych nie należą. Przejdźmy teraz do osiągnięć, tradycyjnie podzielonych na kategorię by łatwiej można było wyszczególnić te osiągnięcia, na które szczególnie musicie zwrócić uwagę.

Trofea fabularne

Osiągnięcia: 18/51

Ponad 18 osiągnięć w grze zdobywamy w trakcie przechodzenia kolejnych misji w Wo  Long: Fallen Dynasty. Tych nie będziemy opisywać, jest jeszcze jedno w którym musimy odnaleźć 10 towarzyszy, ale jako że robi się to w trakcie wykonywania głównych misji, to nie ma sensu tego oddzielnie opisywać. Jeżeli masz problem z bossami, to na naszym kanale YouTube publikujemy filmy i porady do każdego z nich.

Journey’s Beginning

Vow of the Stalwart

Will of the Loyal

Ambition of the Tiger

Guardian of Peace 

Awakening of the Unscrupulous Hero

Mightiest of Men

Guidance of the Constellations

Succession

Familial Ties

The Steadfast Duo

Fearless Warrior

Entrusted Legacy

Aspiration and Amity

Dreams of Unity

Annihilator of Evil

Open Eyes

Side by Side

Poziomy postaci

Osiągnięcia: 20/51

Dwa osiągnięcia w grze są związane ze zdobywaniem poziomów. Raczej zdobędziesz je do końca zabawy, o ile będziesz też robić zadania dodatkowe (tak zwane sub-battlefields).

At Fifteen I Joined the Army 

Zdobądź poziom 15.

Only at Eighty Did I Finally Return

Zdobądź poziom 80.

Działania podczas misji w Wo Long: Fallen Dynasty

Osiągnięcia: 25/51

Pięć osiągnięć w grze związanych jest ze szczególnym działaniem podczas paru misji. Są to osiągnięcia pomijalne, więc sprawdźcie gdzie je zrobić, by nie powtarzać zadań.

Heroes Will Rise

W zadaniu Heroes Will Rise musisz pogonić smoka, który pilnuje przejścia. Podobnie jak w wielu grach od From Software, wystarczy że zbijesz mu punkty życia do pewnego pułapu. Tutaj będzie to 75%. Najlepiej to zrobić wodnymi zaklęciami ponieważ smok posiada żywioł ognia, ale silny łuk lub inne czary też powinny dać radę. Stój na granicy aktywacji bestii.

Staunching Heresy

W misji The Valley of Crying Wraiths musisz zabić wszystkich czarnoksiężników.

Dogged Justice

Musisz ocalić pojmanych w misji Fall of the Corrupted Eunuch. Wyczerp wszystkie kwestie u zamkniętego w więzieniu Hermit of Tianzhu.

Strung Bow

W misji The Battle of Hulaoguan Pass musisz zabić pięciu wrogów za pomocą balisty.

Ekwipunek

Osiągnięcia: 32/51

Poniższe osiągnięcia są związane z ekwipunkiem, jego zarządzaniem oraz ulepszaniem.

Craftsmanship

Musisz ulepszyć swój pierwszy kawałek ekwipunku.

Keen-edged

Za pomocą stali musisz ulepszyć broń do 9 poziomu.

Adamantine

Podobnie jak wyżej, tylko za pomocą skóry musisz ulepszyć jakiś pancerz do piątego poziomu.

All That Glitters

Musisz włożyć pierwszy kryształ w jakiś przedmiot. Oznacza to wymianę jednej umiejętności na inną w kuźni.

Decor Maketh the Man

Musisz zmienić wygląd jakiegoś ekwipunku w kuźni.

Fantastic Form

Musisz założyć czterogwiazdkowy sprzęt w każdym slocie Twojej postaci.

Pots and Potions

Musisz ulepszyć Twoją miksturkę do maksymalnego poziomu.

Trofea związane z walką w Wo Long: Fallen Dynasty

Osiągnięcia: 40/51

Poniższe trofea związane są z walką i ulepszaniem umiejętności postaci.

Wizardry Beginner

Naucz się pierwszego zaklęcia.

Wizardry Master

Naucz się wszystkich zaklęć. Jako, że reset postaci jest darmowy, to możesz to zrobić na 80 poziomie resetując umiejętności i rozdając je tak by nauczyć się wszystkich skilli.

First Phase

Musisz użyć zaklęcia z każdego żywiołu pięć razy. Możesz to zrobić w trakcie walki używając zaklęć ofensywnych lub rzucić na siebie bufy pod flagą bitewną.

Unstoppable

Musisz zdobyć rangę morale na poziomie 20 po raz pierwszy. Proste osiągnięcie, bo i tak będziesz zdobywać wszystkie flagi, więc siłą rzeczy szybko wbijesz je automatycznie.

Sharp Reflexes

Musisz 10 razy odbić critical blow. Jako, że Wo Long Fallen Dynasty opiera się na parowaniu, to bez problemu grając w grę nauczysz się odbijać czerwone ataki wroga i szybko wbijesz to osiągnięcie.

Vulnerable Moments

Jak wyżej, tylko musisz zbić spirit wroga do zera i ogłuszyć go by wystawić na atak krytryczny. Musisz wykonać 50 razy dobicie i zrobisz to automatycznie w trakcie gry.

Eye for an Eye

W trakcie różnych misji dodatkowych i głów zaatakują Ciebie czerwone duchy NPC (podobno gracze też się liczą). Musisz zabić ich 10 razy.

Righteous Judgment

Kiedy wrogowie Cię zabiją, to jeden z nich zostaje wzmocniony. Możesz wtedy przeprowadzić zemstę pokonując dupka. Musisz to zrobić 10 razy.

Pozostałe

Osiągnięcia: 50/51

Poniższe osiągnięcia to różności oraz zbieractwo, którego nie byłem w stanie sklasyfikować do innych kategorii.

Battle-hardened

Musisz zdominować 15 tak zwanych sub-battlefield, czyli misji dodatkowych. Oznacza to zdobycie wszystkich flag i markerów na każdej mapie.

Hunting the Great Deer

W Wo Long: Fallen Dynasty znajduje się 46 battlefields, zarówno głównych, jak i pobocznych. Musisz zdominować je wszystkie by zdobyć osiągnięcie, czyli po prostu ukończyć każde zadanie w grze.

Merit beyond Measure

Musisz zdobyć poziom zaufania 10 od jakiegokolwiek sojusznika. Możesz to zrobić po prostu grając z nim lub też przekazując Cups of Cordiality.

Great Gatherings

Musisz przywołać każdego sojusznika przynajmniej raz. Jako, że nie liczy się to podczas wykonywania misji fabularnych, musisz to zrobić przez opcję Recruitment przy Battle Flag. Sojuszników w grze jest 17 i każdy z nich musi zostać przywołany przynajmniej raz.

Well-read

Musisz zdobyć wszystkie 31 tabliczek dostępnych w grze. Możesz je przekazać potem dla Hermit of Tianzhu w mieście, kiedy go uwolnisz żeby zyskać trochę nagród.

Best Flag Forward

Musisz postawić pierwszą Battle Flag. Osiągnięcie tutorialowe chciałbym powiedzieć.

Fly It High

Musisz postawić wszystkie Battle Flags. Powiązane z dominacją na polach bitwy, więc czyszcząc mapy zdobędziesz i te osiągnięcie.

How Cute!

Musisz nakarmić Shitieshou po raz pierwszy. To takie małe pandy które znajdziesz w różnych misjach.

How Precious!

Musisz nakarmić wszystkie pandy, po tym jak to zrobisz teleportują się one do Twojego miasta i będziesz mógł je podziwiać na wysepce obok miejsca gdzie przywołujesz się po powrocie do miasta.

Call to Arms

Musisz użyć 10 tiger seals, któe zdobywasz podczas misji. Używasz ich do przywołania sojuszników – czy to innych graczy, czy to to NPC.

Ascension

Musisz zdobyć 20 Golden Cicada i przekazać je dla Hermita, kiedy będzie już w Twojej wiosce.

Platyna

Osiągnięcia: 51/51

Wo Long

Gratulacje żołnierzu! Masz platynę i zrobiłeś wszystko, co mogłeś w Wo Long: Fallen Dynasty.

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Joker 2 w trakcie produkcji - do sieci trafił ciekawy tweet
Następny Diablo 4 - aktorski zwiastun filmowy bety