Wojownicy Midgardu – Unboxing gry


Hej, hej 🙂 na dzisiejszy wieczór przygotowałam Wam coś lekkiego, mianowicie unboxing świeżutkiej gry Wojownicy Midgardu, którą otrzymaliśmy dzięki uprzejmości wydawnictwa Czacha Games.

Wojownicy Midgardu to znakomita gra planszowa, którą łączy ze sobą kości a także zajmowanie terytorium. Nadaje się praktycznie dla każdego, zarówno dla tych podstawowych graczy jak i bardziej zaawansowanych. Polega w dużej mierze na odpowiednim rozmieszczaniu na planszy swoich robotników i dysponowaniu nimi. Gra jest odpowiednia dla graczy już od 10 roku życia, a może w nią grać, od dwóch do czterech osób. Sama rozgrywka nie ciągnie się długo, w naszym przypadku jest to około godzina czasu. Jednak gra jest zajmująca i w żaden sposób nie zanudza, toteż w ogóle nie czuć upływu czasu.

Tak przedstawia się opakowanie gry Wojownicy Midgardu.  Pudło jest dosyć spore, solidnie zrobione a na nim widnieją fantastyczne grafiki.

 

Mamy i instrukcję, która utrzymana jest w tej samej kolorystyce co pudełko. Ma kilka stron, ale zasady są jasno i zrozumiale objaśnione.

 

Plansza do gry jest bardzo duża, z pewnością trzeba na nią duży stół. Wykonana jest świetnie, jest barwna, czytelna i super się na niej gra.

 

Tutaj mamy żetony monet, przysługi oraz potępienia. Wszystkie z nich są solidne, nie odkształcają się a zrobione są z grubej tektury.

 

W pudełku wśród komponentów znajdziemy również 34 kości wojowników. 12 mieczników, 12 włóczników, 10 toporników. Kości są pięknie wykonane.

 

Tutaj mamy stos żywności oraz żetony przedstawiające drewno. Wszystko wykonane jest z drewna.

 

Tutaj są zestawy graczy. Zawierają one po 2 dyski graczy a także po pięć robotników w danym kolorze. Znaczniki są wykonane z drewna.

 

Tutaj mamy znacznik rundy w postaci plastikowej, czarnej klepsydry.

 

Unikalny znacznik pierwszego gracza w postaci drewnianej siekiery z wygrawerowanym napisem.

 

Tutaj mamy 21 kart Draugrów, 36 kart Monstrum, oraz 16 kart Trolli.

 

Środki transportu w grze w postaci łodzi publicznych i takich do własnego wybudowania. Wykonane z bardzo solidnej tektury.

 

5 plansz dla graczy z bohaterami, wszystkie bardzo czytelne i solidne zrobione.

 

8 kafelków straganów, 4 Militarne, 4 Ekonomiczne

 

12 kart przeznaczenia, 10 kart run a także schowane w talii karty kupców

 

Karta pomocy gracza, wspólna dla wszystkich, bardzo fajnie pomyślana. Zawiera wszystkie niezbędne informacje.

 

 

2 komentarze

 1. Artur Mleczak
  28 lipca 2017
  Odpowiedz

  Ten znacznik pierwszego gracza to musieliście
  po znajomości dostać , oficjalnie nie został nawet ufundowany na wspieram to 🙂

  • 28 lipca 2017
   Odpowiedz

   Nie wiem czy po znajomości w każdym razie był i nie specjalnie wpłynął na nasze wrażenia z gry 🙂 Bardzo nam się podoba i piszę reckę za tydzień 🙂

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Diablo 3 - Sezon 11 - Co musisz wiedzieć - Gramy Nekromantą
Następny Darkest Dungeon - Poradnik strategii na wszystkich bossów