World of Deuslair wyląduje na Kickstarterze w 1 kwartale 2023 roku


World of Deuslair

World of Deuslair to tytuł mieszczący ponad 400 figurek z bestiariuszem i kampanią RPG osadzoną w bogatym świecie fantasy. Ta produkcja trafi na kickstartera w pierwszym kwartale 2023 roku.

World of Deuslair to projekt Archon Studio, które odpowiada za Heroes of Might and Magic: Board Game. Firma z Piły specjalizuje się tworzeniem wysokiej jakości figurkami HIPS (High Impact Polystyrene). Plus jest taki, że figurki są bardzo wysokiej jakości, są też naprawdę wytrzymałe. Niestety jednak ma pewną wadę. Po rozpakowaniu, wszystkie modele musimy pierw złożyć. Dla osób, które chcą rozpakować pudełko i grać, będzie to zatem mała przeszkoda.

Czym jest Dungeons & Lasers

Do niedawna Dungeons & Lasers było jedynie określeniem dla serii figurek oraz terenów do naszych ulubionych gier. Ta linia produkcyjna z dnia na dzień gromadziła rzesze fanów na całym świecie, podbijając nasze serca. Nie dziwi zatem fakt, że uniwersum Dungeons & Lasers ponownie się rozszerza. Tym razem Archon Studio postanowiło pójść o krok dalej, tworząc własne uniwersum. World of Deuslair to początek nowej ery. Ten projekt wzbogaci naszą kolekcję o ponad 400 modeli, a także pozwoli odkryć nową historię. Podczas sesji będziemy mogli eksplorować barwny i tajemniczy świat pełen zagrożeń i niebezpieczeństw, wykorzystując szczegółowe miniatury. Poznamy historię, a także połączymy siły, by razem stawić czoła złu.

World of Deuslair mapa świataWorld of Deuslair ma być podobno w pełni kompatybilne z zasadami 5E (powszechnie używa się ich w grach TTRPG takich jak D’n’D czy nawet Pathfinder). Biorąc pod uwagę fakt, że firma Wizards of the Coast planuje ograniczyć prawa do używania tego systemu, implementacja 5E może być twardym orzechem do zgryzienia.  Firma Archon Studio planuje zatem dostarczyć ogromną liczbę materiału, która będzie wizualnym dodatkiem do naszych podręczników RPG. A skoro mowa o podręcznikach RPG, do kompletu figurek dołączona zostanie także Kampania, w której jeden z graczy będzie mógł poprowadzić cały scenariusz jako Game Master.

World of Deuslair to projekt crowdfundingowy, zaś sama kampania na kickstarterze wystartuje w pierwszym kwartale 2023 roku. Oznacza to, że sukces w dużej mierze zależny jest od zainteresowania produkcją. Jest to dla wielu osób o tyle niewygodne, że finalnie produkt, który kupimy, otrzymamy dopiero po jakimś okresie czasu. Mówiąc wprost: masz ochotę na ciastko teraz, ale cukiernia upiecze ci je dopiero za kilka miesięcy. W pewnym sensie crowdfunding pozwala ograniczyć ryzyko, co jest ogromnym plusem. Nagrodą za udział w kampanii jest zazwyczaj to, że finalny produkt otrzymujemy, zanim trafi on do sprzedaży detalicznej. Kampaniom crowdfundingowym często towarzyszą także tzw. Stretch Goals, czyli nagrody za osiągnięcie danej puli pieniężnej. Im więcej wspierających oraz fundyszy, tym rozmaitsze prezenty w ramach podziękowania. Zazwyczaj te wszystkie suweniry są oznaczone jako „kickstarter exclusive”, zatem aby je zdobyć, trzeba wesprzeć kampanię. To zawsze jakaś forma rekompensaty w przypadku zakupu niestworzonego jeszcze produktu. Reasumując – zapewne poczekamy, ale nasza cierpliwość oraz wsparcie zostanie nagrodzone.

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Bielmo - recenzja - czy warto obejrzeć ten film?
Następny Art booki Elden Ring są dostępne w przedsprzedaży