Wrzesień na Netflixie, HBO, Disney i Prime!


Jak prezentuje się wrzesień na Netflixie, HBO Max, Disney+ i Prime Video? Przejrzyjmy listę nowości na tych platformach i sprawdźmy co warto obejrzeć w weekend. A co grają w kinie?

NETFLIX

MALI AGENCI: ARMAGEDON

Wrzesień na Netflixie

Mali Agenci: Armagedon to amerykańska komedia akcji, będąca piątą i ostatnia część serii filmów Spy Kids. Filmy opowiadają o przygodach rodzeństwa, Carmen i Juniego Cortezów, którzy zostają tajnymi agentami. Wraz z rodzicami, Gregorio i Ingrid, walczą ze złem i ratują świat. W tej części dzieci największych tajnych agentów na świecie nieświadomie pomagają potężnemu twórcy gier uwolnić wirusa komputerowego, który daje mu kontrolę nad całą technologią, same muszą stać się szpiegami, aby ocalić swoich rodziców i świat.

NA ZIEMI

Na Ziemi to brytyjski horror z 2021 roku. Akcja filmu rozgrywa się w Anglii w niedalekiej przyszłości, w której świat jest pogrążony w tajemniczej pandemii. Pewien naukowiec wyjeżdża na wyprawę do lasu, aby przetestować nowy lek. Towarzyszy mu zwiadowca parku, Zach. Wkrótce po przybyciu do lasu Martin i Zach zaczynają doświadczać dziwnych i przerażających rzeczy. Las wydaje się żyć własnym życiem, a jego mieszkańcy są nieprzyjaźni i niebezpieczni.

SEX EDUCATION – SEZON 4

Wrzesień na Netflixie

Kolejny, ale i ostatni sezon popularnego serialu. W nowym sezonie Otis i Maeve wracają do Moordale, ale tym razem szkoła jest pod nowym zarządem. Dyrektorką jest nowa postać, Hope Haddon, która chce przekształcić Moordale w elitarny ośrodek edukacyjny. Oznacza to koniec seksuacji i innych ekscentrycznych zajęć, do których przyzwyczaili się uczniowie.

BANDYCKA PIEŚŃ

Song of the Bandits | Official Trailer | Netflix

 

Południowokoreański serial historyczny, który opowiada o grupie bandytów walczących o przetrwanie w opanowanej przez chaos krainie Gando. Akcja serialu rozgrywa się w krainie Gando, która jest pogrążona w chaosie i wojnie a władzę nad nią sprawuje okrutny król. Wśród tych, którzy cierpią z powodu jego rządów, są bandyci żyjący na marginesie społeczeństwa. Przywódca grupy bandytów. Tae-ha jest zdolnym wojownikiem i mądrym przywódcą. Ma on nadzieję, że uda mu się zjednoczyć bandytów i poprowadzić ich do walki o wolność.

HBO MAX

JARHEAD: ŻOŁNIERZ PIECHOTY MORSKIEJ

Wrzesień na Netflixie

Biograficzny dramat wojenny w reżyserii Sama Mendesa, oparty na wspomnieniach amerykańskiego żołnierza piechoty morskiej Anthony’ego Swofforda pod tym samym tytułem. Tytuł „Jarhead” pochodzi od slangowego określenia używanego do określenia amerykańskich żołnierzy piechoty morskiej ze względu na ich charakterystyczną fryzurę. Zamiast skupiać się na scenach bitewnych i akcji, film zagłębia się w psychologiczne skutki wojny, monotonię rozmieszczenia i wyzwania stojące przed żołnierzami, gdy nie biorą udziału w walce. Film oddaje niepewność, oczekiwanie i napięcie, które przenika życie żołnierza podczas służby.

ŁAWA PRZYSIĘGŁYCH

Amerykański thriller prawniczy oparty na powieści Johna Grishama z 1996 roku pod tym samym tytułem. Fabuła krąży wokół batalii prawnej o odpowiedzialność producenta broni za strzelaninę. Podczas procesu o wysoką stawkę w Nowym Orleanie mężczyzna imieniem Nicholas Easter zostaje członkiem ławy przysięgłych. W miarę postępu procesu staje się jasne, że Easter, z pomocą kobiety spoza ławy, manipuluje ławą przysięgłych od środka. Film porusza temat sprawiedliwości i  manipulacji, badając, jak duże korporacje mogą wpływać na skutki prawne i jak zwykli ludzie mogą się bronić. Zagłębia się w dylematy moralne i względy etyczne w amerykańskim systemie prawnym

SKOK NA GŁĘBOKĄ WODĘ

Thriller opowiadający o napadzie na Bank Hiszpanii, instytucję pozornie nie do zdobycia. Wewnątrz banku znajduje się legendarny zaginiony skarb, który będzie bezpieczny tylko przez dziesięć dni. Celem zespołu napadowego nie są pieniądze, ale raczej seria dawno zaginionych skarbów, które są tam tymczasowo przechowywane. Podczas gdy tysiące fanów czeka na zewnątrz banku w oczekiwaniu na finałowy mecz Hiszpanii w Pucharze Świata, zespół napadowy próbuje włamać się do nieprzeniknionego skarbca banku. Bank nie ma żadnych planów, jego system bezpieczeństwa obejmuje podziemną rzekę, która w przypadku naruszenia zalewa sejf, a jego ściany uważane są za niezniszczalne. Aby odzyskać skarb, zespół musi sprostać tym wyjątkowym wyzwaniom.

DISNEY+

AMERYKAŃSKI TATA  – SEZON 19

Wrzesień na Netflixie

Amerykański serial animowany. Opowiada o życiu Stana Smitha, konserwatywnego agenta CIA i jego dysfunkcyjnej rodzinie. Serial słynie z czarnego humoru, satyrycznego tonu i nawiązań do popkultury.

IRRÉSISTIBLE

Wrzesień na Netflixie

Francuski serial komediowy – romantyczny, który zadebiutował na Disney+ 20 września 2023 roku. Serial opowiada historię Adele, która jest twórczynią popularnego podcastu o miłości. Kobieta jest też zakochana w matematyku Arthurze, ale gdy tylko jest w jego obecności, ma napady paniki. Jak rozwinie się ta relacja?

U NAS W FILADELFII

Sitcom, który skupia się wokół grupy pięciu egocentrycznych przyjaciół, którzy prowadzą nieudany irlandzki bar Paddy’s Pub w południowej Filadelfii. Serial słynie z czarnego humoru, a główni bohaterowie często znajdują się w sytuacjach moralnie niejednoznacznych i społecznie tabu.

AMAZON PRIME VIDEO

WOLVERINE

Szósta część serii filmów X-Men, stanowiąca kontynuację wydarzeń z filmu X-Men: Ostatni bastion. Logan, dręczony koszmarami i przeszłością odizolował się od świata. Jego samotność zostaje przerwana, gdy szuka go Yukio, mutant potrafiący przewidywać śmierć ludzi. Pracuje dla Yashidy, umierającego japońskiego przemysłowca i byłego żołnierza, któremu Logan uratował życie podczas bombardowania Nagasaki podczas II wojny światowej. Yashida chce odwdzięczyć się Loganowi, oferując mu sposób na stanie się śmiertelnikiem. Wolverine zostaje wciągnięty w konflikt między rodziną Yashidy, korporacyjną intrygą i tajemniczą kobietą o imieniu Viper, która ma na niego swoje plany. Pozbawiony czynnika uzdrawiającego Logan musi stawić czoła zarówno swoim wewnętrznym demonom, jak i zewnętrznym zagrożeniom w podróży ku odkupieniu.

NAZNACZONY: ROZDZIAŁ 3

Wrzesień na Netflixie

Jest to prequel pierwszych dwóch filmów z serii Naznaczony. Akcja rozgrywa się kilka lat przed wydarzeniami z pierwszego filmu z serii. Opowiada o nastoletniej dziewczynie o imieniu Quinn Brenner, która opłakując stratę matki, próbuje samodzielnie się z nią skontaktować. Quinn uważa, że jej zmarła matka próbuje się z nią porozumieć. Szukając dalszej pomocy, zwraca się do medium Elise Rainier. Elise, która waha się z powodu traumatycznego spotkania z duchem w przeszłości, w końcu zgadza się pomóc. Podczas czytania Elise ostrzega Quinn, że jej próby skontaktowania się z matką przykuły uwagę złowrogiej istoty. Ten zły duch przywiązał się do Quinn, powodując serię nawiedzonych i niebezpiecznych wydarzeń. W miarę nasilania się nawiedzeń ojciec Quinn szuka pomocy badaczy zjawisk paranormalnych, Specsa i Tuckera. Elise zdaje sobie sprawę, że musi stawić czoła swoim lękom i wrócić do „Dalej”, aby pomóc Quinn i uwolnić ją od złowrogiego ducha.

MEG 2: GŁĘBIA

Wrzesień na Netflixie

Kontynuacja filmu The Meg z 2018 roku, oparta na powieści Steve’a Altena The Trench z 1999 roku. W filmie Jonas Taylor (Statham) zostaje wezwany do poprowadzenia misji ratunkowej po ataku gigantycznego prehistorycznego rekina na głębinową placówkę badawczą. Zespół wkrótce odkrywa, że w rowie głęboko pod oceanem żyje nie tylko jeden, ale wiele gigantycznych rekinów.

WIĘZIEŃ LABIRYNTU

Wrzesień na Netflixie

Dystopijny film akcji science-fiction, oparty na powieści Jamesa Dashnera pod tym samym tytułem. Film jest pierwszą częścią serii filmów Więzień labiryntu. Film opowiada historię Thomasa, który budzi się  wśród grupy nastolatków, których nie zna. Nie pamiętają, kim są ani jak się tam dostali. Szybko odkrywają, że znajdują się w labiryncie, który jest podzielony na strefy, a każda strefa jest pełna śmiertelnych pułapek. Thomas staje na czele grupy, która postanawia znaleźć sposób na wydostanie się z labiryntu. Wkrótce odkrywają, że labirynt jest kontrolowany przez tajemniczą organizację znaną jako WCKD.

KSZTAŁT WODY

Romantyczny dramat fantasy w reżyserii Guillermo del Toro. Akcja filmu rozgrywa się na początku lat 60. XX wieku w epoce zimnej wojny. Film opowiada historię Elisy Esposito, niemej, odizolowanej kobiety, która pracuje jako sprzątaczka w rządowym laboratorium o zaostrzonym rygorze w Baltimore. Jej życie zmienia się, gdy odkrywa tajny sekret laboratorium — tajemniczą, łuskowatą amfibię z Ameryki Południowej, która żyje w zbiorniku z wodą. Stworzenie jest przetrzymywane w niewoli, ponieważ rząd USA wierzy, że może zostać wykorzystane w wyścigu z Sowietami w eksploracji kosmosu ze względu na jego wyjątkową zdolność do przetrwania w ekstremalnych warunkach.

KINO

NIEZNISZCZALNI 4

Wrzesień na Netflixie

Niezniszczalni 4 to amerykański film akcji, w którym występują Sylvester Stallone, Jason Statham, Dolph Lundgren, Randy Couture, Terry Crews, Megan Fox, Andy Garcia, Tony Jaa i Iko Uwais. Film jest kontynuacją filmu Niezniszczalni 3 z 2014 roku. W filmie grupa starzejących się komandosów, znanych jako Niezniszczalni, zostaje wezwana do akcji, gdy grupa terrorystów kradnie broń masowej zagłady. Barney Ross (Stallone) i jego zespół muszą stawić czoła nowym wyzwaniom, aby powstrzymać terrorystów i zapobiec wojnie nuklearnej.

ZIELONA GRANICA

Zielona granica to polski dramat filmowy z 2023 roku w reżyserii Agnieszki Holland, zainspirowany sytuacją na polsko-białoruskiej granicy. Film opowiada o psycholożce Julii, która przeprowadza się na Podlasie. Tam zostaje świadkiem dramatycznych wydarzeń na granicy polsko-białoruskiej. Julia spotyka się z uchodźcami, którzy próbują przedostać się do Unii Europejskiej, oraz z pogranicznikami, którzy są odpowiedzialni za ich zatrzymanie.

 

 

Zobacz też: Co obejrzeć we wrześniowy weekend? Netflix, Prime, HBO!

 

Poprzednio Wydarzenia Tera Raid z udziałem Pokemonów Slither Wing i Iron Moth!
Następny Popularne gry stołowe na wieczór w towarzystwie znajomych