Wrześniowe premiery na VOD – początek miesiąca!


Dzisiaj przejrzymy  wrześniowe premiery na VOD. Co warto obejrzeć na Netflixie, HBO Max, Disney+ i Prime Video na początku miesiąca? A co czeka nas w kinie w najbliższy weekend?

NETFLIX

ZABÓJCA

Wrześniowe premiery na VOD

Thriller psychologiczny, wyreżyserowany przez Davida Finchera. Czerpie inspirację z francuskiej serii powieści graficznych, również zatytułowanej „The Killer”, której autorem jest Alexis „Matz” Nolent a  zilustrowana została przez Luca Jacamona. Po bliskim spotkaniu z przeznaczeniem zabójca angażuje się w walkę rozumu i woli przeciwko swoim pracodawcom i własnym demonom, podczas globalnej pogoni, która, jak stanowczo utrzymuje, nie jest motywowana powodami osobistymi.

ROZCZAROWANI – SEZON 3

Akcja serialu rozgrywa się w średniowiecznym królestwie fantasy Dreamland i przedstawia historię Księżniczki Fasoli, pijącej i zbuntowanej księżniczki, jej elfiego towarzysza Elfo i jej osobistego demona Luci. Seria znana jest z czarnego humoru, dziwacznych postaci i satyrycznego podejścia do tropów fantasy. Chwalono go za animację, grę głosową i rozwój postaci, chociaż niektórzy krytycy uznali, że humor jest… mieszany.

ŻYĆ 100 LAT: TAJEMNICE NIEBIESKICH STREF

Wrześniowe premiery na VOD

Serial dokumentalny, w którym wyruszysz w globalną podróż z pisarzem Danem Buettnerem, aby odkryć pięć odrębnych regionów, w których ludzie cieszą się wyjątkowo długim i barwnym życiem.

Zobacz zwiastun: w linku

HBO MAX

SZADŹ

Polski serial kryminalny. W lesie, nieopodal Opola, młoda kobieta pada ofiarą brutalnego morderstwa. Sprawa powiązana zostaje z seryjnym mordercą a komisarz Agnieszka Polkowska zaczyna podejrzewać, że jej udział w śledztwie nie jest zupełnie przypadkowy.

BATMAN: SOUL OF THE DRAGON

Dusza smoka to animowany film o superbohaterach, wyprodukowany przez Warner Bros. Animation i DC Entertainment. Film jest oryginalną historią i nie jest oparty na żadnej konkretnej historii komiksowej. Akcja rozgrywa się w latach 70. XX wieku i czerpie inspirację z filmów o sztukach walki z tamtej epoki. Fabuła podąża za Brucem Waynem, który wyrusza w podróż, aby odnaleźć swojego zaginionego byłego nauczyciela i mentora sztuk walki. Po drodze ponownie nawiązuje kontakt z byłymi kolegami z klasy, którzy sami stali się ekspertami w sztukach walki. Razem odkrywają spisek, który zagraża światu.

ULEPSZENIE

Wrześniowe premiery na VOD

To film akcji science fiction z 2018 roku, napisany i wyreżyserowany przez Leigha Whannella. W rolach głównych występują Logan Marshall-Green, Betty Gabriel i Harrison Gilbertson. Fabuła opowiada o Grayu Trace, technofobie żyjącym w niedalekiej przyszłości, który używa eksperymentalnego implantu chipa komputerowego zwanego STEM po tym, jak został sparaliżowany po napadzie. STEM okazuje się mieć własną agencję, co czyni go nieprzewidywalnym sojusznikiem w zemście Trace’a.

DISNEY+

STAR WARS: AHSOKA – ODCINEK 3

Kolejny odcinek długo oczekiwanego serialu o byłej padawance Anakina Skywalkera, która przetrwała Wojny Klonów i stała się kluczową postacią w początkowych działaniach Rebelii przeciwko Imperium Galaktycznemu.

Zobacz też: Star Wars: Ahsoka – wrażenia po pierwszym odcinku

ADAMAS

Wrześniowe premiery na VOD

Południowo koreański serial – thriller, w którym dwóch braci łączy siły, aby odkryć prawdę o morderstwie, które miało miejsce 22 lata temu. Duet, składający się z autora bestsellerów kryminalnych oraz prokuratora, stawiają czoła ogromnej wrogości, starając się uniewinnić ojczyma, który jest niesłusznie oskarżony i obecnie przebywa w celi śmierci. Chociaż są do siebie uderzająco podobni, to ich odmienne metody rozwiązywania problemów i różne punkty widzenia kierują przebiegiem ich dociekań. W pogoni za prawdą odkrywają mnóstwo tajemnic skrupulatnie skrywanych przez potężną siłę.

REZYDENCI

Amerykański serial telewizyjny o tematyce medycznej. Opowiada o życiu personelu fikcyjnego miejsca Chastain Memorial Hospital w Atlancie w stanie Georgia a skupia się zarówno na rutynowych, jak i nadzwyczajnych sytuacjach, z jakimi spotykają się lekarze na co dzień, zapewniając bardziej cyniczne spojrzenie na świat medyczny w porównaniu do innych dramatów medycznych – podkreślając biurokrację, interesy biznesowe i dylematy etyczne, przed którymi stają pracownicy służby zdrowia.

PRIME VIDEO

A GOOD PERSON

Wrześniowe premiery na VOD

Dramat z 2023 roku. W gwiazdorskiej obsadzie znaleźli się Florence Pugh, Molly Shannon, Chinaza Uche, Celeste O’Connor i Morgan Freeman. Narracja koncentruje się wokół Allison, postaci, której życie stopniowo rozpada się na kawałki w następstwie udziału w śmiertelnym wypadku.

BOOGEYMAN

Adaptacja krótkiego opowiadania Stephena Kinga. Licealistka Sadie Harper i jej młodsza siostra Sawyer nadal nie mogą pogodzić się ze śmiercią matki. Ich ojciec pogrążony jest w własnym bólu i nie jest w stanie dać im ani wsparcia, ani uczucia, którego od niego oczekują. Kiedy do Willa przychodzi zdesperowany pacjent proszący o pomoc, rodzina nieświadomie wpuszcza do swojego domu przerażającą istotę, która żywi się ich największym cierpieniem.

INDIANA JONES I ARTEFAKT PRZEZNACZENIA

Harrison Ford po raz piąty wciela się w rolę żądnego przygód archeologa i profesora. Akcja rozgrywa się w 1969 roku, w okresie Wyścigu Kosmicznego. Indianie nie podobają się aktualne posunięcia amerykańskiego rządu, który zatrudnia nazistę jako jednego z kosmonautów. Wkrótce okazuje się, że Niemiec ma swoje plany na wygląd świata, zgodnie z własnymi przekonaniami.

KOŁO CZASU

Koło czasu to telewizyjna adaptacja epickiej powieści fantasy pod tym samym tytułem, napisanej przez Roberta Jordana, a dokończonej później przez Brandona Sandersona po śmierci Jordana. Akcja rozgrywa się w świecie high fantasy, w którym istnieje magia, ale mogą z niej korzystać tylko kobiety. Opowiada o podróży grupy młodych mężczyzn i kobiet pod przywództwem Moiraine, członkini Aes Sedai, potężnej organizacji kobiet, które potrafią przekazywać Jedyną Moc. Moiraine wierzy, że jedno z nich może być reinkarnacją Smoka, potężnej osoby, która według przepowiedni ma ocalić lub zniszczyć ludzkość.

KINO

KOCHANICA KRÓLA JEANNE DU BARRY

Wrześniowe premiery na VOD

Powrót Johnnego Deppa na ekrany w dramacie historycznym, którego narracja koncentruje się wokół Jeanne, młodej kobiety wywodzącej się z klasy robotniczej, spragnionej wiedzy i pobłażania. Wykorzystuje swój dowcip i urok, aby wspiąć się po drabinie społecznej, stając się ostatecznie ulubioną towarzyszką króla Ludwika XV. Dzięki niej król na nowo odkrywa radość życia, co prowadzi do namiętnego romansu, który wymyka się wszelkim normom i dworskim zwyczajom. Ostatecznie Jeanne przenosi się do Wersalu, co wywołuje falę szoku i dezaprobaty wśród dworzan.

BEZ LITOŚCI 3. Ostatni rozdział

Wrześniowe premiery na VOD

Tthriller akcji będący kontynuacją „The Equalizer 2” i stanowi ostatni rozdział trylogii Bez Litości, która czerpie inspirację, choć luźno, z serialu telewizyjnego o tym samym tytule. W tej części główny bohater, Robert McCall, przenosi się do południowego regionu Włoch, próbując uciec od nawiedzonej przeszłości, tylko po to, by dowiedzieć się, że mafia sycylijska ma władzę nad jego nowo poznanymi znajomymi. Gdy wydarzenia przybierają złowieszczy obrót, Robert jest zmuszony powrócić do dawnego siebie w desperackiej próbie ochrony tych, na których mu zależało.

 

Zobacz też: Co obejrzeć w sierpniowy weekend na VOD?

 

Poprzednio 10 gier w które warto zagrać po ukończeniu Baldur's Gate 3
Następny Sezon na drony. Jaki kupić na wakacje?