Wszystko, co musisz wiedzieć o Football Manager 2023


W tym roku, gry komputerowe o piłce nożnej będą przekraczać kolejne granice. W 2022 wszyscy poczujemy wszechobecnego ducha sportu, dzięki zbliżającemu się Pucharowi Świata FIFA. Dlatego, już najwyższy czas, aby przygotować, nogi, ekrany i klawiatury, wszak światowe święto piłki nożnej tuż, tuż, a świętować możemy równie dobrze grając na boisku, co na komputerze lub podczas oglądania meczów.

 

Mamy dobre wieści dla graczy, którzy interesują się piłką nożną w więcej niż jednym formacie. Wybierz spośród obszernej biblioteki oldschoolowych gier o piłce nożnej takich jak Tecmo Bowl, Maximum Football i NCAA Football, możesz też zdecydować się na najpopularniejszych zawodników, na przykład FIFA lub Football Manager, tym razem rozgrywka będzie dostępna z zupełnie nowej perspektywy stadionu. ZNajdź najlepszych z najlepszych i dobierz to, co Cię interesuje odpowiednio do swoich upodobań, na cyfrowym rynku Eneba!

Nowy Rywal dla FIFA?

 

Określenie FIFA wymaga wyjaśnienia. WIększość z nas słyszała już o World Cup i ewentualnym sukcesie gier FIFA, który na przestrzeni ostatnich lat stał się ewidentny. Zatem jeśli nie słyszałeś jeszcze o pucharze świata FIFA, to możliwe, że słyszałeś o grze FIFA lub vice versa. Owszem FIFA pozostaje jednym z najważniejszych tytułów w całej historii gier komputerowych.

 

Zatem, jeśli zapoznałeś się już z abecadłem gier komputerowych, lub przynajmniej orientujesz się w tych sprawach, to nie będzie to dla Ciebie nic nowego. Jednak szukanie podobnych tytułów i próby porównania ich ze sobą to nic dziwnego. W którymś momencie, starym weteranom zostanie rzucone wyzwanie. Zresztą, łatwo można się znudzić graniem bez przerwy w popularne tytuły z dużym budżetem na marketing. Tego tytpu gry, też mają minusy. W skrócie, przyjgdzie czas, kiedy NBA i Fortnite lub Minecraft i Super Mario zaczną nas męczyć.

Aspekt historyczny

 

Krótka historia Football Manager sięga prawie tak daleko, jak historia serii FIFA. Mimo następujących kolejno zmian w kadrze studia i producentów, gra rozpoczęła swoją przygodę jako Championship Manager już na początku lat dziewięćdziesiątych. Mimo tego, dopiero w 2004 roku słynny już tytuł Football Manager ujrzał światło dzienne.

 

W tym samym okresie, Football Manager 2006 wyznaczył debiut serii w świecie konsol. Do 2009 roku lepiej zaktualizowana wersja po raz pierwszy wprowadziła silnik meczów 3D oraz dodała żeńskie drużyny do rozgrywki. Co najważniejsze, u podstaw gra nie zmieniła się w znacznym stopniu, nigdy nie tracąc wyróżniającego ją ducha rozgrywki oraz tego, co odróżniało ją od takich tytułów, jak FIFA – the manager mode.

Edycja 2023

 

FIFA może i pozwala na zarządzanie drużyną, jednak żadko kiedy możemy w niej doświadczyć świata piłki nożnej z perspektywy pierwszej osoby. Dlatego nie wahaj sie nadrobić zaległości w Football Manager, już wkrótce gdy na dworze zacznie być chłodno, będziesz mieć na to idealną okazję! Co takiego oferuje tegoroczna wersja? Według oryginalnych źródeł gry, Football Manager 2023 zawiera wyczekiwany od dawna dostęp do PS5 oraz kilka innych technicznych  i estetycznych aktualizacji.

Mimo wszystko, nadal niewiele wiemy o większych aktualizacjach, które czekają na nas w grze. Mimo tego, niektóre kluczowe funkcje zostały przewidziane w tegorocznej edycji, ich premiera ma sie odbyć przed ósmym listopada. Niektóre źródła twierdzą, że gracze również będą mieć możliwość cieszyć się wersją Beta gry, inni bez cienia wątpliwości dodają, że nowe wschodzące gwiazdy piłki nożnej zawitają na boisku, nie wspominając nawet o nowej funkcji squad planner, która może pomóc każdemu graczowi nadać rangę poszczególnym drużynom.

Możesz w pełni cieszyć się rozgrywką i wypróbować nowe tytuły. Football Manager może stać się jednym z nich.  Pamiętaj o tym, jeśli priorytetem jest dla Ciebie przejęcie pełnej kontroli podczas tworzenia strategii i odgrywania roli lidera. Ostatecznie można stwierdzić, że Football Manager jest nieporównywalne z dowolną inną grą a mianowicie serią gier FIFA.

Jednocześnie obydwie gry posiadają unikatowe wady i zalety, ostatecznie obydwie serie różnią się od siebie oraz dopełniają wzajemnie swoje braki, jeśli chcemy to jak najprościej ująć. Co więcej, Football Manager wyróżnia się tym, że stanowił dużo źródło inspiracji dla innych tytułów przez co zyskał zainteresowanie nie tylko w mediach lecz także w świecie badań akademickich, służąc jako przykład dla zróżnicowanych teorii socjologicznych i obrazowania tendencji występujących w grach.

 

 

Poprzednio A Plague Tale: Requiem - New Game + / Nowa Gra Plus - Wyjaśniamy
Następny Fotel gamingowy Genesis Nitro 890 - czy warto kupić?