Wszystko co wiemy o serialu Star Wars: The Acolyte


Nadchodząca seria Gwiezdnych Wojen, The Acolyte, ma ożywić erę Wysokiej Republiki oraz zagłębić się w mroczniejsze aspekty Mocy. Oto podsumowanie tego, co obecnie wiemy o serialu.

Oferta programów telewizyjnych Disneya i Lucasfilm, związanych z Gwiezdnymi Wojnami, stale się powiększa.  Ponieważ dla wielu entuzjastów Gwiezdnych Wojen era High Republic jest niezbadanym terytorium, postanowiliśmy przygotować przewodnik obejmujący wszystko, co wiadomo o Akolicie.

Era Wysokiej Republiki

Wysoka Republika, eksplorowana głównie poprzez książki i komiksy, rozszerzyła narrację Gwiezdnych Wojen, wypełniając lukę pomiędzy słynną Starą Republiką a wydarzeniami poprzedzającymi Mroczne Widmo. Obejmująca około 400 lat era ta była kontynuacją złotego wieku dla Republiki Galaktycznej i Zakonu Jedi przed ich ostatecznym upadkiem. Pomimo tego, że była to era względnego spokoju, nikczemne siły spiskowały, aby osłabić Republikę i Jedi podważając stabilność obu instytucji.

The Acolyte

Oczekiwanie na Ciemniejszą Stronę Mocy

Wczesny zwiastun zaprezentowany podczas Star Wars Celebration 2023 nawiązywał do mrocznego thrillera ze sztukami walki napędzanymi Mocą i historią Jedi, zachowując w tajemnicy szczegóły dotyczące postaci kluczowych dla historii. Zwiastun zakończył się tym, że grupa Rycerzy Jedi zapaliła miecze świetlne przed konfrontacja z nieznanymi przeciwnikami. Dafne Keen zasugerowała, że ​​serial bada „w jaki sposób Sithowie infiltrowali Jedi”, potencjalnie przedstawiając Dartha Plagueisa, mistrza Sheeva Palpatine’a, znanego również jako Darth Sidious.

Tajemniczy thriller

The Acolyte opisywano jako thriller-kryminał, który rozwikła zagadki epoki. W centrum tej historii znajduje się była padawanka, która spotyka się ze swoim Mistrzem Jedi, aby zbadać serię zbrodni. Dochodzenie doprowadzi ich do serca rosnącego ruchu Ciemnej Strony Mocy, który stanowi poważne zagrożenie dla Zakonu Jedi i samej Republiki.  Akolita obiecuje zanurzyć widzów w galaktyce ukrytych tajemnic i ostatnich dniach ery Wysokiej Republiki. Wątek kultystów Ciemnej Strony i potencjalnych postaci Sithów w serialu The Acolyte powinien być zgodny z kluczowym aspektem upadku Zakonu Jedi, czyli odrzuceniem  przez Zakon ostrzeżeń Qui-Gon Jinna o powrocie Sithów w Mrocznym Widmie. Istnieją również spekulacje na temat możliwego pojawienia się anarchistycznych rabusiów Nihila, głównych antagonistów ery Wysokiej Republiki, w serialu i grze wideo Star Wars Eclipse.

The Acolyte

Obsada znanych i nowych twarzy

Disney +i Lucasfilm oficjalnie ujawniły główną obsadę Akolity 7 listopada 2022 r. W serialu wystąpią Amandla Stenberg, Lee Jung-jae, Manny Jacinto, Dafne Keen, Jodie Turner-Smith, Rebecca Henderson, Charlie Barnett, Dean-Charles Chapman, Carrie-Anne Moss i Joonas Suotamo. Chociaż potencjalne występy znanych postaci z Gwiezdnych Wojen pozostają nieznane, historia rozgrywa się około 100 lat przed Mrocznym Widmem, pozostawiając miejsce na pewne niespodzianki, a może nawet pojawienie się Yody.

Produkcja w toku i zbliżająca się data premiery

Zdjęcia do The Acolyte rozpoczęły się w Wielkiej Brytanii pod koniec 2022 roku, a Leslye Headland była showrunnerem i producentem wykonawczym. Wśród producentów wykonawczych są także Kathleen Kennedy, Simon Emanuel, Jeff King i Jason Micallef. Krążą pogłoski, że do ekipy reżyserskiej serialu poproszono Kate Herron, reżyserkę pierwszego sezonu Lokiego, wraz z Alexem Garcíą Lópezem (np. Wiedźmin), jednak na razie nie ma oficjalnego składu reżyserów lub pisarzy, z wyjątkiem samej Headland.

Chociaż pierwotna data premiery serialu miała przypadać na pierwszą połowę 2024 r., trwające strajki WGA i SAG-AFTRA wpłynęły na harmonogram. Fani mogą jednak z niecierpliwością oczekiwać okna premiery latem 2024 r. Podobnie jak wszystkie inne części Gwiezdnych wojen, Akolita będzie dostępny w Disney Plus, dołączając do innych seriali z serii Gwiezdne Wojny.

Spojrzenie w przyszłość Gwiezdnych Wojen

Akolita stanowi znaczący krok w ciągłej ekspansji uniwersum Gwiezdnych Wojen przez Lucasfilm, wyruszając na niezbadane terytoria i badając początki upadku Zakonu Jedi. Dzięki intrygującej fabule i obietnicy zagłębienia się w mroczniejsze aspekty Gwiezdnych Wojen, serial ma zamiar przyciągnąć nieco starszych widzów i jeszcze bardziej umocnić pozycję Gwiezdnych Wojen jako przełomowej i trwałej sagi.

 

 

Zobacz też: COCO- recenzja – morze wylanych łez…

Poprzednio Baldur's Gate 3 Tryb Honorowy - 10 najważniejszych porad
Następny Gothic - Najlepsze mody których sam używam - Poradnik