Wyścig Odkrywców startuje 8 maja!


Witajcie 🙂 wieczorową porą spieszę z nowymi informacjami. Mianowicie 8 maja a to już niebawem, rusza z kopyta kampania gry Wyścig Odkrywców. Kampania będzie dostępna na polskim serwisie crowdfundingowym wspieram.to.  Gra jest autorstwa bardzo młodego wydawnictwa Imagine Realm, które pewnie jest Wam już znane ze świetnej, rodzinnej gry Wieże Magów. Imagine Realm tworzy przede wszystkim gry dla wszystkich, bez wyjątku, celuje głównie w rodziny z dziećmi, więc zapowiada się kolejna, duuża dawka przyjemnej zabawy.

Gotowi do startu?

Myślę, że każdy z nas gdzieś tam w głębi serducha ma marzenia ściśle związane z podróżowaniem, odkrywaniem i zwiedzaniem ciekawych miejsc. I nie ma w tym zupełnie nic dziwnego, takie wyprawy odprężają, uczą, bawią, wyganiają gdzieś daleko nasze troski i stresy. W grze Wyścig Odkrywców będziecie mogli spełnić te marzenia, wczuć się w podróżników i odkrywców, poczuć zapachy, usłyszeć dźwięki nowych światów  a także dostrzec więcej.  22 najbardziej tajemnicze lokalizacje stoją w tej grze otworem. Tak wiele a tak nie wiele zarazem.

A to wszystko będzie zamknięte w pudełku stylizowanym na walizkę. Bo również w walizce przywozimy nasze wspomnienia z wyjazdów i to, co żeśmy odkryli. W tym przypadku Imagine Realm wykazało się nadzwyczajną pomysłowością, bowiem planuje zaskoczyć wspierających i zamiast tradycyjnego, kartonowego pudełka do gry będzie możliwość wybrania obitej ekologiczną skórą walizki, która wiernie odzwierciedli klimat gry.

Jeden z dostępnych bohaterów gry.

Co znajdziemy w pudełku pełnym skarbów?

Pudełko do gry jest pełne różnych, ciekawych komponentów, które z pewnością mają za zadanie urozmaicić rozgrywkę.

 • 6 kart bohatera, każdy z bohaterów jest inny
 • 60 kart wypraw, po 12 na każdy region
 • 50 kart poszukiwań, po 10 na każdą lokację
 • 12 kart podróży
 • 4 karty mecenasa
 • 25 kart ekwipunku
 • 59 kart punktacji
 • 112 żetonów
 • 1 plansza odzwierciedlająca mapę świata
 • 1 kość k20
 • 30  znaczników odkrycia

O kampanii gry Wyścig Odkrywców słów kilka

Takim podstawowym celem wydawnictwa Imagine Realm, jeśli chodzi o grę jest zebranie kwoty w wysokości 15 tysięcy złotych. Osiągnięcie tego celu gwarantuje wydanie gry w całej okazałości. Jeśli zaś dobijecie do 19 tysięcy jest szansa na dodatkowe bonusy, w postaci 10 dodatkowych kart wyprawy. 23 tysiące to już wyższa półka, ale dla chcącego nic trudnego, dzięki temu uda się odblokować kolejny cel w postaci 5 dodatkowych kart mecenasów. 27 tysięcy to 10 dodatkowych kart podróży, które podarują Wam jeszcze więcej wspaniałych przygód.

Oprócz atrakcyjnych celów kampanii, dostępny jest Early Bird do dnia 11 maja. Warto korzystać bowiem limit czasowy daje Wam możliwość otrzymania egzemplarza gry za jedyne 130 zł. Jest to bardzo korzystna cena jak za taką ilość komponentów i masę przyjemnie spędzonego czasu.

Wydawnictwo również zadbało o inne ciekawe urozmaicenia kampanii. Za niewielką dopłatą można do zamówienie dobrać jeden z obecnych dodatków, między innymi jest to płócienny woreczek, który może służyć jako schronienie dla żetonów, podstawki na karty, oraz zestaw koszulek na karty. Za dodatkowe 75 złotych można otrzymać Wieże Magów.

My oczywiście gorrąco kibicujemy wydawnictwu i zachęcamy do wspierania gry! Pamiętajcie, wyścig rusza 8 maja!

Poprzednio Wojna o Pierścień Druga Edycja - Recenzja gry planszowej
Następny Polska Luxtorpeda właśnie ruszyła - Recenzja dynamicznej gry planszowej