Wystartowała beta Diablo 4. Niestety, problemów nie brakuje.


Wystartowała beta Diablo 4. Niestety, problemów nie brakuje.

Rozpoczęcie fazy wczesnego dostępu do Diablo 4 w wersji beta nie przebiegło zgodnie z planem, a czas oczekiwania w kolejce dla wielu graczy wynosił prawie dwie godziny. Problemy z serwerem uwierzytelniającym skutkowały powolnymi lub nieudanymi próbami logowania.

Kolejki do logowania nie są niczym nowym w grach Blizzarda, ale fani być może nie spodziewali się tak długich kolejek, a w przypadku wersji beta dostępnej tylko w przedsprzedaży tym bardziej. Na liście znanych problemów Blizzard potwierdza, że gracze mogą napotkać kolejki podczas bety z wczesnym dostępem oraz że odliczanie kolejki może zakończyć się i przekroczyć czas trwania licznika. Blizzard zachęca graczy do pozostania w kolejce, jeśli tak się stanie, i zauważa, że ​​będzie miał „dokładniejsze liczniki czasu” na otwartą beta w następny weekend.

Obsługa klienta Blizzarda dodatkowo potwierdziła, że problem dotyczy serwerów uwierzytelniających dewelopera, co skutkuje nieudanymi lub powolnymi próbami logowania dla niektórych graczy, którym udaje się przejść przez kolejki. Oficjalne konto Diablo 4 na Twitterze informuje, że wersja beta może zawierać błędy i problemy, ale zespół „oceni wszystkie otrzymane opinie i w razie potrzeby wprowadzi zmiany”.

Gracze nie są szczególnie zadowoleni z tej sytuacji, a niektórzy na Twitterze zauważyli, że płacenie za przywilej wczesnego dostępu do bety tylko po to, by nie działała zgodnie z przeznaczeniem, jest rozczarowujące. Wielu graczy na Reddicie zgłosiło awarię gry lub rozłączenie w trakcie sesji, co spowodowało, że zostali wyrzuceni z powrotem na koniec kolejki.

Całe doświadczenie przywołuje wspomnienia niesławnej premiery Diablo 3 w 2012 roku i komunikatu „Błąd 37”, który uniemożliwiał zapalonym graczom dostęp do gry przez dłuższy czas. Na szczęście jest to tylko wersja beta wczesnego dostępu, a nie pełna premiera Diablo 4, więc miejmy nadzieję, że Blizzard wyciągnie wnioski z okresów testów beta i lepiej przygotuje się do oficjalnej premiery Diablo 4 6 czerwca 2023 r.

 

Sprawdź poprzedniego newsa o becie Diablo 4 tutaj.

Poprzednio Far Cry 5 otrzymuje łatkę 60 fps dla Xbox i PS5
Następny Destiny 2: Upadek Światła - Recenzja - Koniec Legendy