Z CD Projekt Red prosto do Riot Games – projektant zadań zmienia studio


Prosto z CD Projekt Red do Riot Games

W ostatnich miesiącach zaczęło być głośno o nowej grze MMO tworzonej przez Riot Games, twórców ogromnie popularnego League of Legends. Teraz z kolei świat obiega informacja, że studio zaczęło ściągać do siebie nowych pracowników – między innymi Mateusza Tomaszkiewicza, który dawniej zajmował stanowisko głównego projektanta zadań w CD Projekt Red.

Polak zajmie się projektowaniem zadań w Riot Games

Przez ponad 10 lat Mateusz Tomaszkiewicz pracował w CD Projekt Red, na przestrzeni czasu miał wiele zajęć, choć większość z nich opierało się właśnie na projektowaniu, bądź nadzorowaniu projektowania zadań (jak w Cyberpunk 2077, czy grach z serii Wiedźmin). Nie znamy szczegółów odejścia z polskiego studia, jednak fakty są takie, że następnym projektem, w którym polak zaopiekuje się systemem zadań będzie okryte jeszcze sporą tajemnicą MMO tworzone przez Riot Games – światowego giganta, choć dotąd raczej w branży e-sportowej.

MMO w świecie League of Legends będzie czymś wielkim

Jak dowiedzieliśmy się w grudniu zeszłego roku, Riot Games szykuje naprawdę dużą grę MMO, na potrzeby której rekrutują nowych pracowników do swojej załogi. Producent do momentu 10-lecia swojej sztandarowej produkcji – League of Legends – nawet nie wspominał o nowych tytułach. Teraz jednak sypie nimi, ile tylko może. Mamy już przecież na rynku takie dzieła studia, jak Valorant czy Legends of Runeterra.  Są to jednak, jak wspomniałem wyżej, tytuły skupione bardziej na scenie e-sportowej, więc duże MMO może faktycznie być sporym wyzwaniem, ale i ogromną okazją do pokazania graczom tak okazałego uniwersum, jakim jest Runeterra – świat w którym rozgrywają się League of Legends oraz Legends of Runeterra. Ponadto, co już wiemy, nad zadaniami w owej grze będzie czuwała ta sama osoba, która czuwała nad nimi w Cyberpunku 2077 oraz Wiedźminie 3 – możemy być zatem spokojni chociaż o ten aspekt. Zdaje się jednak, że na więcej informacji o tej produkcji będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.

Brak komentrarzy

Zostaw komentarz

Poprzednio Binge watching, prequel, remake – pojęcia, które powinien znać każdy serialoholik
Następny Co obejrzeć w weekend? Netflix, HBO Go i kino we wrześniu