Jakie gry komputerowe są najpopularniejszymi dyscyplinami esportowymi. Jak obstawiać esport u bukmachera?

Esport a zakłady bukmacherskie 

Gry komputerowe na stałe są już elementem naszego życia. Nikogo nie dziwi, że niektórzy ludzie wybierają karierę profesjonalnego gracza, który zamiast w tradycyjnym sporcie rywalizuje w grze komputerowej. Co więcej, najlepsi profesjonalni gracze z kontraktów sponsorskich czy nagród wyciągają więcej niż niektórzy sportowcy, uprawiający niszowe dyscypliny. Jest olbrzymia społeczność ludzi, którzy śledzą zmagania esportowców, coraz popularne są także zakłady bukmacherskie na gry komputerowe. Prym wiodą tutaj CS:GO i League of Legends. W tym wpisie dowiesz się, jakie inne gry komputerowe są popularne wśród ludzi, wybierających zakłady bukmacherskie na esport. Dowiesz się także czego potrzebujesz, by samemu zostać profesjonalnym graczem i czy da się na tym zarobić.

Esport rośnie w siłę

E-sport można przetłumaczyć jako sport elektroniczny. W wielkim skrócie jest to forma rywalizacji, w której zawodnicy rywalizują w grze komputerowej. Najczęściej takie zawody przyjmują formę zorganizowanej rozgrywki wieloosobowej, gdzie zawodowi gracze rywalizują indywidualnie lub w drużynach. Niekoniecznie muszą oni być zebrani fizycznie na miejscu, co znany jako tzw. LAN party, mogą również rywalizować przez Internet. Mimo faktu, że takie zawody stanowią od wielu lat część kultury grania w gry komputerowe to przez dłuższy czas były traktowane jedynie jako rozrywkowe granie amatorów. Dopiero w ostatnich latach, dzięki powszechnej dostępności szybkich łączy czy możliwości streamowania rozgrywek na żywo, zawody te zaczęły nabierać formy, z której znamy je obecnie. 

Oczywiście wszystko przyszło wraz z gwałtownym wzrostem ich popularności. W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat pojawili się również zawodowi gracze a nawet komentatorzy, którzy specjalizują się w konkretnej grze. W Polsce najbardziej znanym komentatorem esportu jest Piotr 'izak’ Skowyrski, który komentuje mecze CS:GO. Dynamiczny wzrost zainteresowania i znaczenia rozgrywek eportowych sprawił, że już 10 lat temu był to istotny czynnik w branży gier komputerowych, który mocno przyczyniał się do ich rozwoju. Ich twórcy niezwykle aktywnie wspierali i współtworzyli go, przystosowując swoje gry i finansując turnieje. Również platformy streamingowe zanotowały niebywały rozwój dzięki esportowi, przykładem takowej jest Twitch.

Jakie gry komputerowe urosły do miana dyscyplin esportowych?

Na przestrzeni lat, pewne gry urosły do miana dyscyplin esportowych. Oto dwie najpopularniejsze z nich:

CS:GO

CS:GO to gra, która wywodzi się CS 1.6, grają tu dwie drużyny po 5 graczy. Jenda z nich gra jako terroryści a druga jako jednostka, która ma ich powstrzymać przed podłożeniem bomby. Jest to gra z widokiem w pierwszej osobie, tzw. FPS. Wydana przez Valve Corporation gra jest już ponad 9 lat na rynku i zgromadziła wokół siebie olbrzymią społeczność profesjonalnych graczy i fanów.  

W CS:GO nie tylko gra jest przedmiotem zainteresowania, równie wiele uwagi zbierają unikalne przedmioty w grze, którymi można handlować i nieraz uzyskują one astronomiczne ceny. Jednymi z najważniejszych międzynarodowych turniejów w CS:GO jest Intel Extreme Masters, który odbywa się m.in. w Katowicach. 

League of Legends

League of Legends jest grą z gatunku Multiplayer Online Battle Arena. Choć jej premiera miała miejsce prawie 12 lat temu, do dziś grają w nią tysiące graczy korzystających z aż 17 serwerów rozmieszczonych na całym świecie. 

Zanim rozpocznie się rozgrywka, gracze dzielą się na dwie walczące przeciwko sobie drużyny. Celem każdego z teamów jest zdobycie bazy przeciwników. Zniszczenie głównego obiektu, Nexusa, poprzedzone jest teamfightami, pojedynkami 1 vs. 1, farmieniem minionów oraz pushowaniem lane’ów. 

 

Z racji tego, że LoL jest grą podatną na wszelkie modyfikacje, wraz z każdym patchem zmienia się meta, do której dopasowują się gracze. League of Legends wymaga naprawdę wielu umiejętności, przez co też pojawia się na licznych turniejach.

 

Bukmacher Bitcoin – jak obstawiać mecze esportu?

Co ważne, mecze esportowe możesz nie tylko oglądać, ale także obstawiać ich wyniki. Obecnie, niemal każdy bukmacher Bitcoin oferuje Ci taką możliwość. Można zakładać się na wynik spotkania a także na liczbę punktów, które zdobędzie dana drużyna czy liczbę rund w meczu. Dla graczy, którzy posiadają kryptowaluty bukmacher Bitcoin będzie idealnym wyborem. Nie tylko możesz obstawiać tu zdarzenia z esportu ale także wpłacać pieniądze przy pomocy popularnych kryptowalut jak:

– Bitcoin, 

– Ethereum, 

– Litecoin.

Jak zostać profesjonalnym graczem?

Na koniec kilka porad od naszego eksperta. Jak podaje Irenka Zając, której profil możesz odnaleźć tutaj, aby zostać profesjonalnym graczem potrzebne Ci jest nieco więcej niż dobry i wydajny komputer. W profesjonalnym graniu na poziomie zawodowym potrzebny jest nie tylko indywidualny talent. Niezwykle ważna jest także otaczająca grę kultura, warto już na początku dobrać sobie drużynę i uczyć się gry zespołowej

Najpierw warto opanować samą mechanikę gry. Oznacza to niestety długie i pracochłonne treningi. Warto skupić się na przyswojeniu konkretnych umiejętności, które są specyficzne dla każdej gry. Powinieneś trenować tak długo, aż zostaną one zakodowane w Twojej pamięci mięśniowej. 

Oczywiście bycie dobrym graczem w jakiejś grze to jedynie część sukcesu. Druga połowa to niewątpliwie konieczność nawiązywania kontaktów z ludźmi, którzy pomogą Ci zajść jeszcze dalej na drabinie kariery. W pewnym momencie musisz zacząć grać w profesjonalnym teamie, najlepiej pod opieką trenera. Dopiero wtedy przyjdzie pora na profesjonalne zawody a kiedyś nawet największe międzynarodowe turnieje.

No Comment

Zostaw komentarz

Previous NieR Replicant ver.1.22474487139... - Lost Shrine, Grimoire Weiss, Book Smarts
Next Falcon i Zimowy Żołnierz - recenzja - nowy Kapitan Ameryka wkracza do akcji!