Zamek Inferno – mały sneak peek oraz podsumowanie AMA


Heroes Board Game, Cerberus

Zamek Inferno to oficjalny dodatek do Heroes Board Game, gry na którą czekam z niecierpliwością. Cieszy oko zatem każda aktualizacja oraz to, w jakim kierunku zmierzają prace. W czwartkowe popołudnie, tuż przed świętami, Archon Studio podzieliło się garścią świeżych informacji na temat postępów, część z nich dotyczy frakcji Inferno.

zamek Inferno Ifryt

Po ogromnym sukcesie na kickstarterze, Archon Studio postanowiło stworzyć jeszcze jeden dodatek do gry Heroes Board Game – zamek Inferno. Decyzja ta zapadła w trakcie kampanii crowdfundingowej, zaś wybór zdeterminowało głosowanie pośród Graczy, którzy wsparli sam projekt. Cieszę się, że padło na Kreegan. W końcu Anioły i Diabły to od niepamiętnych czasów zażarci wrogowie. Niestety jednak na jakiekolwiek treści związane z frakcją demonów zmuszeni byliśmy poczekać, ponieważ prace nad tym rozszerzeniem rozpoczęły się raptem parę tygodni temu. I oto jest! Mały sneak peek odnośnie piekielnych zastępów!

zamek Inferno Diablik

Oficjalnie ukazano pierwsze modele jednostek reprezentujących zamek Inferno. Są to Ifryt, Diablik oraz Cerberus. Przyznam szczerze, że figurki mają pazur. Skoro już rozmawiamy o armiach, warto poruszyć też kwestię tych, którzy te armie będą prowadzić. Na chwilę obecną Archon Studio rozważa wybór bohaterów takich jak Fiona lub Xyron. Podkreślono jednak, że nie są to wybory pewne. Wiele może się jeszcze zmienić, ponieważ na chwilę obecną definitywna decyzja jeszcze nie zapadła. Na dzień dzisiejszy osoby, które zamówiły grę Heroes Board Game za pomocą Kickstartera, otrzymają po czterech bohaterów z każdej frakcji. Twórcy potwierdzili także, że sam zamek Inferno również otrzyma czwórkę reprezentantów. I teraz bardzo ważna rzecz. Mamy kluczowe postaci występujące w Armagedon’s Blade, byłoby dziwnie, gdyby w komplecie zabrakło samego Xerona (Nie mylić z Xyronem!). Uważam, że ten bohater aż się prosi o miejsce w ścisłej czołówce.

Inferno Heroes Plansza

Wprowadzono także zmiany w polu bitewnym. Pierwotnie plansza miała tylko trzy rzędy na rozstawienie wojsk. Na prośbę Graczy dodano dodatkową kolumnę, co ma na celu znacząco urozmaicić walkę. Wersja 2.0 z pewnością zapewni więcej możliwości strategicznych. W wersji 1.0 każda frakcja miała otrzymać małe planszetki do walki, które odpowiadały kolorystyce poszczególnych zamków. Zostały one jednak zastąpione jedną, solidną, składaną planszą do prowadzenia bitew. Wielu Graczy ma zastrzeżenie, że teraz nie będzie można skopać nekromantów na śniegu. Wydaje mi się jednak, że lepsza jakość wykonania rekompensuje brak urozmaicenia.

Inferno Heroes Miasto

Mamy również zmiany w mieście. Nie musimy się martwić, że nasze akrylowe kostki, czy budowle będą uciekać lub nierówno leżeć. Zmianę wprowadzono także u bohaterów, tworząc miejsce na bloczki. Z całą pewnością wpłynie to na jakość rozgrywki. Granie będzie teraz mniej kłopotliwe, nawet jeżeli ktoś przez przypadek poruszy stołem lub niechcący coś potrąci.

A jeśli ktoś zastanawia się, czy w ogóle Heroes Board Game przypadnie mu do gustu, Archon Studio przygotowało małą niespodziankę. Twórcy tego zacnego tytułu zapowiadają, że w niedalekiej przyszłości planują przeprowadzić wiele testów w następujących lokalizacjach:

  • Chaos Games – Piła
  • Fani Gier – Warszawa
  • Druga Era – Poznań
  • Fantasmagoria – Gniezno
  • Szczecinecki Klub Fantastyki – Szczecinek
  • Planszownia – Grodzisk Inowrocławski
  • Klub Fantastyki Cerber – Inowrocław

Uwaga! Dnia 28 Grudnia w godzinach 18-22 odbędzie się kolejna już prezentacja prototypu pod adresem Break 147, Zamieniecka 80, Warszawa.

To zatem doskonała okazja, by przetestować grę, spotkać się z innymi fanami, porozmawiać i spędzić czas w towarzystwie planszówkomaniaków. Więcej informacji, a mianowicie KIEDY EVENTY, otrzymamy na początku 2023 roku. Nie spodziewałbym się jednak, że podczas testów ujrzymy sam zamek Inferno, gdyż projekt nie jest jeszcze ukończony. Z perspektywy czasu, w tytule wprowadzono solidną porcję poprawek. Nie jest jednak powiedziane, że to, co zobaczymy w wyżej wymienionych klubach to już finalny produkt. Ostateczna wersja tego tytułu trafi do akceptacji przez Ubisoft dopiero w sierpniu 2023. Do tego czasu, po licznych testach na terenie Polski, wiele rzeczy może jeszcze ulec zmianie.

Archon Studio AMA | #14 | 23.12.2022

A teraz czas na bonusik! Specjalnie dla was wyselekcjonowaliśmy najciekawsze pytanie z piątkowego AMA:

Q: Pytanie odnośnie kart bohaterów. Bardzo podoba mi się nowy design. Czy są jakieś plany, by zmienić szare tło na kolor odpowiadający konkretnej frakcji (Chodzi o dolną część karty, która została ostatnio zaktualizowana)?

A: To bardzo dobre pytanie. Zanotujemy tą sugestię i spróbujemy przedyskutować temat. Moim zdaniem jest to świetny pomysł.

Q: Czy egzemplarze Figurek będą mocno różnić się od tych zaprezentowanych na zdjęciach?

A: Mamy doświadczenie w tworzeniu figurek i zawsze staramy się, aby były one zrobione jak najlepiej. Drobne różnice między gotowymi figurkami, a modelami 3D to coś, czego nie jesteśmy w stanie uniknąć ponieważ używamy materiału PVC. Nie martwcie się jednak, dołożymy wszelkich starań, by was nie zawieść.

Q: Czy jest szansa na to, że gra zostanie wysłana wcześniej niż grudzień 2023?

A: Prawdopodobnie nie. Gra zawiera mnóstwo komponentów. Pośpiech to zły doradca, a my chcemy dopilnować, aby wszystko poszło dobrze od początku do końca.

Q: Czy w Pledge Managerze będzie można zakupić koszulki na karty?

A: Odpowiedź nie jest prosta. Nie chcemy robić dodatkowych rzeczy, które mogą w jakimś stopniu komplikować realizację projektu. Wypatrujcie jednak informacji, być może będziemy wiedzieć więcej, gdy wystartuje Pledge Manager.

Q: Graczom nie podoba się pomysł z jednym polem bitewnym, czy planujecie dodać plansze do walki na innym terenie? Czy plansza do walk będzie dwustronna? Czy możemy liczyć na więcej plansz?

A: Nasi dzielni testerzy skarżyli się na pole bitewne. Musieliśmy zatem stawić czoła głównym zarzutom. Stworzyliśmy grubszą i sztywniejszą planszę, by wyjść na przekór oczekiwaniom. Nim wyślemy grę, chcemy mieć pewność, że wszystko jest takie, jak być powinno. Myślimy nad stworzeniem dwóch plansz dwustronnych, lecz jest to wciąż temat do przedyskutowania przy następnej aktualizacji.

Q: Czy jest szansa na wizytę gdzieś na południu Polski? Na chwilę obecną można was spotkać tylko w centrum i na północy kraju.

A: Tak, lista naszych eventów zostanie rozszerzona wkrótce, do tego potrzeba nam jednak więcej osób, które zajmą się organizacją i będą nas dzielnie reprezentować. Na chwilę obecną wybieramy się tam, gdzie mamy dość dobry dojazd. Chcemy przetestować tytuł w jak najliczniejszym gronie, ponieważ zależy nam na waszych opiniach. Wkrótce wybierzemy się do trójmiasta, Warszawy, a także postaramy się trafić gdzieś w południowe tereny kraju. Warto jednak zaznaczyć, że podczas tych testów nie rozgrywamy całej rozgrywki, a jedynie kluczowe dla nas fragmenty, które chcemy poprawić.

I to już wszystko na dziś dzień. Drodzy czytelnicy, z całego serca chciałbym wam życzyć zdrowych, radosnych, wesołych i pogodnych świąt!

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio God of War Ragnarok otrzyma Nową Grę Plus w 2023
Następny Warhammer 40,000 Darktide - Recenzja - Jeden krok w przód, dwa kroki w tył