Zapowiedziano Forever Skies wcześniej znane jako Project Oxygen


Studio Far From Home zapowiedziało Forever Skies czyli survival akcji z perspektywy pierwszej osoby dziejący się na zniszczonej Ziemi kilkaset lat w przyszłości. W póki co nieokreślonym czasie gra ukaże się we wczesnym dostępie na platformie Steam, w pełnej wersji również na konsole nowej generacji. Na pierwszym zwiastunie zobaczymy styl graficzny, fragment świata gry oraz to na czym będzie polegała rozgrywka.

W grze wcielamy się w samotnego naukowca powracającego na Ziemie długo po globalnej katastrofie ekologicznej, która sprawiła, że Ziemia nie była już przyjazna dla człowieka. Będziemy rozbudowywać i kontrolować wysoko rozwinięty technologicznie statek, który będzie służył nam jako środek transportu, schronienie, laboratorium, a także warsztat, w którym będziemy badać tajemnicze substancje oraz tworzyć narzędzia. Jak to w grze survivalowej będziemy szukać jedzenia, zasobów oraz eksplorować ruiny zarówno pod toksyczną warstwą pyłu jak i nad nią. Dlaczego ta warstwa tu jest i skąd się wzięła? O tym przekonamy się w grze.

Struktury powyżej chmury pyłu zostały wzniesione ze względu na wspomnianą katastrofę. Ludzie nie mogli już przeżyć w nisko położonych budynkach jak wcześniej przez co zaczęli budować masywne wieże.

Analizując zeskanowane przedmioty będziemy mogli przy pomocy inżynierii odwrotnej odzyskiwać zagubioną technologię. Odkryjemy nowe sposoby zdobywania jedzenia, zasobów, nowe narzędzia i więcej. Przy okazji poszukiwań z czasem również dowiemy się co stało się na Ziemi, że ją straciliśmy.

Forever Skies w pierwszych fazach wczesnego dostępu będzie jedynie singleplayerowym doświadczeniem, ale z czasem pojawi się również tryb co-op. Wersja konsolowa będzie miała premierę kiedy wszystkie aktualizacje zostaną wydane na PC, z co-opem włącznie

 

Poprzednio Halo - W jakiej kolejności grać?
Następny Planszowe donosy z tygodnia vol.10