Zapowiedziano Still Wakes the Deep – Z mgły wyłania się coś nowego!


Chwalony przez krytyków deweloper The Chinese Room i wydawca Secret Mode opublikowali pierwszy zwiastun rozgrywki z gry narracyjnej typu horror Still Wakes the Deep, który zadebiutował w dzisiejszym Xbox Partner Preview.

Ten pierwszy rzut oka na Still Wakes the Deep oferuje zapierające dech w piersiach spojrzenie na wyjątkową scenerię gry: platformę wiertniczą Beira D położoną u wybrzeży Szkocji.

Still Wakes the Deep - Gameplay Reveal - Xbox Partner Preview

Podzielony na dwie części zwiastun rozgrywki rozpoczyna się po katastrofalnym zdarzeniu, które wstrząsnęło platformą wiertniczą, a protagonistka Caz McLeary zostaje uwięziona pod rozpadającą się obudową Beira D i desperacko szuka drogi do bezpieczniejszego miejsca. Widzowie są następnie przenoszeni do klaustrofobicznych wnętrz platformy wiertniczej, gdzie Caz musi poruszać się po wąskich przestrzeniach i przechodzić przez zalane korytarze, aby uniknąć wykrycia przez nieznane zagrożenie, które znalazło się na pokładzie…

Still Wakes the Deep to powrót do gatunku horroru narracyjnego w pierwszej osobie od studia The Chinese Room, twórcy takich cenionych przez krytyków gier jak Amnesia: A Machine for Pigs, Everybody’s Gone to the Rapture, Dear Esther i wyczekiwanego Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2. Still Wakes the Deep ma ukazać się w 2024 roku na PC, Xbox Series X|S i PlayStation®5. Będzie również dostępna w ramach Xbox Game Pass i PC Game Pass.

W Still Wakes the Deep gracz wciela się w rolę pracownika platformy wiertniczej na morzu, walczącego o życie podczas gwałtownej burzy, w niebezpiecznym otoczeniu i lodowatych wodach Morza Północnego. Wszelkie linie komunikacji zostały zerwane. Wszystkie wyjścia są zablokowane. Pozostaje tylko stawić czoła nieznanemu zagrożeniu, które znalazło się na pokładzie.

O Secret Mode

Secret Mode to wydawnicze skrzydło nagradzanej firmy Sumo Group Ltd. Naszym celem jest publikowanie projektów opracowanych wewnętrznie przez każde z naszych 18 studiów rozwoju gier w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Europie i Indiach, a także przez niezależnych deweloperów gier. Wierzymy, że gry są dla wszystkich i że kreatywność nie ma granic. Wierzymy, że jakość i zabawa są najważniejsze.

O The Chinese Room

Założone w 2010 roku studio The Chinese Room – studio Sumo Digital – to zdobywające nagrody studio z Brighton, które opracowało takie gry jak Dear Esther, Amnesia: A Machine for Pigs, Everybody’s Gone to the Rapture, Little Orpheus oraz wyczekiwane tytuły Still Wakes the Deep i Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2. Dążymy do tworzenia światów, postaci i narracji, które są wciągające, bogate i emocjonalne. Jako ludzie, zawsze opowiadaliśmy historie i graliśmy w gry. To, co możemy robić każdego dnia, jest niesamowite.

The Chinese Room jest częścią nagradzanej rodziny studiów Sumo Digital. Założona w 2003 roku i obchodząca w tym roku 20. rocznicę, Sumo Digital zatrudnia ponad 1300 pracowników na całym świecie w Wielkiej Brytanii, Europie, Indiach i Kanadzie. Jest znana ze swojej wszechstronności, własnej technologii i kreatywności w portfolio gier obejmującym tytuły dla głównych wydawców, takich jak Microsoft, Sony, Sega i 2K.

Poprzednio Odkrywanie przyszłości: jak technologia kształtuje nasze życie
Następny Starfield - Ranking najlepszych kokpitów - Poradnik