Na to czekali zdecydowanie wszyscy fani serii gier Warcraft, zwłaszcza ta grupa osób która w World of Warcraft przestała grać z uwagi na zmiany jakie nastąpiły w tej masowej grze MMORPG.

Na Blizzcon 2018 firma Blizzard zapowiedziała odświeżoną wersję jednej ze swoich zdecydowanie najlepszych gier. Warcraft 3, bo to o nim mowa otrzyma odświeżoną grafikę. Ale nie tylko nową rozdzielczość tekstur jak to było na przykład przy Starcraft: Remastered. Wszystkie obiekty w grze zostały utworzone na nowo, dzięki czemu grafika wygląda naprawdę olśniewająco.  Chociaż i tak przyczepiłbym się do paru rzeczy, ale to na końcu wpisu.

Co otrzymamy w nowej wersji klasycznego Warcraft 3? Poniżej informacje ze strony producenta:

Epicka opowieść

Założenie Orgrimmaru. Upadek Lordaeronu. Rządy Płonącego Legionu. Tyrania Króla Lisza. W Warcraft III: Reforged zarówno weterani serii Warcraft, jak i nowi gracze będą mogli przeżyć te monumentalne wydarzenia w historii Azeroth jak nigdy dotąd.

Pole bitwy czeka

Graj, przyjmując punkt widzenia jednej z czterech niepowtarzalnych ras: potężnych orków, szlachetnych ludzi, długowiecznych nocnych elfów oraz potwornej Plagi nieumarłych. Zbieraj surowce, zbuduj swoją bazę i zbierz armię. Zwerbuj potężnych bohaterów, którzy poprowadzą twe oddziały do walki na śmierć i życie z bezlitosnymi przeciwnikami. Zniszcz bazę wroga, aby zwyciężyć!

Monumentalne kampanie

Przeżyj raz jeszcze wydarzenia znane z gier Warcraft III: Reign of Chaos i The Frozen Throne. Ciesz się opowiedzianą na nowo epicką opowieścią z ponad czterema godzinami odświeżonych przerywników filmowych i uaktualnionym dubbingiem, które tchną nowe życie w najwcześniejsze interpretacje pierwszoplanowych bohaterów Azeroth. Weź udział w ponad 60 misjach dla jednego gracza, które rozgrywają się na kontynencie Kalimdoru, w Północnej Grani, Lordaeronie i nie tylko.

Odświeżona grafika

Wszystkie postacie, budowle i elementy otoczenia zostały odtworzone na nowo, tak aby uwydatnić głębię, rozmach i niepowtarzalność tego surowego świata fantasy. Zobacz klasyczne jednostki z gry Warcraft III w niesamowitej jakości 4K i z nowymi animacjami, dzięki którym ożyją na twoich oczach jak nigdy dotąd.

Edytor Światów i mapy niestandardowe

Powróć do korzeni serii – do gry, od której wszystko się zaczęło. Odkryj ogromne uniwersum współtworzone przez graczy: gry reprezentujące gatunki takie jak tower defense, MOBA, ARPG, survival i wiele innych albo stwórz własną grę, korzystając z ulepszonego Edytora Światów.

Nowoczesny system dobierania graczy

Mierz się z przeciwnikami w ramach nowoczesnego systemu dobierania graczy, wchodź do poczekalni gier dowolnych i łącz się ze znajomymi przy pomocy aplikacji Blizzard Battle.net. Unowocześniony interfejs użytkownika i mnóstwo usprawnień poprawiających komfort gry sprawią, że dużo łatwiej będzie ci zanurzyć się w świecie Warcraft III.


Oprócz tego, gracze otrzymają także różne bonusy do innych gier ze stajni Blizzarda. O ile zakupią wersję wzbogaconą o nazwie Spoils of War Edition. Wtedy to w nasze ręce wpadnie niecodzienny wierzchowiec do World of Warcraft – krwawiący oraz sypiący się Wóz Mięsa, czyli chyba najlepsza broń oblężnicza z Warcraft 3. Pokaż swoim wrogom co zrobisz z ich ciałami.

Dodatkowo dostaniemy także rewers do talii z gry Hearthstone oraz jeszcze nieznane nagrody do innych gier ze stajni Blizzarda. I co ciekawe, nie tylko do Diablo 3 oraz Starcraft 2, ale także i do Starcraft: Remastered.

Co myślę o Warcraft III Reforged?

Po pierwsze, nowe modele są fenomenalne i dokładnie oddają to co pamiętam z Warcraft 3. Brakuje mi zdjęć z Frozen Throne, tam było dużo znacznie ciekawszych jednostek, ale pewnie te informacje zostaną ujawnione wkrótce. Z drugiej jednak strony, obok naprawdę świetnych modeli postaci, otrzymaliśmy naprawdę beznadziejne tekstury otoczenia. Wszystko na tych zdjęciach wydaje się takie bieda puste, jakbyśmy grali w grę z maksymalnie odpalonymi modelami postaci i minimum szczegółów otoczenia.

Druga sprawa, to data premiery. Jest ona obecnie zapowiedziana na Grudzień 2019. 2019 …………… Czyli po kolejnym Blizzconie. Gra na materiałach zdaje się praktycznie gotowa, a tutaj taka niespodzianka. Szkoda, naprawdę szkoda. Zdążymy zapomnieć o tej grze na pół roku i potem wróci do nas na kolejnym Blizzconie. Ale trailer pokazuje czego możemy się spodziewać. Widać jednak pewne niedociągnięcia, na przykład brak animacji nekromanty podczas strzelania w około 0:22 sekundzie.

Warcraft III: Reforged Gameplay Trailer

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści - Recenzja - Najlepsza karcianka dla jednego gracza
Następny Ubongo 3D - Recenzja - Tetris na planszy