Zmiany w Playstation Plus


Od jakiegoś czasu mogliśmy usłyszeć przecieki nt. projektu Spartacus czyli połączenia Playstation Plus oraz Playstation Now. Teraz Sony potwierdziło to oficjalnie i usługa Playstation Plus zostanie rozbita na trzy różne, o różnych cenach i zawartościach. Subskrybcja najpierw będzie dostępna w Azji, a w Europie i Ameryce Północnej prawdopodobnie w czerwcu.

Essential

Standardowe PS Plus zostanie zmienione na Playstation Plus Essential i będzie działało tak samo jak wcześniej. Jeżeli w trakcie zmiany serwisu będziemy dalej zasubskrybowani, to nic się nie zmieni, dalej będziemy mieli te samą funkcjonalność czyli darmowe gry, przestrzeń w chumrze, multiplayer i zniżki.

Extra

PS Now zostanie połączone z PS Plus i stanie się Playstation Plus Extra, które będzie kosztowało 15USD/mies. i 100USD/rok i będzie zawierało ~400 gier na PS4 i PS5 zarówno od Sony jak i innych wydawców. Czyli jeżeli ktoś jest aktualnie subskrybentem PS Now to jego subskrybcja zostanie przekształcona właśnie w subskrybcje Extra.

Premium

Playstation Plus Premium w zestawie będzie zawierało dodatkowe ~340 gier w porównaniu z Extra, limitowane czasowo triale gier oraz streamowanie gier z chmury na PC. Będzie kosztowało 18USD/mies. i 120USD/rok. Dodatkowe gry w Premium skupione będą głównie na wcześniejszym katalogu Playstation z grami z PS2, PS3 i PSP. Gry z PS3 będą dostępne jedynie streamowane z chmury, ale niektóre klasyki ze wsteczną komatybilnością będą mogły być pobrane.

Deluxe

Playstation Plus Deluxe będzie oferowało to co Premium, ale w regionach gdzie Sony nie oferuje jeszcze streamowania gier z chmury. Cena prawdopodobnie będzie odpowiednio niższa, ale jeszcze nie wiadomo ile będzie kosztować.

Potwierdzone gry w Extra i Premium na premiere:

  • Death Stranding
  • God of War
  • Marvel’s Spider-Man
  • Marvel’s Spider-Man: Miles Morales
  • Mortal Kombat 11
  • Returnal (PS5)

 

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Przygody Robin Hooda - recenzja - odkrywanie Sherwood na nowo
Następny Co obejrzeć w weekend? Kwiecień na HBO MAX, NETFLIXIE I W KINIE