Zombicide: Czarna Plaga – Unboxing Gry


Witajcie 🙂 dawno mnie tutaj nie było a to wszystko z racji zamieszania związanego z przeprowadzką. Było trochę zachodu, ale już do Was wracamy. Dzisiaj przygotowałam dla Was unboxing naszego nowego nabytku, mianowicie chodzi o grę Zombicide: Czarna Plaga od wydawnictwa Portal Games.

Zombicide to gra kooperacyjna przeznaczona specjalnie dla od jednego do sześciu graczy, w której wcielamy się w bohaterów ocalałych podczas apokalipsy zombie i stawiamy czoła hordom wygłodniałych mózgów Zomiabków. To tak w dużym skrócie, w rzeczywistości jest duużo gorzej 🙂

Zanim jednak zajrzymy do pudełka, czas zajrzeć do filmiku! Łapki w górę i suby mile widziane 🙂


Subskrybuj nasz kanał na YouTube

Tak się prezentuje opakowanie do gry Zombicide: Czarna Plaga, jest ogromne, ciężkie, skrywa w środku niespodziankę. Grafiki raczej mroczne, tak samo jak i tematyka gry. Wykonanie bardzo dobre, jakość jest zadowalająca, pudło jest z solidnej tektury.

Mamy i instrukcję, sama książeczka, jest niezwykle gruba. W środku masa zasad i przeróżnych reguł gry, trzeba się nastawić na dłuższe jej studiowanie.

Wewnątrz opakowania znajdziemy również całkiem sporą ilość żetonów. Żetony bardzo wprowadzają do klimatu gry, są bardzo atrakcyjne graficznie oraz wykonane z dobrej jakości materiałów.

Mamy i kości niezbędne do gry.

Idąc dalej w pudełku znajdziemy również kafle terenu, które zmieniają się w zależności od scenariusza i jego poziomu trudności. Kafle świetnie wykonane, grube, nie odkształcają się.

Te kolorowe kółeczka, to nakładki, które wkłada się na podkładkę dla naszych figurek bohaterów. Fajna sprawa.

Tutaj mamy znaczniki w kolorach nakładek na podstawki, każdy kolor dla innego bohatera. Te znaczniki wkłada się w specjalne miejsca na planszach graczy.

W dużym pudełku znajdziemy jeszcze jedno, przeznaczone na bardziej newralgiczne elementy gry oraz na figurki. W środku znajdziecie wypraskę, więc figurki są bezpieczne.

Innowacyjne plansze graczy, wykonane z plastiku jak dla mnie są totalnym hitem. Bardzo fajnie się z nimi pracuje podczas gry.

Tak wygląda drugie pudełko w środku, jak widzicie mamy tu wyżej wspomniane plansze graczy, karty, znaczniki oraz dwa piętra figurek. Będzie co malować!

Poprzednio Frostpunk - Recenzja - Zimna gra od twórców This War of Mine
Następny NCWW - Najlepsza gra planszowa na miesiąc maj