Zombicide: Zielona Horda – Ruszyła Przedsprzedaż!


Zombicide: Czarna Plaga to jedna z moich bardziej ulubionych kooperacyjnych gier planszowych. Wynika to z kilku czynników, a głównymi z nich są bardzo ładne wykonanie, świetny klimat fantasy oraz lekka nutka czarnego humoru.

Bardzo pozytywnie przyjąłem informacje o tym, że Portal Games zamierza wydać u nas samodzielny dodatek do tej świetnej gry planszowej. Zombicide: Zielona Horda, bo to o niej mowa, już 15 lutego pojawiła się w wybranych sklepach internetowych w formie przedsprzedaży. Oprócz dużego dodatku, jako bonus każdy zamawiający otrzyma też mniejszą paczkę z dodatkowymi figurkami Abominarata (niczym Scaveński Rat Ogre) oraz Dr. Stormcrow.

Zombicide: Zielona Horda

Fabularnie Zombicide: Zielona Horda jest osadzony w terenach leśnych, daleko od zamku który znamy z Czarnej Plagi lub dodatku: Zombicide: Wulfsburg. Otóż tym razem nasi śmiałkowie będą mieli nieprzyjemność walczyć z hordami zombie – orków. W grze tej, podobnie jak w Czarnej Pladze, gracz kontroluje od jednego do sześciu bohaterów i wspólnie z towarzyszami będziemy próbować przedzierać się przez hordy potworów i wykonywać kolejne zadania. Gra ma zaoferować nam 10 misji i możliwość tworzenia własnych, unikalnych zadań.

Rozgrywka dalej też polega na rozwoju postaci oraz kolekcjonowaniu ekwipunku. Dzięki temu odblokowujemy nowe umiejętności oraz silniejsze ataki. Będziemy mogli dodawać dodatkowe kości do naszych rzutów lub też wykonywać ekstra akcje. Każda z postaci posiada też swoje unikalne zdolności, dzięki czemu rozgrywka każdą z nich bardzo się od siebie różni.

Gra kooperacyjna jest wskazana, gdyż przegrywają tutaj wszyscy, tak samo jak wygrywają wszyscy. Dlatego też z naszymi towarzyszami będziemy wymieniać się ekwipunkiem oraz informacjami. Sprytnie będzie także wspólnie ustalać strategię. Do naszych celów będzie nie tylko pokonywanie nekromantów czy potężnych, orczych abominacji. Będziemy musieli także ratować ocalałych lub zdobywać zapasy pozwalające nam przetrwać.

Zawartość Pudełka

Zawartość pudełka Zombicide: Zielona Horda to konkret z najwyższej półki (i sama gra będzie zajmowała sporo miejsca na naszej półce). Poniżej lista wszystkich elementów oraz grafika prezentująca skarby które znajdziemy w olbrzymim pudełku Zombicide: Zielona Horda.

 • 9 kafelków gry;
 • 6 figurek ocalałych z kartami ocalałych;
 • 65 figurek orków zombie;
 • MACHINA OBLĘŻNICZA!!!
 • 48 wskaźników;
 • 6 kolorowych podstawek dla ocalałych;
 • 6 plansz ocalałych
 • 6 kości
 • 68 znaczników
 • 133 mini karty
 • karta pomocy wyjaśniająca działanie Trebusza;
 • 54 karty zombie

I oczywiście zamawiając w przedsprzedaży otrzymujecie wcześniej wspomnianą abominację o wdzięcznej nazwie Abominarata oraz nowego ocalałego Dr. Stormcrow z potrzebnymi figurkami oraz kartami. Warto także wspomnieć, że Zombicide: Zielona Horda jest osadzona w tych samych czasach oraz uniwersum co Zombicide: Czarna Plaga oraz Zombicide: Wulfsburg. Dzięki temu możemy bez problemów łączyć wszystkie te dodatki tworząc np. mieszane talie zombie lub przygotowując pojedynczą niespodziankę w postaci Orkowie Abominacji w standardowym scenariuszu. Tak samo możemy korzystać z ulubionych ocalonych w kampanii Zielonej Hordy oraz tworzyć scenariusze mieszane.

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Nightflyers - Recenzja - Na takie Science Fiction nie czekałem
Następny E-sport – gdzie śledzić zmagania graczy?