Baldur’s Gate 3 Tryb Honorowy – 10 najważniejszych porad


Baldur’s Gate 3 wprowadza nowy i niezwykle wymagający tryb rozgrywki zwany Honor Mode lub też Trybem Honorowym. Ten tryb oferuje brutalne, wyczerpujące i stresujące wrażenia z gry z tylko jednym plikiem zapisu dozwolonym. Jeśli Twoja cała drużyna zostanie pokonana, gra zakończy się na zawsze. Aby pokonać Honor Mode, będziesz potrzebować całej pomocy, jaką możesz uzyskać. Ten poradnik do Baldur’s Gate 3 zwiększą Twoje szanse na przeżycie.

Najtrudniejszy tryb gry Baldur’s Gate 3, Honor Mode, jest już dostępny. Tryb Honorowy nie daje praktycznie żadnych szans na pomyślne przejście za pierwszym podejściem do gry. Jest to brutalny, wyczerpujący i stresujący tryb gry. Ze względu na możliwość zapisywania tylko jednego stanu gry, nie ma możliwości cofnięcia błędów poprzez zapisywanie i wczytywanie gry. Jeśli cała Twoja drużyna zostanie pokonana, gra się zakończy. Aby pokonać Honor Mode, będziesz potrzebować całej pomocy, jaką możesz uzyskać. Nasz poradnik do trybu honorowego w Baldur’s Gate 3 powinny zwiększyć Twoje szanse na przeżycie w świecie Baldur’s Gate 3.

Zobacz też inne zmiany, jakie zostały dodane w ostatniej dużej aktualizacji do Baldur’s Gate 3

Planuj swoje przejście gry Baldur’s Gate 3

Niezwykle trudny tryb Honor Mode w Baldur’s Gate 3 wymaga starannego planowania i strategii. Nawet jeśli masz doświadczenie w grze (a bez tego lepiej nie podchodź do tego trybu), musisz dokładnie rozważyć każdy ruch, aby przetrwać. Pamiętaj, że niektóre obszary i przeciwnicy mogą być zbyt trudne przed osiągnięciem wyższych poziomów doświadczenia. Skoncentruj się na pokonaniu bossów takich jak Owlbear na początku gry, a bardziej wymagających przeciwników takich jak Nere dopiero po osiągnięciu co najmniej 5 poziomu. Pamiętaj również, że wrogowie w Honor Mode posiadają Legendarny Atak, który może zadać poważne obrażenia. Dlatego warto mieć przy sobie mikstury Niewidzialności, które mogą umożliwić ucieczkę z niebezpiecznych sytuacji. W przypadku zagrożenia upadkiem całej drużyny, wypij Miksturę Niewidzialności i bezpiecznie wycofaj się z pola bitwy. BG3 Honor Mode jest niezwykle wymagającym trybem gry, ale z odpowiednim przygotowaniem i taktyką istnieje szansa na pomyślne przejście. Nie bój się przegrywać i wyciągać wniosków z porażek. Z każdą próbą poznasz lepiej nowe zasady i wyzwania Honor Mode, zwiększając swoje szanse na sukces.

Zbalansuj jedną drużynę i się jej trzymaj!

Równowaga drużyny jest niezbędna w każdym trybie gry, ale jest jeszcze ważniejsza w trybie Honor Mode. Korzystanie z Withersa do respecyfikacji postaci jest kluczowe dla utrzymania zrównoważonego zespołu, który może zarówno drenować wrogów, jak i pozostawać przy życiu wystarczająco długo, aby nie doprowadzić do porażki całej drużyny. Warto zapoznać się z przewodnikami po budowach postaci, aby znaleźć najlepsze kombinacje dla swojej drużyny. Do tego zachęcam do grania jednym i sprawdzonym składem drużyny totalnie olewając innych członków drużyny. Maksymalnie ich rozwijaj, dawaj im jak najlepszy sprzęt i szukaj sposobów, jak mogą nawzajem się wspierać.

Nie używałeś alchemii przy pierwszym podejściu? Czas to zmienić!

Po kilku potyczkach w Akt I szybko zrozumiesz, jak przydatne są mikstury. Nie chodzi tylko o leczenie lub usuwanie debuffów. W Baldur’s Gate 3 Honor Mode mikstury warto rzucać i mogą równie szybko odwrócić losy bitwy jak konsumpcyjne. Zaopatrz się w solidny rzucalny przedmiot, aby go rzucić w celu spowolnienia, uwięzienia wroga lub nawet zmuszenia go do skoku z pobliskiego klifu. Możesz w ten sposób także awaryjnie uleczyć swojego towarzysza.

Unikaj opcjonalnych walk do końca rozdziału w Baldur’s Gate 3

Nie każda konfrontacja wymaga walki. W Baldur’s Gate 3 Honor Mode unikanie walk jest często najmądrzejszym wyborem. Wykorzystaj dyplomację, perswazję i czary lub przedmioty oczarowania, aby uspokoić sytuacje w pokojowy sposób. Minimalizując niepotrzebne bitwy, znacznie zwiększasz swoje szanse na przeżycie. Jeżeli jakaś opcjonalna walka nie jest możliwa do pominięcia, a może sprawić problemy (np. walka z wiedźmą) to wróć do niej pod koniec rozdziału, kiedy bohaterowie będą maksymalnie rozwinięci.

Brakuje Ci barda lub paladyna? Wynajmij najemnika

Wynajem pracowników obozowych może znacznie poprawić Twoje szanse w trybie Honor. Chociaż niektórzy mogą uznać to za strategię naciągającą, głównym celem jest przeżycie, a nie imponowanie bogom Dungeons and Dragons. Wykorzystaj rzucanie zaklęć w obozie, aby wzmocnić swoją drużynę niezbędnymi buffami do pokonania każdego wyzwania. Kapłani, w szczególności, mogą zwiększyć Twoją wytrzymałość i chronić Cię przed debuffami takimi jak trucizna czy paraliż. Ponadto Withers może wskrzesić poległych towarzyszy, oszczędzając cenny czas w bitwie.

Lepiej kogoś wskrzesić niż uleczyć

W trybie Honor w Baldur’s Gate 3 często nie warto tracić czasu na leczenie i wskrzeszanie towarzyszy. Czasami lepiej skupić się na jak najszybszym zakończeniu walki. Jeśli wiesz, że towarzysz zostanie szybko powalony ponownie, lepiej go zostawić i skupić się na innych strategiach. Możesz nawet wykorzystać towarzyszy o niższym poziomie zdrowia jako żywe tarcze, aby przyciągnąć uwagę wrogów, podczas gdy ty ich zwalczasz. Chociaż może to wyglądać na tanią taktykę, w Honor Mode czasami trzeba zrobić wszystko, aby przeżyć, a wskrzeszanie towarzyszy kosztuje grosze, często taniej niż cenne zaklęcia czy coraz rzadsze mikstury lecznicze.

Jak wskrzeszać towarzyszy w Baldur’s Gate 3?

Naucz się swoich przeciwników w Baldur’s Gate 3

Przed rozpoczęciem walki należy poznać swoich przeciwników. Próba podjęcia się najtrudniejszego poziomu trudności bez wcześniejszego doświadczenia na niższych poziomach jest niewskazana. Gra na niższych poziomach trudności pozwoli Ci zdobyć cenne informacje na temat taktyk walki i strategii debuffowania wrogów, dzięki czemu będziesz mógł się skutecznie przygotować, dlatego gorąco zachęcam, by nie zaczynać swojej gry w Baldur’s Gate 3 właśnie od tego trybu. Ponadto Honor Mode w Baldur’s Gate 3 wprowadza Legendarne Akcje dla wrogów, które mogą szybko wyeliminować Twoją drużynę, co podkreśla potrzebę dokładnego zrozumienia tych mechanik.

Inicjatywa jest ważniejsza niż zwykle!

Inicjatywa jest kluczowa w trybie honoru. Jeśli możesz ruszać się pierwszy i zadać potężne ciosy, znacznie zwiększasz swoje szanse na szybkie pokonanie wrogów. Szybkość jest jednym z kluczowych wskazówek, o których należy pamiętać podczas gry w Baldur’s Gate 3 Honor Mode. Jeśli Twój wskaźnik Zręczności nie jest wysoki, skoncentruj się na wyposażeniu przedmiotów zwiększających Inicjatywę.

Często resetuj swoje postacie

Jedną z najprostszych strategii dla Baldur’s Gate 3 Honor Mode jest jak najszybsze przebudowanie towarzyszy. Możesz znaleźć Withersa, NPC do respecyfikacji, na początku gry, aby dodać go do swojego obozu. Jednak może to być niebezpieczne przedsięwzięcie, ponieważ czeka Cię walka z nieumarłymi. Jeśli jesteś ostrożny, czekaj, aż pojawi się naturalnie i regularnie korzystaj z jego usług. Withers pobiera tylko 100 sztuk złota za przebudowę, co czyni go przystępną cenowo opcją dostosowania drużyny do różnych bitew.

Przeprowadź zwiad zanim wskoczysz do walki

W trybie Honor Baldur’s Gate 3, antycypowanie nieoczekiwanych sytuacji staje się kluczowe. Jeśli na Twojej drodze znajdują się ukryte pułapki, wyślij do ich rozbrojenia postać o najwyższych umiejętnościach w tym zakresie, zostawiając resztę drużyny w bezpiecznym miejscu. Zapobiegniesz w ten sposób przypadkowemu ich uruchomieniu, które może być katastrofalne na tym poziomie trudności. Ponieważ pułapki mogą wyrządzić znaczne szkody, nie chcesz, aby Twoja drużyna została wyeliminowana jeszcze przed rozpoczęciem bitwy.

Poprzednio COCO - recenzja - morze wylanych łez...
Następny Wszystko co wiemy o serialu Star Wars: The Acolyte