Jak aktywować klucze na platformie GOG?


GOG to polska platforma, na której możemy aktywować różne gry, głównie starsze produkcje, o które nie zadbali właściciele innych platform. Oczywiście pojawia się tam też dużo nowych gier, w każdym jednak razie, niezależnie czy grasz w starsze produkcje czy też nowe, tutaj dowiesz się jak aktywować klucz na omawianej platformie.

GOG to bez żadnej dyskusji moja ulubiona platforma ze wszystkich dostępnych i nie chodzi tylko o to, że jest to Polski produkt (chociaż ta informacja także nie jest bez znaczenia). Dzięki synchronizacji innych bibliotek z praktycznie wszystkich programów gdzie możemy trzymać gry, otrzymujemy olbrzymi kombajn, który w jednym miejscu synchronizuje wszystkie biblioteki i łatwo możemy znaleźć gry niezależnie od tego, gdzie one są. W przypadku bardziej zatwardziałych graczy, którzy mają setki lub nawet tysiące gier na różnych platformach, jest to po prostu cudowna cecha. Dzisiaj jednak skupimy się na tym, jak aktywować klucze na platformie GOG.

1. Pierwszym co powinniśmy zrobić, to zarejestrować się na platformie GOG. Możesz to zrobić na stronie gog.com klikając opcję Zaloguj się i następnie rejestracja.

2. Przechodzimy całą procedurę rejestracji i aktywujemy swoje konto.

3. Potem to co powinniśmy zrobić, to pobrać platformę GOG Galaxy z oficjalnej strony. Możecie to zrobić tutaj.

4. Alternatywnie możecie zalogować się na stronie i aktywować klucz bezpośrednio tam – https://www.gog.com/redeem. Po wpisaniu tutaj klucza, gra będzie możliwa do pobrania bezpośrednio ze strony gog, wchodząc do swojego konta (wskazując je na górze) i klikając biblioteka gier. Tam każda z gier powinna mieć możliwość pobrania instalatora bezpośrednio na komputer.

5. Jeżeli jednak pobrałeś aplikację i korzystasz z jej dobrodziejstw, do czego już zachęcałem wyżej, uruchom ją i zaloguj się na swoje konto. Możliwe, że będziesz musiał potwierdzić logowanie za pomocą linku wysłanego na maila.

6. Potem jak już uruchomisz aplikację i się zalogujesz, kliknij fioletowy przycisk dodaj gry i znajomych.

7. Potem klikamy aktywuj kod GOG i wpisujemy nasz kod. Po aktywacji, gry pojawią się w zakładce GOG.com

I to by było na tyle, GOG jako jedyna platforma posiada bardzo wygodne aktywowanie kluczy bezpośrednio na stronie, jednak gorąco zalecam by pobrać samą aplikację, gdyż posiada ona naprawdę wiele bardzo przydatnych dla graczy funkcji. Osobiście nie wyobrażam sobie już zarządzania moimi bibliotekami gier bez tej aplikacji. Zobacz także nasze pozostałe poradniki aktywacji kluczy na takich platformach jak Steam, EA App czy też Uplay.

Poprzednio Suicide Squad: Kill the Justice League - Twórcy mówią, że to nie live service, ale ...
Następny Gothic - Wszystkie Pancerze i gdzie je zdobyć - Poradnik