Najciekawsze premiery gier wideo – luty 2023


Styczeń nas bardzo rozczarował i tak naprawdę nie mieliśmy za wiele nowych tytułów, które warto było ogrywać. Na szczęście jednak passa się odwraca i czeka nas całkiem ciekawy luty.

Nie oszukujmy się, styczeń bardzo często jest martwym miesiącem, kiedy to nie ma zbyt wielu ciekawych premier gier. Styczeń spędziliśmy na ogrywaniu staroci oraz zaległych gier, które nie miały szczęścia bycia zrecenzowanymi wcześniej. Skończyliśmy i splatynowaliśmy świetnego Sonic Frontiers oraz odświeżyliśmy bardzo dobre Space Marine. Znaleźliśmy nawet czas, by rozpocząć bardzo długą serię z Dawn of War, gdzie mamy zamiar przejść wszystkie odsłony tej serii i finalnie zmieścić w jednym miejscu całą historię zakonu Krwawych Kruków. Czy to się uda, zobaczymy, bo luty prezentuje się naprawdę pozytywnie. Jakie premiery czekają nas w lutym 2023?

Deliver Us Mars

Data Premiery: 2.02.2023

Platformy: PlayStation 5, Xbox Series X/S, PlayStation 4, Xbox One, PC

Deliver Us Mars to kontynuacja wielokrotnie nagradzanej gry Deliver Us The Moon. Jest to klimatyczna przygoda science fiction, która pozwala doświadczyć życia astronauty. W grze wcielasz się w Kathy Johanson, najmłodszą astronautkę na Ziemi, która wyrusza na ostatnią misję statku Zephyra. Celem misji jest odzyskanie skradzionych przez tajemniczą organizację Outward statków kolonii ARKA, co ma zapewnić przetrwanie ludzkości. Gra pozwala na eksplorację powierzchni Marsa, przetrwanie w trudnym środowisku, rozwiązywanie zagadek i odkrywanie tajemnic organizacji Outward. Deliver Us Mars jest tworzone z wykorzystaniem silnika Unreal Engine, z muzyką kompozytora Sandera Van Zantena, animacją motion capture, oszałamiającą grafiką i cieniami oraz odbiciami stworzonymi metodą śledzenia promieni światła w czasie rzeczywistym.

Hogwarts Legacy

Data Premiery: 10.02.2023

Platformy:PlayStation 5, Xbox Series X/S, PC

Hogwarts Legacy to gra RPG, która pozwala graczom na przeżycie przygody w świecie Harry’ego Pottera, gdzie mogą oni stworzyć swoją własną postać i dostać się do Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Gra będzie mieć miejsce w XIX wieku, co oznacza, że gracze będą mogli odkrywać tajemnicze elementy historii i architektury słynnej szkoły. Jedną z ciekawych rzeczy w grze jest to, że gracze będą mogli wybrać swoją specjalizację magii, taką jak Transmutacja, Zielarstwo lub Alchemia i rozwijać swoje umiejętności w tym kierunku. Będzie też możliwość interakcji z postaciami znanymi z serii Harry Potter oraz poznawanie nowych postaci, które pojawiają się tylko w grze.

Wanted: Dead

Data Premiery: 14.02.2023

Platformy: PlayStation 5, Xbox Series X/S, PlayStation 4, Xbox One, PC

Wanted: Dead to gra akcji z elementami zręcznościowymi, w której gracz wciela się w postać najemnego zabójcy, który musi wykonać różne zlecenia, aby przetrwać w świecie pełnym przemocy i niebezpieczeństw. Gracz będzie musiał używać różnych rodzajów broni, takich jak pistolety, strzelby czy noże, aby przetrwać starcia z przeciwnikami. Gra oferuje również elementy skradania się, dzięki którym gracz może wykonać zlecenie z ukrycia.  Zlecenia, które trzeba wykonać są różne, od zabójstw na czele, po kradzieże czy ochronę. Gra oferuje również elementy rozwoju postaci, dzięki którym gracz może dostosować swojego bohatera do swoich potrzeb.

Wild Hearts

Data Premiery: 17.02.2023

Platformy: PlayStation 5, Xbox Series X/S, PC

WILD HEARTS to niezwykłe spojrzenie na gatunek gier łowieckich, w którym technologia pozwala na walkę z potężnymi i groźnymi bestiami, dysponującymi mocą natury. Gracze mogą stawić czoła tym stworzeniom samodzielnie lub współpracować z innymi graczami w płynnym trybie kooperacji. Gra WILD HEARTS jest produkowana przez Omega Force, japońskie studio odpowiedzialne za serię Dynasty Warriors, we współpracy z EA Originals. Przygotuj się na epicką przygodę w świecie fantasy, inspirowanym feudalną Japonią.

The Settlers: New Allies

Data Premiery: 17.02.2023 

Platformy: PC

The Settlers: New Allies to kolejna odsłona popularnej serii The Settlers, która cieszy się dużą popularnością wśród graczy na całym świecie. The Settlers: New Allies to gra strategiczna, w której gracz kontroluje swoją osadę i rozwija ją w celu zwiększenia potęgi i bogactwa. Gra polega na zarządzaniu zasobami, budowaniu budynków, handlu i walce z przeciwnikami. W grze pojawiają się nowe frakcje, jak również nowe budynki i jednostki, które pozwalają na jeszcze bardziej złożone rozgrywki.

Like A Dragon: Ishin!

Data Premiery: 21.02.2023

Platformy: PlayStation 5, Xbox Series X/S, PlayStation 4, Xbox One, PC

Yakuza: Like a Dragon: Ishin! to gra przygodowa z elementami akcji, opracowana przez studio Ryu Ga Gotoku. Jest to ósma część serii Yakuza i pierwsza, która została opracowana na konsolach nowej generacji. Akcja gry rozgrywa się w okresie Edo w Japonii i przedstawia nowego protagonistę, Ichibana Kasugę, który jest nisko postawionym członkiem rodziny yakuza Arakawa. Gra opowiada o tym, jak Ichiban zostaje zdradzony przez swoją rodzinę i wyrusza, aby oczyścić swoje imię i zemścić się. Gra oferuje środowisko otwartego świata, podobne do poprzednich części serii, a gracze mogą brać udział w różnych aktywnościach, takich jak granie w mini-gry i walki.

Company of Heroes 3

Data Premiery: 23.02.2023

Platformy: PC

Company of Heroes 3 to gra strategiczna typu RTS (real-time strategy), która przenosi graczy do czasów II wojny światowej. Gracze wcielają się w dowódców jednostek bojowych, kierując nimi w bitwach o kontrolę nad terenami Europy i Azji. Gra oferuje realistyczną i szczegółową rozgrywkę, z uwzględnieniem różnych czynników takich jak klimat, teren czy poziom zaawansowania technologicznego. Gracze mogą wykorzystać różnorodne jednostki i budynki do dyspozycji, takie jak piechota, czołgi, artyleria czy lotnictwo.

Sons of the Forest

Data Premiery: 23.02.2023

Platformy: PC

Sons of the Forest to przygodowa gra akcji, która osadzona jest w postapokaliptycznym świecie pełnym dzikości i niebezpieczeństw. Gracze wcielają się w rolę członka klanu, który musi walczyć o przetrwanie swojego plemienia i przemierzać niebezpieczne tereny. Gra oferuje rozbudowany system walki i eksploracji oraz różnorodne bronie i umiejętności do wykorzystania. Oprawa graficzna jest bardzo realistyczna i pozwala na pełne zanurzenie się w świecie gry. Sons of the Forest jest kontynuacją popularnej serii The Forest.

Destiny 2: Lightfall

Data Premiery: 28.02.2023

Platformy: PlayStation 5, Xbox Series X/S, PlayStation 4, Xbox One, Stadia, PC

Destiny 2: Lightfall to rozszerzenie, które oferuje graczom nowe doświadczenie z rozgrywką, zarówno pod względem fabularnym, jak i gameplayu. W grze pojawia się nowa wroga frakcja – „The Kell’s Rising”. Gracze muszą zbudować swoją siłę i zebrać sojuszników, aby stawić czoła nowym wyzwaniom i zagrożeniom. Rozszerzenie wprowadza również nowe mapy do trybu PvP oraz nowe modele broni i zbroi, które pozwolą graczom na jeszcze bardziej zaawansowane dostosowanie swoich postaci. Gracze mogą również odkrywać nowe tajemnicze miejsca w grze, w których znajdą skarby i przedmioty. Lightfall oferuje również nowy tryb rozgrywki – „The Deep Stone Crypt” – gdzie gracze mogą dołączyć do raidów z innymi graczami, aby stawić czoła trudnym wyzwaniom i zdobywać unikalne nagrody.

Scars Above

Data Premiery: 28.02.2023

Platformy: PlayStation 5, Xbox Series X/S, PlayStation 4, Xbox One, PC

Scars Above to zaawansowana gra przygodowa, w której gracz wciela się w rolę bohatera uwięzionego na tajemniczej, obcej planecie. Gracz musi walczyć o przetrwanie, zarządzając swoim zapasem amunicji, wykorzystując różnego rodzaju broń, a także tworząc przedmioty i gadżety, które pomogą mu przezwyciężyć liczne niebezpieczeństwa. Historia jest pełna zagadek i tajemnic, które gracz musi rozwiązać, aby odkryć prawdę o tym, co się wydarzyło i jak uciec z tej planety. Gra oferuje wiele trudnych wyzwań, ale także satysfakcjonujące doznania związane z pokonywaniem przeciwności losu.

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Donkey Kong walczy z Mario w zwiastunie filmu Super Mario Bros.
Następny ANTYWALENTYNKI - Czyli maraton horrorów w Multikinie