Nowa karta POKÉMON TCG Scarlet & Violet! Co wiemy o dodatku?


Ujawniono właśnie nową kartę w Pokémon TCG Scarlet & Violet oraz mechaniki, które będzie można spotkać w tym dodatku!

Już 31 marca 2023 roku na światowym rynku pojawi się nowy dodatek do Pokemon Trading Card Game – Scarlet & Violet! Jak się dowiedzieliśmy, odwołuje się do mechaniki Pokémon ex i wprowadza typ Tera Pokémona. Przede wszystkim, zapowiedziano też ekskluzywną kartę, która pojawi się w grze – supportera obrazującego znaną z cyfrowej wersji gry postać – Arven.

Karta #235 – Arven

POKÉMON TCG Scarlet & Violet

Karta #235 Arven pozwoli graczom raz na turę przeszukać swoją talię w poszukiwaniu karty przedmiotu i karty narzędzia (Pokemon Tool) aby zabrać je na rękę. Taka moc pozwoli odwrócić wynik najgorętszej bitwy. Z tego co udało mi się dowiedzieć, w nowym zestawie będziemy mogli też spotkać Mabostifa, kompana postaci z gier na Nintendo. Swoją drogą, całą playlistę z grą video znajdziecie na naszym kanale YouTube!

Co nowego czeka nas w TCG Scarlet&Violet?

POKÉMON TCG Scarlet & Violet

 

  • 12 podwójnych kart Pokemon ex, w tym dwa Pokemony ex typu Tera: Arcanine i Gyarados
  • 12 kart rzadkich Pokemonów ex i osiem rzadkich kart Wsparcia
  • 24 karty ilustrowane rzadkich Pokemonów
  • 10 specjalnych kart ilustrowanych rzadkich Pokemonów i kart Wsparcia
  • Sześć rzadkich, wytrawianych złotych kart, które mogą obejmować karty Pokemonów ex, Trenerów i Energii

Czym są Pokemony EX?

POKÉMON TCG Scarlet & Violet

Ex jest niczym innym, jak skrótem od Extra. I takie właśnie są Pokemony na tych kartach – mają znacząco większe HP oraz zadają silniejsze ataki w porównaniu do ich „podstawowych” wersji. Z drugiej strony, kiedy EX  zostaje znokautowany, przeciwnik bierze dwie karty nagrody, zamiast jednej, co niewątpliwie przyspiesza zakończenie rozgrywki.

Co ważne, w odróżnieniu od  W odróżnieniu dodatków Black & White i XY, Pokemony ex w serii Scarlet & Violet mogą należeć do kategorii Basic, Stage 1 lub Stage 2. Z kolei w wymienionych wcześniej dodatkach, należały tylko do Basiców. Dodatkowo w rozszerzeniu wprowadzony zostanie typ Tera Pokémon ex, dla którego inspiracją było zjawisko Terastal z gier wideo Scarlet i Violet. Do nowych kart stosują się takie same zasady, jak do Pokémonów ex, jednak w tym przypadku Pokemony nie odnoszą obrażeń w wyniku ataków, gdy są na ławce.

 

My już nie możemy się doczekać nowego rozszerzenia Pokemon TCG Scarlet & Violet! Szczególnie jesteśmy ciekawi Pokemonów EX i mocy, z którą będziemy mogli niszczyć przeciwników 😉

Zobacz też: pozostałe wpisy w cyklu Pokemon TCG – w tagu! 

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Diablo 4 - aktorski zwiastun filmowy bety
Następny Overwatch 2 x One Punch Man - zwiastun kolaboracji