Porady walki dla początkujących w Jedi: Ocalały


W Star Wars Jedi: Survivor Cal stoczy intensywne walki z różnymi przeciwnikami, zmierzy się z gigantycznymi żabami i stawi czoła grupom imperialnych sił. Jednak wyzwania, które przed nim staną, nie będą łatwe, a gra może przynieść nieoczekiwane trudności.

Gdy grając w Jedi: Ocalały nie będzie miał do czynienia z oprawcami, Cal może również stać się ofiarą niewidocznych oraz nagłych ataków rakietowych. Na szczęście przeszliśmy przez rygorystyczne testy, aby zapewnić pomocne porady i strategie, których sami pragnęlibyśmy poznać, gdy zaczynaliśmy jako uczniowie Jedi.

Parowanie to klucz w Jedi: Ocalały

Jeśli grałeś w Fallen Order lub Sekiro, zauważysz, że walka w Survivorze opiera się na parowaniu ataków, a nie bezmyślnym atakowaniu. Przeciwnik ma pasek wytrzymałości, który można osłabić poprzez parowanie jego ataków. Możesz też podpierdalać przeciwnika swoim mieczem świetlnym i wywierać na nim presję, ale najskuteczniejszym sposobem pokonania go jest ogłuszenie poprzez parowanie ataków i wykonanie potężnej kombinacji, kiedy przeciwnik jest oszołomiony. Walka w Survivorze przypomina grę rytmiczną, i kiedy już poczujesz rytm przeciwnika, będziesz w stanie go szybko oszołomić.

Spoilery! Wrogowie dokładnie powiedzą, jaki atak wykonają

Podczas gry będziesz miał do czynienia z tymi samymi przeciwnikami wiele razy, co pozwoli ci nauczyć się, które ataki są najbardziej niebezpieczne. Na szczęście gra nie zaskoczy cię najpotężniejszymi atakami. Zwykle otrzymasz jakieś ostrzeżenie przed atakiem przeciwnika, na przykład wysoki dźwięk i czerwony błysk obiektywu sondy przed wystrzeleniem szybkiej energii. Bojowy droid ma atak rakietowy, który może być trudny do odbicia siłą, ale zawsze wystrzeliwuje go z lewej ręki, więc możesz się na niego przygotować. Bossowie, tak jak Potomstwo Oggdo Bogdo, mają ataki natychmiastowego zabicia, ale będziesz miał dużo czasu, aby się na nie przygotować. Bądź uważny na działania przeciwnika, aby określić swoją strategię.

Moc przyjaźni i miłości w Jedi: Ocalały

W grze Survivor pojawiła się ciekawa funkcja, która pozwala czasami walczyć z partnerem u boku. Dzięki tej umiejętności możesz wybrać cel i zadać potężny atak, który ich ogłuszy. Może to ułatwić pokonanie trudnych przeciwników. Kiedy masz przyjaciela jako sojusznika, ważne jest, aby skutecznie korzystać z tej techniki, aby przejść przez trudne walki. Możesz nawet wypróbować ten ruch przeciwko pierwszemu mid-bossowi gry, K-405, który można szybko pokonać tą techniką.

Zwrot do nadawcy – Granaty i Rakiety to Twoja skuteczna broń

Na początku gry ataki wybuchowe mogą stanowić poważny problem podczas walki z grupami wrogów. Trudno jest skupić się na dopasowaniu rytmu do kilku przeciwników, jednocześnie martwiąc się o ataki z daleka rakietami. Jednak ten problem można zamienić w swoją korzyść. Za pomocą „force push” można obrócić wybuchy przeciwników przeciw nim samym. Aby z tego skorzystać, ważne jest zidentyfikowanie, którzy wrogowie posiadają wybuchowe ładunki i czekać, aż je wykorzystają. Chociaż ataki rakietowe są najtrudniejsze do odwrócenia, często mają zauważalną animację startową. Pozwala to przygotować się na atak, ładować „force push” i zwolnić go, gdy tylko rakieta zostanie wystrzelona.

Jak wykorzystać ciężkie ataki?

Cal ma dostęp do dwóch rodzajów ataków z użyciem świetlika: szybkie ataki kombinowane oraz wolniejsze, ciężkie ataki Siłowe, które zadają dużo obrażeń punktom wytrzymałości przeciwnika. Chociaż te ciężkie ataki są bardzo wolne, to nadal są skuteczne, gdy są użyte w odpowiedni sposób. W większości walk będziesz używał lekkich ataków i parowań, ale ważne jest, aby nie lekceważyć ciężkich ataków. Mogą one być użyte do pokonania wielu przeciwników naraz oraz nawet do pokonania twardych przeciwników, takich jak Purge Trooper, jednym dobrze wymierzonym ciosem, który zupełnie pozbawi go punktów wytrzymałości.

Aby skutecznie używać ciężkich ataków, ważne jest zachowanie odpowiedniej odległości od przeciwnika i trafienie go w momencie, gdy sam spudłuje atak. Niektóre z odblokowywalnych ataków Mocy są również bardzo potężne, np. atak Pchnięcie, który można ulepszyć, zwiększając jego zasięg i skuteczność. Wprowadzenie tych ruchów do swojej strategii walki sprawi, że staniesz się godnym przeciwnikiem.

 Oznaczaj wrogów kiedy tego potrzebujesz

Podczas walki z jednym lub dwoma przeciwnikami, blokowanie celu jest bardzo przydatne. Jednak w przypadku walki z wieloma przeciwnikami, może to być przeszkodą, ponieważ ogranicza twoją świadomość sytuacji i naraża na ataki od tyłu. W takich sytuacjach ważne jest selektywne korzystanie z oznaczania celu i wyłączanie go, gdy jest to potrzebne. Jeśli przeciwnik ma potężny atak z dystansu, może być konieczne użycie blokowania celu, aby nad nim zapanować. Podczas dużych walk, często przełącza się między blokowaniem celu a jego wyłączaniem, w miarę jak sytuacja się zmienia.

Wykorzystaj swoje zwłoki jak należy

Jeśli giniesz w walce z bossem, masz szansę odzyskać utracone punkty doświadczenia, dotykając miejsca, w którym upadłeś. Nie tylko odzyskasz punkty doświadczenia, ale także zostaniesz całkowicie uleczony, a czas na chwilę zwolni. Zaleca się przechowywanie punktów doświadczenia przed rozpoczęciem walki z bossem, ale jeśli zdecydujesz się poczekać, możesz wykorzystać je w swoim interesie. Oczekiwanie na odzyskanie punktów Force Echo pozwoli Ci na uleczenie, co pozwoli Ci oszczędzić leki. Dodatkowo aktywacja Force Echo wymaga tylko prostego dotknięcia, w przeciwieństwie do leku, który ma animację uruchomieniową. Może to być przydatne w trudnych walkach i może dać Ci lepsze szanse na sukces. Jednak należy pamiętać, że ta strategia wiąże się z ryzykiem.

Wybierz odpowiednie postawy, które będą ze sobą współgrały

Dzięki ekranowi statystyk dla każdej postawy, możesz dostrzec, że niektóre postawy są bardziej odpowiednie do określonych sytuacji. Jednak w przeciwieństwie do Devil May Cry, nie możesz swobodnie zmieniać postaw w trakcie walki. Możesz wyposażyć jednocześnie tylko dwie postawy. Aby uzyskać najlepsze wyniki, zaleca się posiadanie jednej postawy, która zadaje duże obrażenia słabszym przeciwnikom i jednej bardziej zwinnej postawy do pojedynków. Niektóre walki z bossami oferują tylko krótkie okienka na atak, więc użycie cięższych postaw, takich jak Crossguard i Double-Bladed, może nie być skuteczne. Niemniej jednak, każda postawa może być skutecznie używana z pewnym wysiłkiem. Warto również wziąć pod uwagę atak Siły związany z każdą postawą. Standardowa postawa ma słabe ataki Siły na ziemi, ale doskonały atak Siły skoku, który można odblokować za punkty umiejętności. Double-Bladed postawa ma jedne z najlepszych ataków Siły na ziemi w grze.

Zajrzyj na nasz kanał YouTube, gdzie ogrywamy Jedi: Ocalały. Może Ciebie także zaciekawić recenzja Jedi: Upadły Zakon, którą stworzyliśmy na podstawie wersji na Playstation 5.

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Wartales - Recenzja - Całkowita wolność
Następny Brian Boru - recenzja - król Irlandii szuka żony.